Krzysiekfigix

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ??

Polecane posty

Gość   
Gość

Mówię tylko jak jest. A co tobie wystarczy sam musisz ocenić ile masz przewidzianej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

@Luke16 Znajdziesz taka talerzówkę z masa na 1m ponad tone?? 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mam ok. 10ha ornych gruntów ale ziemia bardzo ciężka... Glina II/III klasa kawałek IV... Tomek a tego to ja nie wiem bo nigdy się tym nie interesowałem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Na takie ziemie wg mnie agregat lepszy na uprawy pożniwne. Z talerzówką będzie problem z głębokością jaka by ona nie była. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

obie maszyny mają zalety i wady, sam musisz sobie odpowiedzieć którą wybrać

 

agregat na łapce z podcinaczem zrobi głębiej i dobrze wymiesza, nawet na zaperzonym polu,

agregatem talerzowym czy standardowa talerzówka będzie nieco cięższa, szybciej zrobisz 1ha, ale efekt po jednym przejeździe będzie według mnie słaby

 

w taką suchą ziemię talerzówką można tylko poskrobać na 1-2cm, agregatu szkoda nawet przypinać

 

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Na Twoim miejscu jeśli masz żadnych z tych maszyn proboaal bym na początek pożyczyć i sprawdzić, obecnie panują nadzwyczajne warunki i żadna maszyna nie pracuje dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U mnie z pozyczaniem ciężko bo nikt nie ma talerzowki a grubera chyba jedna osoba. Zdecydowalem się na agregaty z podcinaczem tylko jaki byłby optymalny do 85KM? 2,5m? 7 lap?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Na 85 km to 5 łap i będzie miał co robić. 7 łap albo nie poradzi albo po skrobię. A tu potrzebna do dobrej pracy i pewnej podorywkowa głębokośći i prędkość a bez mocy nie osiagniesz dobrej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A to dziwne bo wczoraj u mojego znajomego widziałem 7 lap 3m z podcinaczami przy 912 pytanie padło czy daje sobie rade a on mowi ze bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Ją mam kosa unia 5 lap i jak jezdzilem belarusem 952 to na mocniejszej ziemi ledwo dawał radę już nie mówiąc o odpowiedniej prędkości. Teraz jeździ w nim 100 km Deutz i uważam że jest akurat i dobra prędkość i odpowiednią głębokość niezależnie od gleby. Pytanie jaki ten kolega na Gruber i jak głęboko robi oraz szybko jeździ. Z doświadczenia wiem że dobra robota jest powyżej 8 km/h i na głębokości ok 7-10 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to dziwne bo wczoraj u mojego znajomego widziałem 7 lap 3m z podcinaczami przy 912 pytanie padło czy daje sobie rade a on mowi ze bez problemu.

Coś kręcił, bo kolega kupił też 5 łap i jeszcze ciągnika nie miał to pożyczał od sąsiada większego bo 912 nie dawała rady. Jechać jechała ale za mała prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Żałuję że fotki nie zrobiłem bo przed chwilą byłem u znajomego i akurat miał agregat scierniskowy podczepiony 3m z podcinaczami też się dziwilem ale on twierdzi że daje radę ale z 10KM więcej by się przydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Luke16 zobacz u mnie w galerii zdjęcie mojego zestawu i efekt po nim na polu też jest w galerii.
Szerokość 2.5 metra głębokość robocza do 40 cm ale wtedy to moje 120 km wie że coś robi a ziem nie mam za specjalnych bo od 4 do 6 klasy.

Całość waży 1650 kg także jest co ciągnąć ale czy sucho czy nie robotę robi fajną. Sam agregat talerzowy waży 1100 kg to jest sporo i jak robiłem samym to efekt też jest fajny jedynie jak trafi się grubo sieczki to potrafi trochę wyskoczyć a tak poza tym nie ma co marudzić.

Ścierniskowcem nie robiłem także nie mam porównania może na wiosnę będę testował to będę miał jakieś porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

Teraz co raz to modne stają się talerzówki. Szybciej przelecisz taką talerzówką, jej zadanie to zerwać i zmieszać warstwę a na końcu zamknąć parowanie wody za pomocą wału. U nas w firmie dużo sprzedajemy talerzówek Rolmako U693 w różnych kombinacjach, jest z czego wybierać. Staltech również dobrze się sprzedaje tak samo jak Agromasz. I kupują to rolnicy powyżej 100ha i jeszcze z żadną talerzówką nie było poważnych problemów, więc nie warto czasem płacić kosmiczne sumy za zachodnie talerzówki gdzie Polską kupi za połowę ceny, robotę zrobi taką samą i z trwałością nie jest tak gorzej jak mogło być kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Talerzówka a raczej agregat talerzowy z hydropakiem jest dobrym wyborem dla gospodarstw mniejszych. Nie zrobi takiej roboty jak gruber. Ale po pierwsze nada się do uprawy pożniwnej i przedsiewnej. Oszczędzamy więc na maszynach. Jest mniej energochłonny niż gruber. Jest to oczywiście kompromis. Ale sam kupiłem agro masza. I powiem, że przy siewie spisuje się idealnie. Po żniwach w ziemię szedł. Trochę gorzej było tam gdzie było więcej słomy żytniej. Ale po pszenicy, pszenżycie i jęczmieniu czy owsie i ciętej słomie pola 4 - 5 klasy uprawione elegancko. Uprawa robiona w sierpniu zaraz po żniwach. Jeśłi w następnym roku będzie tak sucho to na hydropak pójdzie obciążnik 460 kg jaki został mi od przedniego tuza zetora.

7 łap z podcinaczami i ciągnik 100 KM. To chyba w oranym jechał. Albo po takiej rzeźbie silnik co rok do remontu. Do 7 łap to minimum 120 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

ja jestem ciekawy jak agregat talerz owy uprawowy zachowuje sie na oronce wczesna wiosna czy nie idzie za głęboko? pomoze ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Normalnie się zachowuje. Jedzie sobie na wale. Przód podtrzymuje tuz na zadanej głębokości. W siewie jesiennym utrzymywałem głębokość około 8 cm. Nie było problemów. A przecież ziemia jest bardziej miękka niż na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

agregat talerzowy i siewnik 3 metry myslisz ze 110km poradzi sobie? gdzies czytałem ze talerziwe niby ciezko ida

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

jeśli ten sąsiad ma podobnego grubera do rolmako i do tego 3 metrowy to coś oszukuje według producenta potrzeba 105 KM.
Dla Ciebie dobry jest 2 metrowy na 5 łap też z rolmako lub 5 łapowy agromaszu. Ogólnie może on źle nim robi bo wiele osób myśli że jazda 5 km/h i drapanie ziemii to uprawa. W gruberze trzeba jeżdzić bardzo szybko i z odpowiednia głębokością a to wymaga mocy bo inaczej to katorga. Teoretycznie ja przy swoim ciagniku powinienem  mieć 3 metrowy ale mam 2,1 m i pracuje nim sie tak jak powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

agregat 5 łap, czyli 2.2m, więcej nie ma sensu, bo albo będziesz drapał na 3-4cm albo ledwo jechał, a tak jak już pisali wyżej potrzebna jest odpowiednia prędkość aby robota wyglądała jak należy

lub talerzowy 3m, renia powinna bez problemu podnieść, bo w polu bez problemu sobie poradzi


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

sam zastanawiam sie nad kupnem tależówki kompaktowej ale po za tym że zyskam na czasie i paliwie trochę to żadnych innych korzyści mi taki zakup nie przyniesie. moje obecne pola gruberem może i dwa dni dłużej będę robić (chodzi o zerwanie scierniska )spalę ok .350-400 l.paliwa w sezonie ale gruberem tą robotę zrobię lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja kupiłem 5 metrów i teraz nie wyobrażam sobię jak mogłem bez niej pracować.

Podorywki moment, uprawa  pod siew, wszyscy sie teraz męczą  i w bryłę sieją, a ja w  malutką grudkę, lub puch   sobie sieję, po 2-3 uprawach. Spala bardzo mało w  stosunku do grubera, 5 litrów, a  gruberze 14 spalał,  talerzówką zrobię 4 ha/h i lepiej, a gruberem max 2 ha/h

Nastepna sprawa to zużycie cześci roboczych, talerzówk ajum aponad 300 ha  za sobą  i to  w ciężkih warunkach, susza jak cholera  a  na talerzach nie widać zużycia. w gruberze  redlicę w tym roku starczają na 70 ha, i to napawane, bardzo twardym materiałem, takim że fszlifierka kontowa  ledwo bierze,   a gruber to Cross z Uni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kaczmi
      Witam, jak w temacie jakiej firmy polecicie mowa tylko o nowej składanej i jeszcze problem taki, że mam około 110 tys.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowego do C-4011.
      Nie wiem który będzie lepszy - z przednim wałkiem czy bez..
      patrzyłem na te agregaty:
      2,4 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo/2423-agregat-apollo-o-szer18m-.html
      2,1 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo-z-walkiem-z-przodu/2434-agregat-apollo-o-szer-18m.html
       
      Pola mam płaskie, bez górek. III-IV klasa. Agregat nie może być za ciężki, żeby mi przodu ciągnika nie podnosiło.
    • Przez Rosomak22
      Witam chcialbym sie poradzić ponieważ mam w posiadabiu masseya 115km i chcialbym kupić agregat talerzowy z hydropakiem trzy metrowy i pytanie jaka firma? jaki wał? jakie talerze? Hydropak jedno czy dwu siłownikowy? Ziemia u mnie jest różna ale dużo jest glin dlatego zastanawialem sie nad walem pacera co myslicie? 
    • Przez Zetix
      Cześć. 
      Stoję przed trudnym wyborem, aczkolwiek potrzebuję kupić agregat pod siewnik Hassia dk300.  Ziemię trudne w uprawie, ciężkie. Po orce (kuhn obrotowy) wjeżdżam bronami w celu wstępnego rozbicia, później doprawiam już samym kompaktem unia mars z crosskilem. Ziemia jest dosyć uprawiona, ale do pełni szczęścia chciałbym uzbroić siewnik w agregat z hydropakiem. Najbardziej chylę się ku agro-tom ich agregat UPS z wałem gumowym, miałem w głowie też brone wirowa, ale ze względu że używki są w różnym stanie to trochę mnie odstrasza. Biernym pojechałbym szybciej i zwrotniej, a do tego wał gumowy byłby lepszy na moich glebach. Co sądzicie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj