Skocz do zawartości

Zdjęcie

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ??

240 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 09:38

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? A ja mam takie pytanie co sądzicie o produktach mandam do uprawy ścierniska?? Ogólnie poźyczyłęm od kolegi taki agregat z 7 łapami wyposażonymi w podcinacze i wałem strunowym szerokości 3 metry. zapuściłem w ziemię i tak przy prędkości roboczej ok 10km/h ściernisko wyglądało rewelacyjnie. I mam takie pytanie coś w dobrych pieniądzach byście polecili do 145KM ciągnika??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Dzisiaj, 17:20
  •  

#82 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 19:53

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Jak myślicie czy Case JX70 da radę z jakimś agregatem talerzowym w uprawie pożniwnej, jeśli tak to z jaką szerokością? W danych producentów najczęściej zapotrzebowanie na moc zaczyna się od 90KM. I druga rzecz czy agregat talerzowy lepiej uprawia niż talerzówka? Ziemie mam raczej lekkie do uprawy.

#83 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 19:57

A ja mam takie pytanie co sądzicie o produktach mandam do uprawy ścierniska?? Ogólnie poźyczyłęm od kolegi taki agregat z 7 łapami wyposażonymi w podcinacze i wałem strunowym szerokości 3 metry. zapuściłem w ziemię i tak przy prędkości roboczej ok 10km/h ściernisko wyglądało rewelacyjnie. I mam takie pytanie coś w dobrych pieniądzach byście polecili do 145KM ciągnika??

Podobno elementy robocze od lemkena. Rozglądam się za jakims Smaragdem używanym na zabezpieczeniu sprężynowym i podwójny wał ale niema nic ciekawego i być może padnie na mandam nowy.

#84 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:39

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Najlepsze do uprawy ściernisk to lemkeny smaragd z podwójnym wałem strunowym uprawowym robią perfekcyjnie, ale w stanie używanym bardzo ciężko znaleźć, a ceny wysokie..
Do 145 koni to byś musiał 3 metrowy mieć.

#85 Share bartex

bartex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Maszyny Rolnicze :)

Napisany 10 styczeń 2014 - 19:21

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Witam. Zastanawiam się nad kupnem agregatu ścierniskowego (szer. 1,80 lub 2,10) http://allegro.pl/ag...3873141735.html lub brony talerzowej (szer. 2,40) http://allegro.pl/br...862664970.html. Któraś z tych maszyn będzie współpracować z MF 3060 bez przedniego napędu. Z góry dzięki za pomoc.
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 10 styczeń 2014 - 21:43.

#86 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 10 styczeń 2014 - 19:33

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? moim zdaniem talerzówka była by lepsza bo jest szersza, też nieźle zniszczy ściernisko a jak będziesz miał skibę twardą w czasie ,,suchej wiosny" to będziesz mógł ją zniszczyć i wyrównać, a poza tym chcąc orać łąkę to darń łatwo ją zniszczysz i doprawisz do przesiewu czy coś ;)

a ten agregat ścierniskowy nadaje się tylko do ścierniska- jak sama nazwa wskazuje ;)

Edytowany przez Jonek132, 10 styczeń 2014 - 19:34.

#87 Share bartex

bartex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Maszyny Rolnicze :)

Napisany 10 styczeń 2014 - 20:23

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Tylko właśnie ma mi to służyć do uprawy ścierniska :)

Edytowany przez bartex, 10 styczeń 2014 - 20:24.

#88 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 20:38

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? aha, rozumiem :)
agregat stawia chyba mniejszy opór jednostkowy ciągnikowi i można się szybciej poruszać, ale za to talerzówka szerzej zajmuje, ta którą wyżej wymieniłeś.
a masz tylko pole uprawne czy zwierzęta i łąki również?

#89 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:13

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Nie zgadzam się z @Jonek132.Agregat ścierniskowy na łapach stawia większy opór niż agregat talerzowy.

#90 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 12:10

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? @kriss75 masz racje agregat scierniskowy ma wieksze zapotrzebowanie na moc niż talerzówka
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Dzisiaj, 17:20
  •  

#91 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 20:47

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? wiecie, to wszystko zależy od ilości łap, szerokości roboczej i głębokości pracy ;)

#92 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 20:50

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Ale jakby tak za tymi talerzami dać wał to uprawi też.. Normalnie agregat talerzowy jakiś mniejszy z talerzami w 2 rzędach blisko siebie prawe i lewą stronę a z tyłu wał uprawowy i ściernisko zniszczy idealnie i uprawi orke pod siew - wiadomo, broną aktywna najlepiej, ale jak trzeba to i talerzówką się da.

#93 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 21:25

wiecie, to wszystko zależy od ilości łap, szerokości roboczej i głębokości pracy ;)

Ja porównuje tą samą szerokość roboczą:np: 3 metrowy ścierniskowiec na łapach ma większe zapotrzebowanie niż 3 metrowy agregat talerzowy.Osobiście testowałem oba rodzaje maszyn bo też stoję przed tym wyborem.

Edytowany przez KRISS75, 11 styczeń 2014 - 21:27.

#94 Share Jonek132

Jonek132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 21:54

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? aha, no takie porównanie to się zgadzam. w moim wcześniejszym poście miałem na myśli te maszyny które opisywał autor tematu przed przeniesieniem tutaj. Tzn talerzówka 2,8 i agregat ścierniskowy 2.1 szerokości ;)
a jeśli porównując tą samą szerokość to agregat stawia większy opór, masz rację ;)

#95 Share pierzo

pierzo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 15:25

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Witam. Miałem wcześniej agregat ścierniskowy. ale zamieniłem na agregat talerzowy. Z agregatem talerzowym ciągnik ma dużo lżej w polu, spalanie u mnie ok. 4 l/ha ciągnikiem 100 km (w ścierniskowym ponad 8), większa wydajność (nawet 4 ha/h), pole jest równe i można pracować nawet w suszę i dużą ilością resztek pożniwnych (nie zapycha się). Ścierniskowca nie polecam.

#96 Share john6110se

john6110se

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 11:03

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Witam. Panowie mam pytanie czy agregat uprawowy talerzowy z talerzami o średnicy 410 mm będzie się nadawał równierz do uprawy ścierniska z pociętą słomą i dużą ilością resztek pożniwnych. Czy tak mała średnica talerzy nie będzie się bardzo zapychała przy uprawie ścierniska?

#97 Share heniek15

heniek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 12:03

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Ja bym ci radził większe talerze małe się szybciej zużywają i jest większa możliwość zapchania sie a co do dużych to maszyna napewno będzie cięższa

#98 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 14:46

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Ja jak będę kupował wezmę 510 powinny być ok.

#99 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 16:57

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? 560mm bierzcie, jeśli chcecie dobry efekt mieć.. Te co producent poleca w standarcie to małe, u mnie są 560mm i ładnie wchodza i ziemia porządnie przewrócona i przecieta.. Jak kupowaliśmy talerzówke to dobieraliśmy wszystko pod siebie wyszło drożej, ale te w standarcie są takie słabe.. My pod moc ciągnika braliśmy na 160km więc to zależy kto chce do czego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share zetoman

zetoman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 12:32

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Koledzy a co byście radzili zakupić do kasowania ugorów, czy agregat talerzowy da sobie radę.Co będzie najodpowiedniejsze do kasowania ugorów,ścierniska i kukurydzy?