Krzysiekfigix

agragat ścierniskowy brona talerzowa czy agregat talerzowy co lepiej kupić ??

Polecane posty

marcin2057    22

talerzówkę mam 2,7m w układzie V 4x6 warzy ponad 600kg i po żniwach jak sucho, nie wchodzi za bardzo, w tamtym roku trochę robiłem gruberem unia kos z podcinaczami, wchodził max 10 cm i trochę gruberem frost na zwykłych redlicach bez talerzy z wałkiem i wchodził ok 20 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Witam ponownie. Dzięki za wszystkie podpowiedzi, już mniej więcej wiem w czym sie obracam, za czym sie rozglądać. Ale jakby co to jeszcze będę wam marudzil ;) A tymczasem Wesołych Świąt życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

talerzówkę mam 2,7m w układzie V 4x6 warzy ponad 600kg i po żniwach jak sucho, nie wchodzi za bardzo, w tamtym roku trochę robiłem gruberem unia kos z podcinaczami, wchodził max 10 cm i trochę gruberem frost na zwykłych redlicach bez talerzy z wałkiem i wchodził ok 20 cm

20cm to w jakim celu ta uprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam,

 

Czy zetor proxima 80 da radę z kosem 2,1 ? możecie napisać czym różni się kos b od s ? wiem że s jest na zabezpieczeniach sprężynowy i więcej waży, a który lepszą robotę robi ? i lżej idzie ? nie chce żeby się zapychał...


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

B - bolce czyli śruby ścinane

S - sprężyny czyli nonstop 
Da radę nie za głęboko ale da rade pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Witam. Proszę o radę. Posiadam ciągnik Fortschritt 323 i zamierzam dokupić do niego osprzęt. Posiadam ok. 15 ha pola. Większość to 4 klasa, trochę piachów 5 i 6 klasy, ale mam też parę niezłych górek z gliną. Ogółem wszystkiego po trochu. Planowałem zakup grubera z zabezpieczeniem ślimakowym  3 m  no i trochę później agregatu przedsiewnego z wałem packera ( bądź daszkowym lub pierścieniowym)  do siewnika amazone 3 m (obecnie mam poznaniaka 3 m- stary więc idzie na wymianę). Teraz zmieniłem zdanie i chcę zakupić agregat talerzowy 3 m firmy dexwal ewentualnie armasz, agro-masz lub staltech (nie wiem który z nich ) z hydropakiem no i do niego trochę później siewnik amazone 3 m. Czy w takiej konfiguracji fortschritt 323 da sobie radę. Sieję co roku ok 3 ha kukurydzy i mam sporo zwierzyny, która wykłada qq reszta to zboża i okopowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

bierz tolmeta,  te co wymieniłeś wygladaja jak zabawki przy nim


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Czy warto zapłacić 2000-2500 zł więcej za ten agregat i to w podstawowej wersji z wałem rurowym na taką ilość ha, a poza tum jaka jest jego waga? Fortschritt 323 da sobie radę w takim zestawieniu razem z siewnikiem amazone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

W którym miejscu ten Tolmet jest taki solidny?

Te agregaty same w zależności od konfiguracji ważą od 1,2 T wzwyż, a do tego siewnik jest dość daleko więc nie wiem czy taki ciągnik nie będzie miał problemów. Samego uciągu raczej nie zabraknie. 

Wał ciężki to myślę że minimum 1350-1400 kg sam agregat do tego ok 2,5 m długości.

W każdym z tych agregatów widzę wady:) Zresztą kto ma to zapewne zauważył że ekrany za skrajnymi talerzami pomimo swoich wymyślnych kształtów średnio się sprawdzają. Zobacz sobie na Lemken Rubin - zwykły krój talerzowy i nie zapycha ani nie przesypuje. 

Druga sprawa to sam hydropak - zobacz jak daleko siewnik w pozycji złożonej, np. tu na filmie widać co robi z ciągnikiem gdzie tur jest a cały zestaw z załadunkiem ma ważyć ok 2600 kg:

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Tylko że taka talerzówka zastąpi mu grubera i uprawowy a na te hektary wystarczy.... Tak po za tym jak chcesz tolmeta 3m mam na sprzedanie z wałem packera ma niecały rok także jeszcze gwarancja jest zdjęcie masz mojej galerii i pracował właśnie w 323 z siewnikiem saxonia.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Siałeś tym zestawem? Nie byłaś zapewne zadowolony:) Za każdym razem siewnik do góry bo nie dało się nawracać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja nim nie siałem bo to znajomego jest tylko u mnie teraz stoi bo robiłem nim sciernisko po kukurydzy i nawet spoko jak na taki mały rozstaw talerzy. Zależy jaki ciągnik masz jak dobry ciężki to nie trzeba by składać ale wiadomo nie każdy taki ma a waga i odchylenie robi swoje a chyba jak masz sprawny ciagnik to nie problem składać. Sprzedaje bo kupił teraz aktywny z siewnikiem i nie jest mu potrzebny.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Nie zawsze chodzi o ciężar agregatu. Przykładowo ja ciągnikiem 160km ciągam bierny 3m i składam za każdym razem, raz że czasami potrafi przywalić zgrzebłem bądź redlicami przy cofaniu, dwa że siewnik dość ciężki (poznaniak 6 chyba) i hydropak ledwo to zipie jak ten lata na boki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

No też prawda ja też jak miałem uprawowo-siewny bierny to też podnosiłem żeby nie przyhaczyć w ziemię chociaż bez problemu mogłem nawracać z rozłożonym bo na równych polach nie musiałem zawsze składać.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Witam,

chciałbym zapytać czy miał ktoś z Was doczynienia z agregatami firmy AGRO-MIX , https://www.olx.pl/oferty/?search%5Buser_id%5D=11450531

Warto się zainteresować?

 

Interesuje mnie typ Lemken,tylko nie wiem czy jest sens ew dopłacać za wersję z podwójnym talerzem??

A może używanego Lemkena szukać?

 

Tak się też zastanawiam bo cena używki prawie = nowemu z Polski.

 

Nie potrzebuję górnej półki,gospodarstwo niewielkie.

 

Aha,no i niestety do końca nie wiem w sumie czy bardziej ten na gęsich stopach czy może jednak brać agregat talerzowy??Chciałbym ,żeby było ładnie zmieszane i w miarę równo i ładnie na polu.Kwestie regulacji pomijam ,wiadomo.

Bo jak do tej pory po zwykłej talerzówce to niezbyt fajnie. A jeszcze jak słoma pocięta to już kiszka.....

 

Gleby lekkie,dobra klasa ,pola zadbane ,czyste.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

uważam że warto mieć podwójny zestaw talerzy pole będzie równiejsie a słoma bardziej pocięta. druga sprawa warto też aby było zabezpieczenie sprzężynowe.
myślę że jest masz mało ha to warto nie zużyje za szybko. widziałem agregaty mało znanych firm gdzie na 120 ha po 5 latach się rozsypały.

talerzowki teraz są trochę inne i lepiej wchodzą druga sprawa możesz ją wykorzystać jako uprawowy lub zestaw uprawowo siewny. jedna maszyną korzyść podwójna

od siebie mogę polecić agregat kos uni Grudziądz, najlepsza z polskich a często lepsza niż niektóre zachodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37

Witam. podłączę się pod temat i poproszę o poradę czy warto sprzedać grubera mandam kus 2,7m zabezpieczenie resorowe i kupić agregat talerzowy z hydropakiem? gruber to paliwożerna maszyna a jego eksploatacja jest zarąbiście droga. jak chodzi o agregaty talerzowe to powiedzcie jak często się sypie jakieś łożysko talerz i jakie to koszty bo ja znam tylko koszty grubera. teraz szykuję na sprzedanie mandama żona chce żeby zostawić bo ładny nie wytłuczony od nowego u nas ale wkurza mnie czas uprawy nim. w zeszłym roku pożyczyłem talerzówkę od sąsiada bo mi 1ha zboża zostało na polu a czymś zmłócić trzeba gruber nie dał rady bo się zapchał na wjeździe i ursusem 1224 z talerzówką śmigałem  trójką szosową a gruberem tylko dwójką bo przy trójce by się zakopcił. gruter ustawiony na od 10-15cm a ziemia piaszczysta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22
Witam chce kupić agregat podorywkowy na elementach typu lemken 2.2m z wałem rurowym lub bronę talerzową 2.5-2.7m(w zależności jaka waga ...do 1tony) również z wałem rurowym. Co wybrać? Zadaniem tej maszyny bedzie niszczenie ścierania (słomę zbieram) i czasem niszczenie łąk po oprysku może jakiś nieuzytek. Jak wyglada sprawa przy kompaktowych bronach talerzowych i perzem... nie jest tak że potnie i będzie go więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Perz i tak musisz niszczyć chemicznie bo szkoda nerwów na walkę mechaniczną. Jakim ciągnikiem chcesz to ciągać? Jak coś większego masz to ja bym polecił agregat 3-belkowy. Można robić do 30 cm - zastąpić orkę. 3 belkowy się nie zapycha, ładnie pracuje ale trzeba konia do głębszej uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

też polecam 3 belkowy, może nieco drożej, ale jak odliczysz koszt pługa to wcale nie jest tak strasznie, ale do najmniejszego 2.4m bez 100-110km nie ma co podchodzić


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22
Na ten moment tylko zetor 7745. Wybrałem jednak podorywkowy 2.2 na podzespołach typu lemken z AgroLifta. Jakoś mi się nie widzą te kompaktowe brony talerzowe. Perzu ogólnie nie mam. Nie pryskam pół poza ugorami. Dobry pług po tym i perzu nie ma. Do tej pory robiłem podorywki 3x40 lemkenem obrotowym. Pole wygląda super ale trochę nie chce mi się ganiać pługiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką talerzówkę kupić?

Posiadam 60 konny Renault 61.12 i chcę kupić talerzówkę. Do tego ciągnika jaka będzie najlepsza? Głównie chodzi mi o szerokość. Pomóżcie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

klasyczna 2.4 powinien sobie spokojnie dawać radę, jeśli chcesz kbt to 1.8 lub 2m

  • Thanks 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kaczmi
      Witam, jak w temacie jakiej firmy polecicie mowa tylko o nowej składanej i jeszcze problem taki, że mam około 110 tys.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowego do C-4011.
      Nie wiem który będzie lepszy - z przednim wałkiem czy bez..
      patrzyłem na te agregaty:
      2,4 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo/2423-agregat-apollo-o-szer18m-.html
      2,1 m
      https://agromil.pl/agregaty-uprawowe-apollo-z-walkiem-z-przodu/2434-agregat-apollo-o-szer-18m.html
       
      Pola mam płaskie, bez górek. III-IV klasa. Agregat nie może być za ciężki, żeby mi przodu ciągnika nie podnosiło.
    • Przez Rosomak22
      Witam chcialbym sie poradzić ponieważ mam w posiadabiu masseya 115km i chcialbym kupić agregat talerzowy z hydropakiem trzy metrowy i pytanie jaka firma? jaki wał? jakie talerze? Hydropak jedno czy dwu siłownikowy? Ziemia u mnie jest różna ale dużo jest glin dlatego zastanawialem sie nad walem pacera co myslicie? 
    • Przez Zetix
      Cześć. 
      Stoję przed trudnym wyborem, aczkolwiek potrzebuję kupić agregat pod siewnik Hassia dk300.  Ziemię trudne w uprawie, ciężkie. Po orce (kuhn obrotowy) wjeżdżam bronami w celu wstępnego rozbicia, później doprawiam już samym kompaktem unia mars z crosskilem. Ziemia jest dosyć uprawiona, ale do pełni szczęścia chciałbym uzbroić siewnik w agregat z hydropakiem. Najbardziej chylę się ku agro-tom ich agregat UPS z wałem gumowym, miałem w głowie też brone wirowa, ale ze względu że używki są w różnym stanie to trochę mnie odstrasza. Biernym pojechałbym szybciej i zwrotniej, a do tego wał gumowy byłby lepszy na moich glebach. Co sądzicie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj