Krzysiekfigix

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ??

Polecane posty

marian2011    113

Co o tym sądzicie że agregaty ścierniskowe na łapach przegrywają z talerzowymi u nas kilku mając nie dawno kupione ścierniskowce w tym sezonie wymienili na talerzówke z wałkami doprawiającymi wyrównojącymi i mówią tak większa szerokość pracy mniej paliwa równiejsze pole praktycznie nie zapychają się jeden kupił małą talerzówkę do 100 km inny do 180 km dużą i pole równo idealnie zrobione mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mają rację. Głupia moda gruberów przyszła do PL 10 lat temu z zachodu, gdy tam wyprzedawali ten mało mądry sprzęt za pół darmo i zamieniali go na talerzówkę. Talerzówka musi być ciężka i musisz mieć czym ją pociągnąć 15km/godz wtedy zrobi luks robotę znacznie szybciej niż gruber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12

Wczoraj kupiłem talerzówkę Polską 3.2 ciąganą, podnoszoną hydraulicznie na kołach, z tyłu podwójne wałki. Powiem tak: długo się zastanawiałem co kupić, gruber, talerzówkę podnoszoną aż w końcu kupiłem starą polską talerzówkę na kołach.

Panowie, robota nieziemska. Wjechałem po wakacyjnym jęczmieniu, który miał 40-50 cm , przejechałem raz i nic nie widać oprócz pięknej ziemi... Rewelacja. Jestem zaskoczony. Aha ciągam ją ursus 1014. Już nie mogę sie doczekać jak ponownie nią wjadę w pole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

posiadam sprzęt firmy staltech , dokładnie to eurokult 3m nie narzekam na lekkich glebach bardzo dobrze się spisuje nie potrzebuje dużej mocy można nim pracować do 20cm (w spokojności wystarcza ) bardzo dobrze miesza itp. a co najważniejsze cena przyzwoita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

A co na ciężkiej glebie? Bo widzę że w okolicy na rędzinach to coś słabo te talerzowe wypadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

posiadam sprzęt firmy staltech , dokładnie to eurokult 3m nie narzekam na lekkich glebach bardzo dobrze się spisuje nie potrzebuje dużej mocy można nim pracować do 20cm (w spokojności wystarcza ) bardzo dobrze miesza itp. a co najważniejsze cena przyzwoita :)

 

To napisz jeszcze czym to ciągniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ciągam case farmall95a czyli 95km  :P niby zapotrzebowanie do 3m jest 80km ale wiadomo jak to jest w realu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Wczoraj kupiłem talerzówkę Polską 3.2 ciąganą, podnoszoną hydraulicznie na kołach, z tyłu podwójne wałki. Powiem tak: długo się zastanawiałem co kupić, gruber, talerzówkę podnoszoną aż w końcu kupiłem starą polską talerzówkę na kołach.

Panowie, robota nieziemska. Wjechałem po wakacyjnym jęczmieniu, który miał 40-50 cm , przejechałem raz i nic nie widać oprócz pięknej ziemi... Rewelacja. Jestem zaskoczony. Aha ciągam ją ursus 1014. Już nie mogę sie doczekać jak ponownie nią wjadę w pole :)

 

Jaki konkretnie model kupiłeś ? Talerze w układzie V czy X ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Mają rację. Głupia moda gruberów przyszła do PL 10 lat temu z zachodu, gdy tam wyprzedawali ten mało mądry sprzęt za pół darmo i zamieniali go na talerzówkę. Talerzówka musi być ciężka i musisz mieć czym ją pociągnąć 15km/godz wtedy zrobi luks robotę znacznie szybciej niż gruber.

 

Ten mało mądry sprzęt idzie sucho czy mokro w porównaniu do talerzówki. Na podlasiu turbo susza po qq ludzie skobia agregatami talerzowymi, a gruber jak w masełko. Druga sprawa powodzenia w uprawie bezorkowej na cięzkiej glebie tym talerzowcem, guber raz płytko z podcinaczami, dwa głęboko bez i gotowe  :lol: Jak jest wilgoć to jak najbarzdziej robi robotę ale jak coś do wszystkiego to do niczego kolego  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

złotą łopatę chcesz dostać? ;)

 

Jak nie mają pożądnej talerzówki to tylko skrobią nie ważne czy susza czy mokro.

 

Ale chyba coś pokręciłeś. Bo ja stwierdziłem że talerzówka jest lepsza do zerwania ścierniska od grubera ze względów ekonomicznych oraz mniej się będzie zapychać. A ty mi wyskakujesz że coś do wszystkiego jest do niczego. Zapytam co miałeś na myśli że gruberem raz płytko z podcinaczami raz głęboko bez. Uważasz że gruber jest dobry do tego i tego a zdanie wcześniej piszeż że coś do wszystkiego jest do niczego? Toż to hipokryzja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

ciągam case farmall95a czyli 95km  :P niby zapotrzebowanie do 3m jest 80km ale wiadomo jak to jest w realu :D

 

Coś mi się wierzyć nie chce że to ciągniesz 95km z dobrym efektem.Mój MF115km miał co robić przy 3 metrowym konskilde w zależności od głębokości 8-10km/h.Teraz śmiga z talerzówką 3m około 12km/h i jest robota zrobiona a nie podrapane.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12

Jaki konkretnie model kupiłeś ? Talerze w układzie V czy X ?

 

Chyba Grudziądz albo Famarol sam nie wiem w układzie X. Idzie lekko, bardzo głęboko, mógłbym dla całej wsi talerzować taką przyjemność mi to sprawiło :) Cały czas szukałem grubera a trafiła się talerzówka i nawet fajnie się nią manewruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

@damianzbr gdzie napisałeś że do zerwania ścierniska?? Zerwać płytko i tylko płytko w celu skiełkowania to gruber sucho czy mokro, agregat talerzowy może mieć problem gdy susza, tym bardziej na cięzszej glebie. Gruber nie jest do wszystkiego, w poplonach czy zachwaszczonych polach bd pchał. Jak się pcha po 10cm to nic dziwnego że sporo ekonomiczniejsze są talerze, ale kto mądry tak zrywa ściernisko  :lol:  Raz płytko, raz głeboko to bezorka, bezorka pisałem pare słów wcześniej :)

Znajomy ma 6m do ponad 300km talerzówke i ostatni raz, co prawda polska. 

Aha, dobra talerzówka nie wymaga prędkośći by dobrze mieszać resztki, prędkośći w okolicach 10-12km/h wymaga gruber  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25505

Do Case JX 70 zakupiłem  jesienią agregat talerzowy Agro-Masz 2,7m na talerzach 560mm. Hydropak od razu zdjąłem, bo podnośnik dostaje po d.pie. W ściernisku jeździłem 4-II, przedsiewnie 1-III. Robię płytko - 6-8cm bo więcej nie ma sensu. Zboże i chwast łatwo kiełkują. Zaznaczę, że gleby mam lekkie w uprawie. Nawet na III klasie bonitacyjnej zabiegi agrotechniczne są łatwe (orka pługiem akpil Mix 40 na 160cm) Robota jak dla mnie piękna. W gorczycy 1,5m wysokiej jeden przejazd i pocięta częściowo przemieszana, później pług i raz się nie zapcha. Zwykła talerzówka po paru metrach potrafiła się zapychać i owijała się gorczyca na wale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś mi się wierzyć nie chce że to ciągniesz 95km z dobrym efektem.Mój MF115km miał co robić przy 3 metrowym konskilde w zależności od głębokości 8-10km/h.Teraz śmiga z talerzówką 3m około 12km/h i jest robota zrobiona a nie podrapane.

 

Wszystko zależy od wagi talerzówki. Jeśli była lekka to pewnie i C-380 ją szarpnie ale co z tego jak efektu jakiego kolwiek będzie brak.

 

Zobacz to zdjęcie: http://www.agrofoto....emken-rubin-9/#

Dni kukurydzy u mojego kolegi, pokazy maszyn przez dilera. Ciągnik ponad 200KM, 3 metry talerzówki jak że zacnej firmy lemkeln. I co, i d.pa blada nic nie ruszone ściernisko. Ciagnik pewno i z 30 parę na godz by się rozpędził z tą talerzówką ale co z tego jak ona była za lekka aby wbić się w taką suszę.

 

Szkoda że  nie mam drugiego zdjęcia ze swojego pola i tylko Unia Grudziąc. Talerzówka ARES Unia 4m. Susza tak samo, a mimo wszystko ładnie wymieszane kukurydzisko, dlaczego? A no dlatego że podniosłem wał do góry na 80 cm. I talerzówkę trzymałem  na łącznku górnym żeby mi się do tyłu nie przewróciła. (Wał packera cały oblepiony ziemią trochę waży i wiszący w powietrzu próbował przewrócić talerzówkę do tyłu, dodaj uciąg ciągnika w zupełnie innym kierunku niż kierunek wagi wału, da to całkiem niezły efekt.

Fakt ciągnik 135KM  i prędkość wahała się tylko w przedziale 7-11km/godz. Czuł ją jak nic ale robotę zrobił nie zważając na panujące warunki, sucho czy jak.

 

Tomek90 przeczytaj kilka postów wcześniej przed tym którego zacytowałeś a zobaczysz że rozmowa 8 sierpnia zaczęła się na temat zrywania ścierniska. Jeśli byś przeczytał, to teraz nie musiał byś świecić oczami. 

 

Dobrze miej swojego znajomego który ma 300KM i odchodzi od talerzówki, uważaj tą teorię za bustwo tylko nie rozumiem po kiego grzyba wszczynasz ze mną pyskówkę co jest lepsze. Mnie to guzik obchodzi co ty sobie kupisz i nie jaki błąd popełnisz i nie. Koleś pyta to mu odpowiadam jako użytkownik za równo grubera jak i talerzówki co jest lepsze do zrywania ścierniska.

 

Masz inne zdanie na ten temat niż ja ok, powiedz to w tym temacie a zainteresowany ma rozum i po przeczytaniu tylu rad wybierze najlepsze rozwiązanie. Ale nie próbuj zmieniać moich przekonań, zwłaszcza że akórat w tej kwestii jestem praktykiem i grubera oraz talerzówkę od 2007 roku używałem na tyle sposobów i modyfikacji oraz w tak różnych warunkach że inżynierom z UNI Group się nie śniło.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Coś mi się wierzyć nie chce że to ciągniesz 95km z dobrym efektem.Mój MF115km miał co robić przy 3 metrowym konskilde w zależności od głębokości 8-10km/h.Teraz śmiga z talerzówką 3m około 12km/h i jest robota zrobiona a nie podrapane.

 

 

Weźmy też pod uwagę klasę ziemi / ja nie narzekam na prace tego agregatu. Przypominam że to nie jest typowy gruber. Zależy kto co woli :)

 

Edytowano przez farmall95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

@damianzbr Gdzie wszczełem pyskówkę i czego się pienisz?? No to dawaj. Gdzie napisałem że kupie,bo po co mi dublowac graty? Jakieś brednie piszesz że w niemczech porzucili, skąd bierzesz takie informacje??

Sam posiadam talerzówkę i traktuje ją tylko łąki, ścierniska zrywam gruberem, jest praktyka?

Twoje sposoby kolego>? Ten z uprawa ścierniska po qq bez wału, przeciez to moja się z celem bo po coś ten wał jest?? . Jeszcze mi piszesz że ci ludzie co wczesniej wspomniałem nie posadają porządnej talerzówki, jak sam takowej nie posiadasz bo co to jest UG z lichym naciskiem na talerz. Chcesz dobrego polaka? Akpil Tiger XL i możesz mówic o czym w miare porządnym, bez tych twoich "spodobów i modyfikacj"

Jak sucho po rapsie/zbożach też podnosisz wał bo nie wchodzi i ciśniesz ile wlezie?

Podaj ile wg Ciebie jest minimalny nacisk na talerz w każdych warunkach?? Bo od głebokośći jest wał oczywiście.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uprawa bez wału mija się z celem, bo po coś on jest - bardzo mocny argument, nie ma co... :ph34r:

Co to ma do rzeczy że tamci ludzie i ja nie mamy porządnej talerzówki? Ja próbuję, modyfikuję po to by osiągnąć zamierzony cel tym co mam. Z tego co piszesz oni nie potrafią wykorzystać potencjału maszyn które posiadają. -_-

Kto ci bzdur naopowiadał że akpil tiger XL jest dobrym ,,polakiem,, ? I dlaczego namawiasz mnie do kupna urządzenia na ogół bardzo prostego i nie skomplikowanego a w przypadku tego konkretnego produktu akpil tiger XL tak nawymyślanego, tak skomplikowanego, złożonego z tylu elementów ktróe lada momen będą się psuć?

 

Owszem w przyszłości kupię dużo cięższą tależówkę, ale wiesz kiedy to będzie? Gdy remont mojego unia ares będzie już nie opłacalny ekonomicznie, przewiduję że stanie się to za góra 2 lata bo już po mału i ostrożne wkładam w niego kasę.

 

Nacisk na każdy tależ jest proporcjonalny do panujących warunków. Sucho - większy, mokro - mniejszy, dużo resztek - większy, mało resztek - mniejszy. To nie trzeba mierzyć ile kg itd. To się szacuje podczas pracy i na bierząco koryguje.

 

Na końcu swojego postu wygłosiłeś jawnie tą herezję, więc ja na końcu swojego postu uświadomię cię. Wał jest przedewszystkim od zagęszczania gleby a dopiero później i to przy okazji jeśli ktoś zechce może wykożystać od ustawiania głębokości. Jeśli byłoby na odwrót nikt by nie znał takich maszyn http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fimg2.sprzedajemy.pl%2F540x405_talerzowka-kultywator-plug-mf-c-24155482.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fsprzedajemy.pl%2Ftalerzowka-nie-kultywator-plug-mf255-c-360-3p-ursus-sadzarka%2C4290722&h=406&w=541&tbnid=FWp0FyIRULES3M%3A&zoom=1&docid=AWaw71idxqAutM&ei=hCxlVOeNDOf7ygO1joLYAQ&tbm=isch&client=firefox-a&ved=0CDYQMygBMAE&iact=rc&uact=3&dur=462&page=1&start=0&ndsp=10

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Na ciężkich glebach, o suszy nie wspominając, agregaty talerzowe po ściernisku tylko drapią ziemię. Nie ważne jakie - przynajmniej to co mogę zauważyć w okolicy. Gruberem bez podcinaczy idzie aż miło i kto ma taki sprzęt to widzę że nie czeka na deszcz. Natomiast w tym roku deszczu było aż za dużo to ładnie talerzowymi uprawiali a gruber potrafiło zapychać resztkami ale i tych resztek było dużo bo pomimo skracania zboża duże porosły. Możecie opowiadać tu bajki że talerzowe są najlepsze na świecie i głupia moda gruberów nastała ale szczerze to każdy wychwala co ma i w jakich warunkach pracuje. Na lekkich glebach to można i drewnianymi bronami uprawiać a jak trafi ci się borowina to musisz już trochę pokombinować aby coś z nią zrobić. Zanim kupiłem ten gruber 2 lata oglądałem różne sprzęty które różnie się sprawdzały a najlepiej uprawiał zwykły gruber na ciężkiej ramie bez podcinaczy i na 2m ma 9 łap. Jest też bez wału tylko z takimi sprężynami do rozgarniania i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Zgadza się ale jak człowiek nie widział w miare ciężkiej gleby gdzie 120km w 4x35cm potrafi stanąć to chyba się go nie przekona. 

@damianzbr Nikt mi nie musiał bzdur gadać (nie wiem czemu tak zakładasz na starcie) bo widziałem na własne oczy jak maszyna pracuje. O ile posiadam wzmacnianą V'ke 3.15 i marny produkt o tyle tiger można smiało polecić bo robi robotę. Czy będą się psuć, nie wiem właścieciel ma dopiero 2 lata. 

Nacisk na talerz to ogólny ciężar maszyny podzielony na x talerzy bądz metr roboczy. Jak chcesz dostosować ten nacisk do warunków, bedzesz sztabki dokładał? Kupujesz maszyne masywną jeśli masz gleby cieżkie i lekkie i ze względu na te pierwsza powinna miec ta masę. W piachu glębkość trzymasz wałem. Zgadza się wał jest do zageszczania gleby, ale chyba zapomniałeś, że nie zawsze bo przy zrywaniu ścierniska po zbożu czy rapsie zrywa się jak najpłyciej i wtedy wał ma za zadanie wyrównania powierzchni i trzymanie głębkośći pracy bo jakie tam zagęszczenie na cięzkiej glebie przy minimalnym poderwaniu ścierniska?? 

Ten wynalazek co pokazałeś hmm, jakby to powiedzieć kto stoi ten się cofa. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Wszystko zależy od wagi talerzówki. Jeśli była lekka to pewnie i C-380 ją szarpnie ale co z tego jak efektu jakiego kolwiek będzie brak.

Tylko myśmy pisali o zrywaczu którym kolega pracował a nie o talerzówce.

Kolega pisze że ma eurokulta czyli podejrzewam że takiego:

https://www.google.pl/search?q=eurokult+3m&client=firefox-a&hs=aX4&rls=org.mozilla:pl:official&channel=rcs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=6WNmVPifCYbiywPKuYCADg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1024&bih=615#facrc=_&imgdii=_&imgrc=0cbd0Z0O1MtE0M%253A%3BJu1xGqo7P8bDCM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg01-otomoto.sogastatic.pl%252F400x300%252FA428837_1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fotomoto.pl%252Fagregat-eurokult-hydrauliczny-skladany-staltech-uniwersalny-A428837.html%3B400%3B300

a ja porównałem go do maszyny którą ja testowałem swoim 115 km MF czyli coś takiego:

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fimg19.olx.pl%2Fimages_tablicapl%2F132255203_7_644x461_kongskilde-vibro-flex-4300-agregat-scierniskowy-gruber-.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Folx.pl%2Foferta%2Fkongskilde-vibro-flex-4300-agregat-scierniskowy-gruber-CID757-ID5dNQz.html&h=461&w=615&tbnid=4tWzJSfhltbhxM%3A&zoom=1&docid=GZ79LBcKkXtjwM&ei=HGRmVNHoDarfywOTkILwCg&tbm=isch&client=firefox-a&ved=0CH0QMyhTMFM&iact=rc&uact=3&dur=469&page=6&start=76&ndsp=16

i poddałem wątpliwości jakość pracy tym sprzętem przy mocy 95km c.farmala.

Więc albo kolega ma dobrego case-a albo ja słabego mf-a :P albo na różnych ziemiach pracujemy.

 

Weźmy też pod uwagę klasę ziemi / ja nie narzekam na prace tego agregatu. Przypominam że to nie jest typowy gruber. Zależy kto co woli :)

 

Tak jak napisałem wyżej:widocznie na różnych ziemiach pracowaliśmy tymi maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomek90 cały czas nie kumasz o czym mówię. Gdy podniosę wał na 80 cm do góry, to talerzówkę trzymam na podnośniku a cięgnem reguluję poziomowanie jej. Jeśli chcę płycej podnoszę talerzówkę do góry o np. 5 cm i wtedy cięgno trochę rozkręcam. Nie muszę dokładać żadych ciężarków bo waga talerzówki dociążonej uniesionym wałem oraz siła uciągu wbiją ją w ziemię. Wał jest mi w tym przypadku do niczego nie potrzebny a na pewn nie do regulacji głębokości.

 

Zobacz nawet na ciężkie zagranicne talerzówki półzawieszane na allego czy jakiejś zagranicznej str. Te talerzówki też żadko kiedy mają wał, zwłaszcza te starsze gdy może jeszcze nie wiedzieli że zagęszczanie wierzchniej warstwy zruszonej jest ważne. Czyli to znaczy że wał nie jest od regulacji głębokości. http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/brona-talerzowa/4412214/knoche-hx-5.html

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/brona-talerzowa/3317454/razol-octo-twh-40.html

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/brona-talerzowa/5132692/dalbo-axm-36.html

 

A co do pracy tigera nie wypowiadam się bo nie widziałem. Ale myślę żę robi porządną robotę gdyż waży nie mało ze względu na wszystkie pierdoły w które został wposażony a przy tym skomplikowany. Chodzi mi o jakość, nie wieżę w jakość rodzimych produktór.

A tu w roli głównej właśnie akpil:

http://***.com.pl/gallery/image_page.php?album_id=14&image_id=20285

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldemort    1

Witam. 


Rozglądam się aktualnie za broną talerzową nową 3 metrową zawieszaną  to kwoty 15-16tyś. Ciągał by ją URSUS 1224.  Jak na razie zainteresowały mnie 2 modele:


1. Staltech U30


2. Tolmet ASTAT 300.


Za Tolmetem przemawia regulacja kąta ustawienia talerzy, której w Staltechu nie znalazłem, natomiast wydaje mi się że Staltech ma masywniejszą ramę.. I teraz tu nasuwa się dylemat. Może ktoś z was używał którąś z tych i by mógł pomóc w wyborze?


Ewentualnie które modele moglibyście jeszcze polecić?


Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Kolego ja mam Staltecha i jestem zadowolony.Wybierałem między Rolmako a Staltechem.Na korzyść Staltecha przemawiała cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kaczmi
      Witam, jak w temacie jakiej firmy polecicie mowa tylko o nowej składanej i jeszcze problem taki, że mam około 110 tys.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowego do C-4011.
      Nie wiem który będzie lepszy - z przednim wałkiem czy bez..
      patrzyłem na te agregaty:
      2,4 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo/2423-agregat-apollo-o-szer18m-.html
      2,1 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo-z-walkiem-z-przodu/2434-agregat-apollo-o-szer-18m.html
       
      Pola mam płaskie, bez górek. III-IV klasa. Agregat nie może być za ciężki, żeby mi przodu ciągnika nie podnosiło.
    • Przez Rosomak22
      Witam chcialbym sie poradzić ponieważ mam w posiadabiu masseya 115km i chcialbym kupić agregat talerzowy z hydropakiem trzy metrowy i pytanie jaka firma? jaki wał? jakie talerze? Hydropak jedno czy dwu siłownikowy? Ziemia u mnie jest różna ale dużo jest glin dlatego zastanawialem sie nad walem pacera co myslicie? 
    • Przez Zetix
      Cześć. 
      Stoję przed trudnym wyborem, aczkolwiek potrzebuję kupić agregat pod siewnik Hassia dk300.  Ziemię trudne w uprawie, ciężkie. Po orce (kuhn obrotowy) wjeżdżam bronami w celu wstępnego rozbicia, później doprawiam już samym kompaktem unia mars z crosskilem. Ziemia jest dosyć uprawiona, ale do pełni szczęścia chciałbym uzbroić siewnik w agregat z hydropakiem. Najbardziej chylę się ku agro-tom ich agregat UPS z wałem gumowym, miałem w głowie też brone wirowa, ale ze względu że używki są w różnym stanie to trochę mnie odstrasza. Biernym pojechałbym szybciej i zwrotniej, a do tego wał gumowy byłby lepszy na moich glebach. Co sądzicie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj