Krzysiekfigix

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ??

Polecane posty

marian7k    110

Z mojej praktyki: gleby lekkie -talerzówka,na gleby ciężkie gruber.Zawsze po gruberze jest zrobione dobrze a talerzówka to kojarzy mi się z tandetą jeżeli chodzi o sciernisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nkem    0

Tak samo glifosat czy reglone przed zbiorem.

 

i smacznego glifosAT DO ZASUSZANIA STOSUJJECIE. Z POCZĄTKU GLIFOSAT UZYWANY BYŁ TYLKO I WYŁACZNIE DO NICZENIA CHWASTÓW NA TERENACH UZYTKOWTYCH TYPU. CHODNICZKI .... ITP. NIE BEZ PRZYCZYNY. 14 DNI KARENCJI CZY ILE TAM NIE MA ZNACZENIA MONSANTO ZOSTAŁO UKARANE ZA KŁAMSTAWA . ROUNDUP ROZKŁADA SIĘ DŁUŻEJ NIŻ 1 ROK, ZALEGAA W GLEBIE I NISZY WSZYSTKO CO ŻYWE DOOKOŁA a WY TYM ZBOŻA PRYSKACIE A POTEM PIEKĄ CHLEB I ŚRUTUJĄ PASZĘ DLA ZWIERZĄT. SUMIENIA NIE MACIE ALBO ROZUMU.

TAK ALE ZA TO POLE CZYTE. PÓZNIEJ NA TALIM POLU NIC NIE UROŚNIE TYLKO ROUNDUP REDY GMO

 

 

Instytut Hodowli i Aklimatyzacji ROŚLIN W RADZIKOWIE PROWADZIŁ BADANIA NAD WPŁYWEM REGLONE I ROUNd*pU NA WYSOKOŚC PLONU ZIEMNIAKÓW WYNIK OCZYWISTY ROUNDUP OBNIŻA PLON. WYNIKI DOSTĘPNE W SIECI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nkem    0

Lata ci? Nie uprawiasz ziemniaków , ale je jadasz a inni pryskają glifosatem na łęty. :D Pycha frytki mniam

Badanie to dowodzi że potraktowanie glifosatem uprawy ziemniaków przed zbiorem obniża plon z tych bulów w przyszłym roku a więc i dowód że glifosat nie rozkłada się tak szybko jak to zapewnia producent. Miałbyc podobno taki EKO i BIOdegradowalny w krótkim czasie a tu macie czarno na biały, że jednak nie!

Dalej ci lata? Nie będę pisać gdzie stosuje się skrobię ziemniaczna z takich ziemniaków Producenci pchają ją gdzie się da, tani zapychacz produktów spożywczych.

Dlatego uprawiam warzywa na własne potrzeby tak aby starczyło na cały rok, ze względu na takich jak ty co to lata im wiadomo gdzie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

nkem ????? czy ty masz coś wspólnego z rolnictwem - bo brzmisz jak pustak z miasta -primo słyszałeś o zmianowaniu- ziemniak po ziemniaku na frytki ???? - secundo pokaż mi jednego odważnego kto by desykował ziemniaki rand*pem - i nie zbankrutował ? Różnica jest taka że rundup działa systemicznie i nie bez powodu nie stosuje się go w ziemniakach - a reglone jest kontaktowym . Primo wszytko popłynie - i nie sposób tego przechować - secundo - wszystkie firmy robią badania na pozostałości, nawet nie chce mówić co zrobią z producentem któremu wyjdzie rund*p.......

dosc mam tych pseudoekologów - co nie potrafią nawet prostego tekstu zrozumieć ....... i kuźwa mamy zamiast zwykłych żarówek lotną rtęć w domach.........podobnie z globalnym ociepleniem - szkodliwością gmo itp ...... banda sprzedajnych ekologów robi wam wode z mózgu........ proponuje się przyjrzeć jakie reklamy wywiesza greenpace na kominach - firm produkujących wiatraki - a wy dalej w to wierzycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

A ja mam takie pytanie co sądzicie o produktach mandam do uprawy ścierniska?? Ogólnie poźyczyłęm od kolegi taki agregat z 7 łapami wyposażonymi w podcinacze i wałem strunowym szerokości 3 metry. zapuściłem w ziemię i tak przy prędkości roboczej ok 10km/h ściernisko wyglądało rewelacyjnie. I mam takie pytanie coś w dobrych pieniądzach byście polecili do 145KM ciągnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25594

Jak myślicie czy Case JX70 da radę z jakimś agregatem talerzowym w uprawie pożniwnej, jeśli tak to z jaką szerokością? W danych producentów najczęściej zapotrzebowanie na moc zaczyna się od 90KM. I druga rzecz czy agregat talerzowy lepiej uprawia niż talerzówka? Ziemie mam raczej lekkie do uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

A ja mam takie pytanie co sądzicie o produktach mandam do uprawy ścierniska?? Ogólnie poźyczyłęm od kolegi taki agregat z 7 łapami wyposażonymi w podcinacze i wałem strunowym szerokości 3 metry. zapuściłem w ziemię i tak przy prędkości roboczej ok 10km/h ściernisko wyglądało rewelacyjnie. I mam takie pytanie coś w dobrych pieniądzach byście polecili do 145KM ciągnika??

 

Podobno elementy robocze od lemkena. Rozglądam się za jakims Smaragdem używanym na zabezpieczeniu sprężynowym i podwójny wał ale niema nic ciekawego i być może padnie na mandam nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Najlepsze do uprawy ściernisk to lemkeny smaragd z podwójnym wałem strunowym uprawowym robią perfekcyjnie, ale w stanie używanym bardzo ciężko znaleźć, a ceny wysokie..

Do 145 koni to byś musiał 3 metrowy mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartex    2

Witam. Zastanawiam się nad kupnem agregatu ścierniskowego (szer. 1,80 lub 2,10) http://allegro.pl/ag...3873141735.html lub brony talerzowej (szer. 2,40) http://allegro.pl/br...862664970.html. Któraś z tych maszyn będzie współpracować z MF 3060 bez przedniego napędu. Z góry dzięki za pomoc.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

moim zdaniem talerzówka była by lepsza bo jest szersza, też nieźle zniszczy ściernisko a jak będziesz miał skibę twardą w czasie ,,suchej wiosny" to będziesz mógł ją zniszczyć i wyrównać, a poza tym chcąc orać łąkę to darń łatwo ją zniszczysz i doprawisz do przesiewu czy coś ;)

 

a ten agregat ścierniskowy nadaje się tylko do ścierniska- jak sama nazwa wskazuje ;)

Edytowano przez Jonek132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartex    2

Tylko właśnie ma mi to służyć do uprawy ścierniska :)

Edytowano przez bartex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

aha, rozumiem :)

agregat stawia chyba mniejszy opór jednostkowy ciągnikowi i można się szybciej poruszać, ale za to talerzówka szerzej zajmuje, ta którą wyżej wymieniłeś.

a masz tylko pole uprawne czy zwierzęta i łąki również?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Nie zgadzam się z @Jonek132.Agregat ścierniskowy na łapach stawia większy opór niż agregat talerzowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2469

@kriss75 masz racje agregat scierniskowy ma wieksze zapotrzebowanie na moc niż talerzówka


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ale jakby tak za tymi talerzami dać wał to uprawi też.. Normalnie agregat talerzowy jakiś mniejszy z talerzami w 2 rzędach blisko siebie prawe i lewą stronę a z tyłu wał uprawowy i ściernisko zniszczy idealnie i uprawi orke pod siew - wiadomo, broną aktywna najlepiej, ale jak trzeba to i talerzówką się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

wiecie, to wszystko zależy od ilości łap, szerokości roboczej i głębokości pracy ;)

Ja porównuje tą samą szerokość roboczą:np: 3 metrowy ścierniskowiec na łapach ma większe zapotrzebowanie niż 3 metrowy agregat talerzowy.Osobiście testowałem oba rodzaje maszyn bo też stoję przed tym wyborem.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

aha, no takie porównanie to się zgadzam. w moim wcześniejszym poście miałem na myśli te maszyny które opisywał autor tematu przed przeniesieniem tutaj. Tzn talerzówka 2,8 i agregat ścierniskowy 2.1 szerokości ;)

a jeśli porównując tą samą szerokość to agregat stawia większy opór, masz rację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Witam. Miałem wcześniej agregat ścierniskowy. ale zamieniłem na agregat talerzowy. Z agregatem talerzowym ciągnik ma dużo lżej w polu, spalanie u mnie ok. 4 l/ha ciągnikiem 100 km (w ścierniskowym ponad 8), większa wydajność (nawet 4 ha/h), pole jest równe i można pracować nawet w suszę i dużą ilością resztek pożniwnych (nie zapycha się). Ścierniskowca nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john6110se    0

Witam. Panowie mam pytanie czy agregat uprawowy talerzowy z talerzami o średnicy 410 mm będzie się nadawał równierz do uprawy ścierniska z pociętą słomą i dużą ilością resztek pożniwnych. Czy tak mała średnica talerzy nie będzie się bardzo zapychała przy uprawie ścierniska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek15    11

Ja bym ci radził większe talerze małe się szybciej zużywają i jest większa możliwość zapchania sie a co do dużych to maszyna napewno będzie cięższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

560mm bierzcie, jeśli chcecie dobry efekt mieć.. Te co producent poleca w standarcie to małe, u mnie są 560mm i ładnie wchodza i ziemia porządnie przewrócona i przecieta.. Jak kupowaliśmy talerzówke to dobieraliśmy wszystko pod siebie wyszło drożej, ale te w standarcie są takie słabe.. My pod moc ciągnika braliśmy na 160km więc to zależy kto chce do czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetoman    0

Koledzy a co byście radzili zakupić do kasowania ugorów, czy agregat talerzowy da sobie radę.Co będzie najodpowiedniejsze do kasowania ugorów,ścierniska i kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kaczmi
      Witam, jak w temacie jakiej firmy polecicie mowa tylko o nowej składanej i jeszcze problem taki, że mam około 110 tys.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowego do C-4011.
      Nie wiem który będzie lepszy - z przednim wałkiem czy bez..
      patrzyłem na te agregaty:
      2,4 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo/2423-agregat-apollo-o-szer18m-.html
      2,1 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo-z-walkiem-z-przodu/2434-agregat-apollo-o-szer-18m.html
       
      Pola mam płaskie, bez górek. III-IV klasa. Agregat nie może być za ciężki, żeby mi przodu ciągnika nie podnosiło.
    • Przez Rosomak22
      Witam chcialbym sie poradzić ponieważ mam w posiadabiu masseya 115km i chcialbym kupić agregat talerzowy z hydropakiem trzy metrowy i pytanie jaka firma? jaki wał? jakie talerze? Hydropak jedno czy dwu siłownikowy? Ziemia u mnie jest różna ale dużo jest glin dlatego zastanawialem sie nad walem pacera co myslicie? 
    • Przez Zetix
      Cześć. 
      Stoję przed trudnym wyborem, aczkolwiek potrzebuję kupić agregat pod siewnik Hassia dk300.  Ziemię trudne w uprawie, ciężkie. Po orce (kuhn obrotowy) wjeżdżam bronami w celu wstępnego rozbicia, później doprawiam już samym kompaktem unia mars z crosskilem. Ziemia jest dosyć uprawiona, ale do pełni szczęścia chciałbym uzbroić siewnik w agregat z hydropakiem. Najbardziej chylę się ku agro-tom ich agregat UPS z wałem gumowym, miałem w głowie też brone wirowa, ale ze względu że używki są w różnym stanie to trochę mnie odstrasza. Biernym pojechałbym szybciej i zwrotniej, a do tego wał gumowy byłby lepszy na moich glebach. Co sądzicie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj