Skocz do zawartości

Zdjęcie

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ??

240 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 19:45

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? uprawa bezorkowa ma szczegolnie zastosowanie w wielkoobszarowych gospodarstwach przewaznie, do tego sprzet do takiej uprawy do tanich nie nalezy....co teraz zrobilem >>??hipotetyzuje... czyli dokładnie to samo co Ty. a najlepiej niech zalozyciel tematu sie wypowie w tej sprawie i bedzie jasne
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Dzisiaj, 17:15
  •  

#22 Share Krzysiekfigix

Krzysiekfigix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:55

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Nie interesuje mnie uprawa bez orkowa to ma być maszyna do uprawy ścierniska żeby obornik przemieszać wiadomo nieraz jak się zboże wyłoży albo jak wymoknie żeby to zrobić i żeby mi się nie zapychało panowie co polecacie

Edytowany przez milanreal1, 26 czerwiec 2011 - 22:10.
cytowanie poprzedniego posta

#23 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 26 czerwiec 2011 - 22:16

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Agregat talerzowy typu Ares, Carrier

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2011 - 22:33

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? no to teraz wiemy o czym mamy mówić. i w takim przypadku agregat talerzowy powinien spełnić Twoje oczekiwania, a ile jesteś w stanie wydać ?

#25 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 22:55

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Ogólnie to na "Tro-j(-i)e babka wróżyła". A dalej nie wnikam... ;)

I jeszcze jeden mit obalę (czysto hipotetycznie), że talerzówka perz rozmnaża - owszem potrafi perz rozmnożyć.

Ale żeby nie rozmnażała to przykładowo:
1. po żniwach - i zebraniu słomy - talerzówka zagregatowana z bronami (na głębokość jak to mówią ok 5-10cm).
2. za około 2 tyg. ten sam przejazd tzn talerzówka + brony na większą głębokość tj. ile wejdzie
3. za około 2 tyg. siew poplonu - żyto (bo jakoś jest, że żyto dobrze "zagłusza perz") w zestawie: talerzówka + siewnik (najlepiej talerzowy).
4. ... no a tu to zależy od profilu gospodarstwa. Albo siew późno jesienny albo wiosenny.

#26 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 06:43

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? 2 razy talerzówka po tym samym i z bronami!! tylko puzniej nie mów ze u ciebie sucho na polu ja robie tak
po sciernisku:
1 gruber KOS 3M przy duzej masie po zniwnej po 2 tyg mocznik w oprysku(efekt po zniwach)
2 orka KUHN <jesienna>
3 siew uprawowo siewny <oziminy>

zadnych bron ani kultywatorów kasa ziemi od 3 po 5 60hektarów

#27 Share Krzysiekfigix

Krzysiekfigix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 08:27

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? trudno powiedzieć ile mogę max wydać tak do 27tyś nawet i mnie tylko jakiej marki ten agregat panowie ?/

#28 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 12:59

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? teraz wiadomo o co chodzi i takie podstawowe informacje o przyszłym zastosowaniu sprzetu u Ciebie powinny byc juz na poczatku napisane zeby sie ludziska na darmo nie głowili i kombinowali we wszystkie strony.

w takim wypadku to wydaje mi sie ze gruber odpada... choc ja obornika nie mieszalem nim to nie mam zdania ale chyba ciezko by bylo.
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 czerwiec 2011 - 13:24

Tak nawiasem to jeżeli masz buraki(a nie wiem czy masz) to też gruberem liści nie wymieszasz :P

regi1
guzik prawda, co roku mieszam liście buraka gruberem, jedynie o czym trzeba pamiętać, to aby po zbiorze buraka pozwolić aby liść wysechł, wtedy jego ilość znacząco się zmniejsza. Suchy liść nie zakwasza tak gleby i stanowi pożywienie dla bakterii glebowych, mokry ( nie zaschnięty/zwiędnięty) ze względu na niskie pH zabija bakterie glebowe, co przyczynia się do spadku urodzajności gleby.

uprawa bezorkowa ma szczegolnie zastosowanie w wielkoobszarowych gospodarstwach przewaznie, do tego sprzet do takiej uprawy do tanich nie nalezy

kpiotr
hahaha, jasne, Ja wielkoobszarowy nie jestem a 6 lat temu pług sprzedałem :D Sprzęt jest z demobilu, trochę szmela dobra spawarka i mam sprzęt jak ta lala B) jedynie siewniki mam nowe, ale to i tak na tym oszczędzać w każdej uprawie nie można.

Agregat talerzowy typu Ares, Carrier

to mu doradzasz :blink: Fiata 126p i Mercedesa E-klasse :lol:

Osobiście poradziłbym Ci UG Kosa T jest to bardzo ciekawa maszyna wyposażona w dwa rzędy łap o rozstawie co 43cm, wysokość ramy to 80cm, za łapami jest brona talerzowa ares i wał.
Wersja 3m kosztuje ok 18 tyś sztywna i 21 tyś na zabezpieczeniu, a 3,7m 21/25 tyś, moce to 100-140 i 120-160KM. Miałem taką maszynę na testy i jestem pod wrażeniem jej osiągnięć. W razie potrzeby gdy lato jest mokre uprawiasz na 15cm to przesuszysz ziemię i łatwiej się orze. Tylna brona talerzowa dokładnie wymiesza zerwane resztki pożniwne przez łapy.
Co do zapychania się łap to .... może czas pozbyć się chwastów ;) bo po qq gruberem robiłem i ani razu mi się nie zapchał, choć w celu lepszego wymieszania resztek pożniwnych stosuję na początku talerzówkę a po niej gruber w qq

#30 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 14:52

czytanie ze zrozumieniem się kłania...

napisałem, że agregat TYPU Ares bądź Carrier, a nie, że ma to kupić :blink:

Zapraszam na mój Vlog ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Dzisiaj, 17:15
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 czerwiec 2011 - 15:04

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? dokładnie czytanie ze zrozumieniem się kłania ;) gdzie napisałem że do zakupu? chodziło mi o przepaść technologiczną :P

#32 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 15:20

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? "to mu doradzasz"

jak to nazwiesz?

ale koniec OT

Edytowany przez Kula07, 27 czerwiec 2011 - 15:22.

Zapraszam na mój Vlog ;)

#33 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 19:13

Agregat talerzowy typu Ares, Carrier

dokładnie czytanie ze zrozumieniem się kłania ;) gdzie napisałem że do zakupu? chodziło mi o przepaść technologiczną :P

A gdzie ta przepaść technologiczna między Carrierem a Aresem?? Budowa podobna, średnica talerzy oraz kąty natarcia zbliżone. Niewątpliwy plus Carriera to jakość wykonania oraz szwedzka ,,szwedzka" stal.

Na dobrą jakość pracy Carriera wpływa głównie to, że waży on z wałem gumowym i max fabrycznym obciążeniem 800kg/m, a Ares TL3,0 z wałem rurowym niespełna 300kg/m a z gumowym coś około 400kg/m

Dociążysz Aresa, to robotę zrobi nie gorszą niż Carrier ;)

Edytowany przez LowRider, 27 czerwiec 2011 - 19:16.

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 czerwiec 2011 - 19:48

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Mnieliśmy aresa 6tl w grupie wytrzymał sezon prac u nas i usługi łącznie 500 godzin pracy ( ok 3,4 tyś ha) po sezonie poszedł do fabryki bo 7730 zrobił z niego złom, nie było spawu który by nie popękał, mocowanie talerzy to pic na wodę fotomontaż <_< ale jedno trzeba przyznać, mimo lichej budowy wał się nie urwał choć wszyscy tak obstawiali na samym początku :D Ogólnie powrócił do nas pod postacią Apollo 14 z dopłatą ;) Carriera CR420 ma znajomy pracuje z JD 6930P rocznie robi około 800ha i po 4 latach użytkowania brak jakichkolwiek pęknięć ;) nie mówiąc już o dopracowaniu elementów. Jak lubię UG to nawet w najlepszych snach nie wyobrażę sobie dociążonego aresa do 800kg/m :blink: zaraz by się rozleciał :lol:
Edit:
Kula a myśl se jak chcesz niech ci wyjdzie na zdrowie ;)

Edytowany przez Profil usunięty, 27 czerwiec 2011 - 19:48.

#35 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:01

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Jak Focusa zasypię zbożem do pełna to będzie co najmniej 800kg/m ;) tylko konika puki co nie mam tak mocnego, co by niektóre spawy przetestować :lol:

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:46

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? to niech ci dobrze służy ;)

#37 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 22:04

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Nie czytałem całego tematu ale czemu porownujecie aresa do Carriera CR420? to nie ta kategoria chociazby wagi ares to dla mnie agregat talerzowy ale ja go widze np przed siewnikiem na wiosne a nie do scierniska jeszcze moze po kuku. Proponuje zobaczys (moze ktos pracował) MARSEM TXXL lub jak dobrze pamietam TWIKSEM ja widziałem to w pracy i ten kto ma taki agregat to zastanawie sie czy jeszcze orać a waga jego jest cos około 3800kg szerokosc 4,0 to ile daje nacisku na metr?

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 czerwiec 2011 - 22:24

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? ale kto porównuje Aresa do Carriera ? to były tylko podane typy maszyn a nie porównanie. A że ktoś myślał że to porównanie to inna sprawa.. Tych marek się nie porównuje z sobą bo to nie logiczne.

#39 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 20:52

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Witam zamierzam w najbliższym czasie (2-3 miesiące) zakupić agregat talerzowy z hydropackiem ... mam kilka wątpliwości :
- z jakim wałem brać
- jaką wielkość talerzy
- jakiej firmy ( unia group, agro-masz, mandam .... jaki inne znacie ? )
Pewne jest tylko że ma być rozmiar 2.7m bo tak jest w prow wpisane oraz będzie pracował z ursus 5314 (72km) , cel jest niszczenie ścierniska po kukurydzy, zbożach, uprawa po orce z lub bez siewnika (wg producenta podnosi max 2.2t ) czy taka maszyna nadaje się do mieszania na ściernisku obornika tak aby go jakoś schować ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 17 czerwiec 2013 - 16:40

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Ja wlaśnie chciałem o to zapytać, ale widzę, że opinie są bardzo podzielone ;/ Agregat talerzowy 3 metry czy talerzówka od Rolmako lub inna firma (sugestie?)
Praca w ciągniku Fendt 714 vario 150km
Ziemie czarne, twarde, ciężkie po deszczu gliny i wiele górek klasa 1-3. Zapotrzebowanie mocy mam, paliwo (wole porządną najlepiej wykonaną prace ze ścierniskiem niż oszczędność w paliwie) i potrzebuje minimum 3 metrydo niego, ciągnik ma 2,8m metra.
Chce zamawiać agregat talerzowy z firmy rolmako 3 za 18,500zł talerze 560mm, wał strunowy, ponieważ trochę słyszałem już o tym że grubery powoli się robią stare, a talerzówki to nowość, ale jak tak czytam forum i tematy to widzę, żeten gruber jedank jest nawet lepszy od talerzówki..
Uprawiam same zboża pszenice, jęczmienie, rzepaki. Chce mocną porządną maszynę do ścierniska po rzepaku, pszenicach..
Więc co polecacie?

Tematy połączone, posty połączone.
Nie ma znaczenia kiedy temat powstał, piszemy w jednym dla utrzymania porządku

Wiem, że temat już jest, ale wymarty.. z przed 2 lat.
Więc bez owijania. Mamy ziemie klasy 1-3 czarne twarde ziemie, glina. Same zboża pszenice, jęczmienie, rzepak.
Co kupić agregat talerzowy (brona talerzowa) czy agregat ścierniskowy (grubber)?
Ogladałem agregat talerzowy firmy Rolmako ( tak o nikt nie polecił na allegro oglądałem) dzowniłem do nich do rolmako i za 3 metrowa talerzówke, talerze 560mm oraz wał strunowy chcą 18,400zł brutto. Natomiast za grubber coś ok 15 tyś.
Szczerze? NIgdy nie robiliśmy ani grubberem ani talerzówką pola,ścierniska i nie wiem co mam wybrać. Wcześniej robiliśmy c-360 więc nie miałem zbyt wielu opcji, teraz mamy fendta 714 vario 150km więc opcji masa..
Pola 10 ha górek reszta proste,.
Tyle z informacji podałem, Panowie prosił bym o rady, bo chciałbym coś w sobote zamówić (ma nadzieje, że trochę sie temat rozwinie do tego czasu i postanowie coś :) )
Więcej informacji podam jesli bedzie trzeba :)
Poprostu naczytałem sie troszkę o gubberze talerzówce i no pół na pół z opiniami. Jedni piszą, że grubber lepszy bo ziemie lepiej wymiesza z resztkami, a inni, że talerzówka. Zależy mi na efekcie pola po przejechaniu jedną z tych maszyn.
No cóż.. czekam na jakieś opinie :)
Dodam, że zawsze ściernisko podorujemy, nastepniej uprawa bronami i orka. C-360 5 lamieszy, niegłęboka a powierzchowna podorywka. Pola czyste, zadbane.

Edytowany przez KRISTOFORn, 19 czerwiec 2013 - 19:16.