Skocz do zawartości

Zdjęcie

krowa padła drugi raz mimo zastrzyku ?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wwewwe12

wwewwe12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:wrestling
    piłka nożna
    samoloty

Napisany 25 czerwiec 2011 - 08:10

krowa padła drugi raz mimo zastrzyku ? moja krówa padła drugi raz wczoraj dostała zastrzyk i normalnie wstała i poszła na pastwisko a dziś znowu nie wstaje co zrobić ?

niemoge jej też wydoić bojie sie że dostanie zapalenia

jest chuda a nie w iem czy w takim stanie dam rade ją upaść ?

czy z tej sytuacji jest wyjście ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
krowa padła drugi raz mimo zastrzyku ? Dzisiaj, 15:23
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 09:15

krowa padła drugi raz mimo zastrzyku ? Wydoić ja musisz ręcznie niestety a co do tego co z nią dalej to chyba raczej pytanie do twojego weterynarza a nie do nas. W jaki sposób mielibyśmy ci pomóc?

#3 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 czerwiec 2011 - 09:41

krowa padła drugi raz mimo zastrzyku ? Nie wiem czy pytasz poważnie czy żartujesz bo napisałeś "padła",w naszej okolicy jak komuś padnie krowa to zabiera ją firma która zajmuje się utylizacją padliny,i nikt nie myśli o wyprowadzaniu "padniętej"krowy na pastwisko.
Jeśli masz na myśli że nie może się podnieść,to jest to odwapnienie,najczęściej występuje to u krów w kilka dni po wycieleniu które nie dostawały pełnowartościowej paszy,najbardziej podatne na odwapnienie są krowy o wysokiej mleczności i takie w wieku między 6 do 8 lat .Teraz możesz jej podać calcium w płynie ,ale jeśli twój wet.podawał jej zastrzyki to musisz to z nim skonsultować .Tak jak piszą koledzy,wydoić ją musisz,łatwo nie jest ale jak się pomęczysz to jest to możliwe .Jeśli niedobory wapnia nie są duże to po serii zastrzyków i podaniu kilku butelek calcium krowa powinna wyjść z tego,ale jeśli uda ci się ją z tego odwapnienia wyciągnąć to nie radzę jej dalej hodować,bo za każdym następnym wycieleniem będzie większe ryzyko że "padnie "-Padnie raz a dobrze .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 22:20

krowa padła drugi raz mimo zastrzyku ? jak uda ci się ja podnieść do zostawiaj ja kilka dni i nocy cały czas na powietrzu. Krowa o wiele łatwiej wstaje na ziemi niż na betonie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 27 czerwiec 2011 - 21:10

krowa padła drugi raz mimo zastrzyku ? czacha ma racje, na przyszłość lepsze żywienie ale to nie daje 100% gwarancji że następnym razem się to nie powtórzy u mnie była krowa to pieć razy taki przypadek bywał w końcu sprzadeliśmy ją bo to była juz ruletka. często bywał;o tak że weterynarz przyjeżdżał dawał kroplówke krowa wstawała a na drógi dzień rano znów nie to wtedy powtórka i z regóły ten drugi raz już wystarczał w 100%.