Skocz do zawartości

Zdjęcie

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ??

240 odpowiedzi na ten temat

#201 Share bodzioszajs

bodzioszajs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Sport,muzyka,fotografia oraz motoryzacja
    KPK Kumurun Team

Napisany 09 październik 2015 - 12:55

Jeśli ktoś ma piachy to może pozwolić sobie na wał rurowy. Na cięższych glebach ten wał się nie sprawdza, tylko się kręci i praktycznie nic nie robi. Na cięższe warunki lepszym rozwiązaniem jest wał dyskowy z ciężkich pierścieni stalowych, daszkowy lub pierścieniowy, zależy jak producent je nazwie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Dzisiaj, 04:13
  •  

#202 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 09 październik 2015 - 22:13

Według mnie najlepszy jest wał tandem, rurowy i płaskownikowy. Rewelację robi, można po nim siać.

#203 Share darecki99

darecki99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 08:45

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Czy ktos z was używa agregat talerzowy moskit z Walek daszkowym. Jak taki sprzęt nadaje sie do uprawy przedsiewnej ?.

#204 Share 10641

10641

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 21:34

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? ja używam agregatu talerzowego i w uprawie przed siewnej wpisuję się bardzo dobrze

#205 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 07:26

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Cześć, co wybrać do uprawy przedsiewnej pod buraka cukrowego i zboża typu pszenica i jęczmień ?? Na areal ok 14 ha ziem IIIb, IV i slabszych, raczej średnie i lekkie, mozaika z pagórkami, trafi się redzina lub inne cięższe ale niewiele; kamieni mało. Planuje wprowadzić siew poplonów czyli maszyna miałaby je również niszczyć na jesieni. Nie musi mieć hydropacku bo będę sial solo ale za to z miejscem na siewnik poplonów. Czym uprawie pod buraka i poplony porobie ?? A i jaką firme wybrać, jaki wał/wały ?? Maszyna nowa.

#206 Share KOVU

KOVU

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 07:46

do ciagnika o jakiej mocy to ma byc?

#207 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 07:55

Mogę polecić ten
http://otomoto.pl/of...m-ID15HTw4.html

W zależności od mocy możesz dobrać mniejszy, nie wątpliwą zaletą jest wał gumowy który doskonale sprawa na glebach mozaikowych, jest dobry na piach jak i glinę

#208 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 07:56

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Ok 85 KM. Dodam jeszcze, że próbuje skompletować park maszynowy w kontekście zbliżającego sie naboru na MR, czyli nie mam jeszcze tego ciągnika a obecnie obrabiam grzechotnikiem czyli C-360 no i graty do niego. Do lekkiej roboty mam ciapka. Dziekuje za link z PW. A "nowy" ciagnik glowny na pewno będzie używany, zachodni.

Kolego lukaschels trochę za duży i za drogi jak na niecałe 15 ha...

Siewnik poplonów zamierzam kupić oddzielnie a maszyna uprawowa w okolicach 15 tysi.

Edytowany przez Shaun, 22 marzec 2016 - 08:06.

#209 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 08:07

kolego w swoim województwie masz firme agrolift oni robią fajne agregaty za rozsądne pieniądze idzie sie z nimi dogadać sam mam od nich talerzówkę z wałem teownikowym i naprawde robi dobrą robote

#210 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 08:36

Jeśli interesuje Cię talerzowy to Gepard od Batyry ( firma na strefie w Lublinie lub Jabłonna ) z wałem gumowym. 

Pod burak uprawa jest dość prosta i nie wymaga nie wiadomo jakiego sprzętu - wystarczy np. Herkules z firmy Dziekan ( włóka lub wał przedni, 3 rzędy łapek i podwójny wał na docisku z tyłu ). Co prawda takim agregatem nie pojedziesz w poplon bez orki ( tu jedynie talerzowy ma przewagę o ile ten poplon nie za duży ).

Pod zboża jak mokro to lepszy byłby ten na łapkach. Ale tu już musisz sobie sam sprawdzić co w okolicy lepiej uprawia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Dzisiaj, 04:13
  •  

#211 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 09:09

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Z uprawą pod buraka mam na myśli stabilne ustawienie głębokości uprawy. Może wał z przodu ?? I poplon by wstępnie przerobił. Bezorkowa może i fajna ale na te hektary raczej mało opłacalna moim zdaniem. Siewnika talerzowego też nie widzę u siebie. Poza tym bardziej opieram się na owocach miękkich ale do tego maszyny mam w miarę przyzwoite dlatego szukam jakiegoś kompromisu na co spożytkować ewentualną premie, usprawnić pracę żeby to miało ręce i nogi.

#212 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 10:31

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ?? Kolego siewnik talerzowy to bajka równo zasiane na jednakowej głębokości bez zapychania. Co agregatu to tak jak kolega wyżej pisał agro-lift ma fajne maszyny i ceny też normalne. Sam użytkuję i jestem zadowolony.

#213 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 13:01

Jeśli interesuje Cię talerzowy to Gepard od Batyry ( firma na strefie w Lublinie lub Jabłonna ) z wałem gumowym. 

Pod burak uprawa jest dość prosta i nie wymaga nie wiadomo jakiego sprzętu - wystarczy np. Herkules z firmy Dziekan ( włóka lub wał przedni, 3 rzędy łapek i podwójny wał na docisku z tyłu ). Co prawda takim agregatem nie pojedziesz w poplon bez orki ( tu jedynie talerzowy ma przewagę o ile ten poplon nie za duży ).

Pod zboża jak mokro to lepszy byłby ten na łapkach. Ale tu już musisz sobie sam sprawdzić co w okolicy lepiej uprawia.

Batyra już tylko w LBN na Vetterów  ;)

Polska B

#214 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 15:46

a jaki agregat ścierniskowy czy gruber polecacie na 20 ha klasa ziemi od IV  do VI, na jakich łapach, z jakim zabezpieczeniem, z talerzówką czy z wałem do ciągnika 116KM 6 cylindrowy 

#215 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:17

Jeśli miałbyś brać coś Agro-lift to zobacz sobie jak rozwiązany jest wspomniany przeze mnie Herkules z Dziekana. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie wału i bardzo dobra jakość uprawy. 3 m do takiej mocy i będziesz zadowolony.

#216 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 20:52

a jaki agregat ścierniskowy czy gruber polecacie na 20 ha klasa ziemi od IV  do VI, na jakich łapach, z jakim zabezpieczeniem, z talerzówką czy z wałem do ciągnika 116KM 6 cylindrowy 

Grubera na te klasy ziemi to bym raczej nie chciał. Niepotrzebne jej redlenie. Lepiej talerzówkę 3m, np Agromasz. Traktor ma lżej, mniej spali a robotę zrobisz szybciej. Ale mogę się mylić.

A co do siewnika kolego @Shaun, to tylko talerzowy, tym bardziej że wspomniałeś o poplonach

#217 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 07:37

talerzówkę to mam lecz jak jest sucho to nie za bardzo i teraz jest taka moda, że wszyscy mają grubery lub agregaty podorywkowe

#218 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 08:04

Ale nie trzeba podążać za każdą modą ;) To raz, a dwa jak jest sucho to właśnie tym bardziej talerzówką lepiej idzie niż gruberem. Wystarczy ją trochę dociążyć

#219 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 08:06

Możliwe że za mała ta talerzówka,
Nie chodzi aby było lżej i szybciej ale lepiej. Talerzówka aby dobrze pracowała w każdym warunkach musi mieć swoją masę, a gruber nawet w bardzo suchej ziemi potrafi pracować. Uważam że talerzówka jest lepsza przy dużych ilościach resztek pożniwnych, po kukurydzy albo rzepaku, jednak tak jak porządny gruber czy agregat podorywkowy nic nie wymiesza ścierniska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 16:10

Hm, no ja mam inne spostrzeżenia. Przez te ubiegłe dwa lata kiedy to było ekstremalnie sucho, po żniwach sąsiedzi gruberami za cholere nie mogli ruszyć ścierniska, a ja na talerzówce powiesiłem 400 kg i wchodziła.

A i w optymalnych warunkach talerzówka bardzo dobrze wymiesza, tym bardziej że kolega pisał o ziemiach słabych gdzie nie ma sensu piłować głębiej gruberem