Skocz do zawartości

Zdjęcie

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ??

240 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 czerwiec 2013 - 16:51

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Posiadam ziemie 2,3,4,5 klasy i robie gruberem. Ja tylko zrywam wierzchnią tak na 5cm żeby ograniczyć wysuszanie gleby. Ziemia tak w miarę się miesza. Ale teraz jak bym miał wybór to raczej bym wybrał talerzówkę bo talerz zawsze inaczej potnie niż zerwie wierzch, troche ruszą go talerze i wał dogniecie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Dzisiaj, 20:47
  •  

#42 Share piechur

piechur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 18:43

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? ja mam grubera na 3 4 klasie i robie głęboko tak do 20 cm ziemie dobrze wymiesza lepiej się orze bo ziemia po nim jest dobrze napowietrzona
Zetor Team

#43 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 18:54

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Kolego piechur do napowietrzania to jest głębosz co do gruberu miałem kiedyś i sprzedałem jak byś kolego Famer21 siał kiedyś kukurydze na ziarno to jesteś pokonany z resztkami gruberem a brona talerzowa da radę. Tą broną talerzową zrobisz szybciej i taniej bo mniej spalisz paliwa !
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#44 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 19 czerwiec 2013 - 19:17

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? No właśnie chodzi mi o te resztki, żeby maszyna je dobrze rozcieła, wymieszała. Żeby tą ziemie przewórciło dokładnie rozcieło, a resztki rozciete i uprawione.. No właśnie też mi sie wydaje, że talerzówka lepiej to zrobił 24 talerze w takich małych odległościach od siebie wejdą z 15 cm w ziemie i porozcinają ją i rozstrząsą, a wał strunowy z plaskownikami uprawi i wyrówna.. Tylko właśnie te opinie, że może jednak grubber lepszy mnie trochę zmyliły z kierunku. No i wiem również że talerzówkę z siłownikiem do siewnika można zamiast brony aktywnej (opcja, wiadomo brona to brona lepszy efekt da) więc no.. Do piątku przemyśleć i coś zamówić, bo za miesiąc jęczmienie się bedzie kosić

#45 Share piechur

piechur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 20:09

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? głębosza stosuje się raz na kilka lat i to na znacznie większych głębokościach
Zetor Team

#46 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 14:21

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? No dobra wybrałem talerzówkę.. Rolmako 19,500zł 3 metry, talerze 560mm wał strunowy uzębiony. Za 2 tygodnie mają przywieźć, za 3tygodnie pokażę na filmach rzeczywisty efekt pracy na ziemi klasy 1-3 po jęczmieniu ozimym :)

Edytowany przez Famer21, 23 czerwiec 2013 - 09:11.

#47 Share przemo89

przemo89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 19:53

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Czy do ciągnika 70 km z napędem znajdzie się coś lepszego od tradycyjnej talerzówki? Maszyna jest potrzebna do zrywania ścierni, niszczenia poplonów, niszczenia pola po kukurydzy na ziarno, po tytoniu. Gruber raczej nada się tylko do ścierniska, agregaty talerzowe widzę w minimalnej szerokości 2,5 m a taki potrzebuje około 80 km, czy jest jakiś producent robiący mniejsze szerokości?

#48 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 20:17

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? przy odbiorze naszego widzialem taki 2m, zdjecie powinno byc w mojej galerii
producent H. Batyra

mysle ze jesli da rade dzwignac, to nawet i z 3m by sobie poradzil

i jest zdjecie http://www.agrofoto....75276-agregaty/

Edytowany przez izydor6280, 29 czerwiec 2013 - 20:20.

Polska B

#49 Share przemo89

przemo89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 08:15

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Udźwigu na konedatcie ma 3,3t, ale czy da rade dobrze robić z odpowiednia prędkościa takim 2,5 np?

#50 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 09:07

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? mysle ze da rade, jesli masz dosc rowny teren, najlepiej byloby przetestowac przed zakupem
te agregaty bardzo lekko ida, zapotrzebowanie na moc wymika z wagi/udzwigu podnosnika
ktorys uzytkownik pisal ze ciaga 3m MF 255 czy jakims podobnym

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Dzisiaj, 20:47
  •  

#51 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 01 lipiec 2013 - 21:45

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? To wiadomo już kto i co by wybrał, a ja mam pytanko co byście radzili z tego agregatu talerzowego jaką firme? jakąs polską bo zachodnie za drogie np rolmako czu UG ares czy grano system czy inne?
powiem wam że miałem na przetestowanie w tamtym roku grano system 3 metry i no mieszać mieszała ale b.płytko robiła bo za lekka jest a było troche sucho, dla porównania powiem że sąsiad robił w tym samym momencie Amazone catros i bezproblemowo wchodził w glebe ale 3 metry wazy prawie 2 tony. Nie wiem na którą polska sie zdecydowac która bedzie w miare robić a musze w tym tyg zamówić. ????

#52 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 21:58

To wiadomo już kto i co by wybrał, a ja mam pytanko co byście radzili z tego agregatu talerzowego jaką firme? jakąs polską bo zachodnie za drogie np rolmako czu UG ares czy grano system czy inne?
powiem wam że miałem na przetestowanie w tamtym roku grano system 3 metry i no mieszać mieszała ale b.płytko robiła bo za lekka jest a było troche sucho, dla porównania powiem że sąsiad robił w tym samym momencie Amazone catros i bezproblemowo wchodził w glebe ale 3 metry wazy prawie 2 tony. Nie wiem na którą polska sie zdecydowac która bedzie w miare robić a musze w tym tyg zamówić. ????

W moim grano system 3m/wał pakera jest regulacja docisku nigdy nie miałem wrażenia że pracuje za płytko a co do amazone to wiadomo niema co porównywać masa mojego to1650kg case jxu 95 ledwo daje radę

#53 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 22:02

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? z polskich tanszych to Staltech nawet fajnie wyglada 3,5 metra znajomy placil 15 tys netto z walem strunowym

#54 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 08:35

W moim grano system 3m/wał pakera jest regulacja docisku nigdy nie miałem wrażenia że pracuje za płytko a co do amazone to wiadomo niema co porównywać masa mojego to1650kg case jxu 95 ledwo daje radę

ile dałeś za ten zestaw? wiadomo że nie ma co porównywać z zachodnimi markami tego ale żeby w miare robote to robiło. Zastanawiam się nad uni grudziąc Ares tl albo txl tylko te talerze kurna jakies wynalazki wymyślili jak talerz płaski od obiadu, a te Grano talerze mi pasują ładnie przerzucają, ale znów UG ares jest cięższy i to by mi pasowało bardziej.

staltecha tez wziąłem pod uwage, ale to to samo co grano, wagowo i konstrukcyjnie tak jak agro maszu czy rolmako

#55 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 11:49

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Ja mam z expomu,myśle że maszyna godna uwagi. Dość ciężka i ładnie wchodzi nawet w kukurydze. Cenowo porównywalna z unią, troszke tańsza nawet, ale jakość wydaje się być lepsza.

#56 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 13:09

To wiadomo już kto i co by wybrał, a ja mam pytanko co byście radzili z tego agregatu talerzowego jaką firme? jakąs polską bo zachodnie za drogie np rolmako czu UG ares czy grano system czy inne?

Rolmako z polskich tylko, rolmako bądź Unia (znajomi chwalą 4 metrowa). Na zdjęciach ten rolmako wygląda tak mały, lekki itp. ale w rzeczywistości porządna konstrukcja, ciężki.. Wiadomo do Lemkena nie stanie, ale za lemkena 30 tyś trzeba dać, bo używanych w pl nie ma, wgl żadnych talerzówek używanych w pl nie ma :/ Byliśmy zmuszeni nówke kupować.. ;/

#57 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 21:31

ile dałeś za ten zestaw? wiadomo że nie ma co porównywać z zachodnimi markami tego ale żeby w miare robote to robiło. Zastanawiam się nad uni grudziąc Ares tl albo txl tylko te talerze kurna jakies wynalazki wymyślili jak talerz płaski od obiadu, a te Grano talerze mi pasują ładnie przerzucają, ale znów UG ares jest cięższy i to by mi pasowało bardziej.

staltecha tez wziąłem pod uwage, ale to to samo co grano, wagowo i konstrukcyjnie tak jak agro maszu czy rolmako

Kupiłem go w 2009r tak więc ceny nie pamiętam aktualne podane są na stronie Grono;System dla mnie sprzęt może być ale tak jak napisałem wcześniej case jxu ma cięzko po doczepieniu siewnika zestaw podpinam do maxxuma 140 i jeszcze jedno nie widać pęknięć a trochę już zrobił

#58 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 21:36

dzieki za opinie

dzieki za opinie, w tym tyg zamówie to napisze na co postawiłem :P

Edytowany przez zyga2905, 02 lipiec 2013 - 21:37.

#59 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 18:06

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Przeciągło się.... ale
Zamówiony jest Ares TXL z pakerem, miał byc gumowy bo lepszy ale dopłata 4 tys i czas realizacji dobry miesiąc, a to ma być tylko uprawa pozniwna. Zdam relacje jaką prace robi za 2 tyg, mysle że się sprawdzi :P :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share nkem

nkem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 13:26

wielki plus dla talerzówki no bo ci wszystko potnie Dodany obrazek

własnie talerzówka wszystko potnie zwłaszcza perz. Mam ha od nie dawna po teściu i jego synalku. ścierniska zawsze talwrzówką robili i co pełno perzu i innych chwastów stach patrzec na te pola, zamiast scierniska zielona łąka :ph34r:, ale cóż narazie porzadna pod orywka