Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik wybrać gospodarstwo 24Ha do 30tyś dla nowego użytkownika:)

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2011 - 10:06

Jaki ciągnik wybrać gospodarstwo 24Ha do 30tyś dla nowego użytkownika:) Jak chcesz 120 koni i z przodem to kup se takie coś http://otomoto.pl/fo...4x4-A70975.html szybko jedzie mało pali i jest nie do zaje***** ;) taki to ci nawet 6 skib pociągnie i z agregatem 5 m też pójdzie

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik wybrać gospodarstwo 24Ha do 30tyś dla nowego użytkownika:) Dzisiaj, 22:14
  •  

#22 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 10:59

Jaki ciągnik wybrać gospodarstwo 24Ha do 30tyś dla nowego użytkownika:) Ja jestem szczęśliwym posiadaczem zetora 7245H pług mam rozstawiony na 160cm i daje radę. A co do silnika to jak już mówiłem ma inne tłoki jak 72. Wiem bo remont robiłem i komora spalania jest taka jak w 77. One się różnią tylko komorą spalania i chyba tłok maj jeszcze dłuższy skok ale tego nie jestem pewny.

Taa 6 skib chyba do podorywki.

#23 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 15:03

Jaki ciągnik wybrać gospodarstwo 24Ha do 30tyś dla nowego użytkownika:) @ Pirelli a co pisze na bloku , z katologu wynika że tłoki sa takie same w 72 i 77 jedynie wał jest inny = większy skok o 10 mm w 77

#24 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 15:17

Jaki ciągnik wybrać gospodarstwo 24Ha do 30tyś dla nowego użytkownika:) komora jest inna ma taką samą pojemność i głębokość ale różni się kształtem. W 77 obwód komory jest taki sam cały czas a w 72 u góry jest zwężenie.

#25 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 26 czerwiec 2011 - 15:19

@MGRLukash masz rację ale to to samo że oni tam pare literek pozmieniali :P A gdzie mieszkasz że tyle ich tam jest

Co do DX90 znajomy też chwalił jedynie wymienił pare łożysk w skrzyni

na Podlasiu ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#26 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 19:01

Jaki ciągnik wybrać gospodarstwo 24Ha do 30tyś dla nowego użytkownika:) ostatnio byłem na Podlasiu ale nic nie widziałem :lol:

@Pirell jeśli chodzi Ci o tłoki to się mylisz robiłem remont 7211 i stare rzeczywiście miały równą komorę z lekkim wzgórkiem ale nowe zetorowe miały na środku stożek do połowy wys i na górze zachodziły widac naprawdę nieźle wirowała ale że była awaria to kupione zostały tłoki polskie i one były identyczne jak te zużyte :huh:

#27 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 19:49

Jaki ciągnik wybrać gospodarstwo 24Ha do 30tyś dla nowego użytkownika:) czytając się wasze posty trochę się ździwiłem:

- po co 120 koni na 24ha?? moc nie będzie wykorzystana. ja sam mam 105 koni i to za dużo jak na 25 z hakiem ha
- c360 więcej jak 4x30 nie uciągnie
- obrabiałem wcześniej te 25+ ha c360 3p i T25 i powiem ci że było co robić ale nigdy nie zamarzłem.
- dobrze że masz uprzedzenie do belarusów bo jak kupować MTZ belarusa żeby dłużej posłużył to tylko nowego.
- może warto kupić starego JD

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik wybrać gospodarstwo 24Ha do 30tyś dla nowego użytkownika:) Dzisiaj, 22:14
  •  

#28 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 19:55

Jaki ciągnik wybrać gospodarstwo 24Ha do 30tyś dla nowego użytkownika:) ja mam 1201 i co z tego ze bez przodu jak np 1204 sie udusi a 01 bedzie szła :) tak więc polecam ci takiego 1201 do remontu , zrobic wszystko tak jak ja i wtedy wiesz co masz ;)

#29 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:24

ostatnio byłem na Podlasiu ale nic nie widziałem :lol:

Bo to w mojej najbliższej okolicy w promieniu jakichś 5km są Valmety: 605, 2x 6300, 6600 i "mój" 6400 oraz Valtra T120 i N101 ;)

Edytowany przez MgrLukash, 26 czerwiec 2011 - 20:25.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#30 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 26 czerwiec 2011 - 21:08

Jaki ciągnik wybrać gospodarstwo 24Ha do 30tyś dla nowego użytkownika:) :blink: jak pisał kolega @ piotrb14 zakup używanego John Deere Ci najbardziej się opłaci są to wspaniałe maszyny bardzo mało palą w stosunku do wykonanej roboty no i są najbardziej popularną i lubianą marką na naszych polach :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#31 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 05:35

:blink: jak pisał kolega @ piotrb14 zakup używanego John Deere Ci najbardziej się opłaci są to wspaniałe maszyny bardzo mało palą w stosunku do wykonanej roboty no i są najbardziej popularną i lubianą marką na naszych polach :D

Tak i najdroższą. A co do spalania to do zetora wlałem 10l i pojechałem 10km na pole popryskałem 8ha i jeszcze wróciłem jak zrobisz takie coś JD to wtedy napisz że mało pali. Co do mitu że zetory dużo palą to może te duże bo nimi nie jeździłem ale te z serii małej ja np 72 77 itp to w orce się w 10-12 mieszczą nawet przy największych górach

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 czerwiec 2011 - 08:33

Jaki ciągnik wybrać gospodarstwo 24Ha do 30tyś dla nowego użytkownika:) najbardziej popularną marką na naszych polach jest URSUS i ZETOR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 28 czerwiec 2011 - 11:56

Jaki ciągnik wybrać gospodarstwo 24Ha do 30tyś dla nowego użytkownika:) Hmmm... tak czytam i czytam ten temat i dochodzę do wniosku ,że potrzebny ci ciągnik tani , prosty i komfortowy ;) ideału nie znajdziesz ale moim skromnym zdaniem powinienes postawić na ciągnik 60-75km 4x4 ... I tak jesli chodzi o komfort to zetor (7245 jest dobrym rozwiązaniem) , jesli chodzi o prostotę w naprawach to ciągnik krajowy lub zetor albo mtz , a jesli chodzi o ciągnik tani to ursus 385A,914 albo zetor 8145 - nie przejmuj się ze są wolne , można to zmienić przez zmianę trybu w skrzyni przez co ciągnik jest znacznie szybszy :)

Moim zdaniem warto się rozejżeć nad zetorem 7045 albo ursusem914/zetorem 8045 , jednak jesli ma być to ciągnik uniwersalny (bo rozumiem ze jedyny w gospodarstwie i do kazdej pracy?) to jednak zetor 7045 z tego względu ,że są dość tanie , komfort lepszy niż w ciężkich ursusach , naprawy proste z tego względu ze konstrukcyjnie podobny do 360 którą kazdy mechanik zna od podstaw , ale za to przedni napęd który może sie przydac podczas prac gdy jest wilgotno (bo zapewne bedziesz pracował kiedy masz czas po pracy a nie bedziesz czekał aż słońce wysuszy itp.) w czasie jesiennych orek tez przy sprawnym ogrzewaniu nie zmarzniesz :) Proponuję Ci go dlatego ,że jest to starsza wersja 7245 , jest sporo tańszy , a dużo się nie różni ;)

przykładowy ciągnik 7045 (tutaj ze starszą wersją kabiny) : http://allegro.pl/ze...1687117501.html

tutaj z nowszą : http://otomoto.pl/ze...045-A70758.html

a tu dla porównania 7245 : http://otomoto.pl/ze...245-A57552.html

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .