Skocz do zawartości

Zdjęcie

łuszczarka do kukurydzy

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damian315

damian315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 17:26

łuszczarka do kukurydzy Jak zrobić ręczną łuszczarkę do kukurydzy czy lepiej kupić nową

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łuszczarka do kukurydzy Dzisiaj, 17:31
  •  

#2 Share Igor1979

Igor1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 20:10

łuszczarka do kukurydzy Witam. Ile chcesz tej kukurydzy łuskać? Bo niedawno widziałem taką na kolbę ręczną podobna do maszynki do mielenia mięsa tylko zamiast ślimaka tarcza pionowa zamontowana. Maszynka ta kosztowało około 100zł i można ja przerobic na silnik elektryczny zamiast kręcić kolbą. Jak chcesz to zdjęcie zrobię i prześlę?

Edytowany przez Igor1979, 01 styczeń 2012 - 20:13.

#3 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 21:13

łuszczarka do kukurydzy Kolega zrobił takie coś z wirówki starej z czasów frani :) i ładnie łuskało. To było kilka lat temu i nie mam z nim kontaktu ale mógłbyś cos zrobić mechanicznego z napędem

#4 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 07:57

łuszczarka do kukurydzy ja posiadam starą łuszczarke własnie na korbe jak chcesz to wrzucę jakieś foto

#5 Share damian315

damian315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:04

łuszczarka do kukurydzy kukurydzy sieje niedużo ok 10 arów ale recznie wyłuskać to trochę cieżko. jakbyście mogli podeślijcie jakieś zdjęcia

#6 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:08

łuszczarka do kukurydzy http://allegro.pl/lu...1872390377.html

co do przerabiana tego na silnik nie polecam szkoda, żeby taka pierdółka palce pourywała.

#7 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:13

łuszczarka do kukurydzy Mam taką , i niszczy dużo nasion, nadają się tylko na pasze.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:19

łuszczarka do kukurydzy ja posiadam taką samą czyli niestety nie pomoge

#9 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 20 luty 2013 - 11:42

łuszczarka do kukurydzy Jakoś nie wyobrażam sobie siać ziarna łuskanego maszynowo. Przecież gdyby to było dobre rozwiązanie to sielibyśmy normalną kukurydze z kombajnu. Łuskanie ręczne wcale nie jest szczególnie trudne. Ja na wyłuskanie kolb do siewu około 10ha corocznie potrzebuję kilka długich styczniowych wieczorów... lub skacowanych poniedziałków... Robię to oczywiście ręcznie. Cała sztuka polega na odpowiednim wysuszeniu kolb, ja np robię to na strychu. Od jesieni kolby leżą tam rozłożone na podłodze. Gdy biorę się za łuskanie i okazuje się że jeszcze ciężko idzie to czekam kolejny miesiąc aż doschnie. A cała sztuka łuskania to nie jest absolutnie klikanie kciukiem każdego ziarna po kolei. Odpowiednio doschniętą kolbę biorę w dwie ręce, robię silny obrót zaciśniętymi rękoma i ziarna znajdują się już w miednicy między nogami. Łuskanie każdej kolby zajmuje średnio 5 sekund.

#10 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 01 październik 2013 - 21:57

łuszczarka do kukurydzy @robert812 gratuluje pięciu sekund ręcznie ja też tak próbowałem ale po worku tak obłuskanym czułem jakbym już zrywał sobie z rąk skórę dlatego wolę łuszczarkę i w 5s kolba na niej to już dobrze tyle że trzeba kawałek z jednej strony kolby obłuszczyć potem wyjąc i wsadzic z drugiej no i w miare szybko to robic to jest akurat wydajnie wtedy nie wiem ile Ty tam miałeś do łuskania ale ja nie robiłem tego w wieczory a w 2h obrobiłem chyba 9 worków

#11 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 20 wrzesień 2014 - 23:41

łuszczarka do kukurydzy

Mógłby ktoś wytłumaczyć co jest tam w środku schowane?

To ma dużą wydajność i chciałbym coś takiego skonstruować lecz nie wiem co jest tam w środku. Tak sobie pomyślałem i zastanawiam się czy nie ma tam ośki (w środku przez całą beczkę) do której zamontowane są łańcuchy(takie że są doczepione do ośki lecz kończą się kilka milimetrów przed ścianą beczki) które młóciły by ziarno z kolb.

Na dole beczki sito, by uciekało ziarno, a z boku wylot którym można by wysypywać gołe kolby. Czy tak to działa?

#12 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 21 wrzesień 2014 - 11:14

łuszczarka do kukurydzy

Ma ktoś pojęcie co jest tam w środku schowane?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 11:49