Skocz do zawartości

Zdjęcie

Końcówki do rsm

101 odpowiedzi na ten temat

#61 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 16:25

Końcówki do rsm Z albuza dysze można założyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Końcówki do rsm Dzisiaj, 20:18
  •  

#62 Share ogorek1212

ogorek1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 17:12

Końcówki do rsm Kolego Fiskars,
Pewnie że możesz założyć do Hardiego, tyle że trzeba będzie wymienić kołpak ( kapsel ) na dysze. Hardi to dobra marka opryskiwacza, tyle że wszystko robią z innymi rozmiarami, tak żeby nic do niego nie pasowało. A drogie te wszystkie akcesoria i części do Hardiego jak cholera. Czasami trzeba też wymienić uszczelki i te małe filterki.

#63 Share rudi0018

rudi0018

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 11 maj 2013 - 15:52

Końcówki do rsm A więc myślę, że nie tylko mi przyda się ten temat. ; ) Mam 3 końcówki niebieską (0,3), żółtą (0.2) i czerwoną z takim czarnym wystającym, na której nie ma opisanego oznaczenia. W książce opisane jest do jakich oprysków jaka kroplistośc powinna być, ale nie ma opisanego tego do jakiej kroplistości jaka końcówka. I moje pytanie jest takie czy ktoś wie jaki kolor końcówki odpowiada jakiej kroplistości?
A końcówki mam takie: http://www.biardzki.eu/dysza.htm

Połączone

Edytowany przez razor275, 12 maj 2013 - 09:44.
Dublowanie tematu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 11 maj 2013 - 18:25

Końcówki do rsm niebieska 0,3 to średniokroplista,
żółta 0,2 - drobnokroplista,
a ta czerwona z rurką to jest do nawozów płynnych RSM, ma wbudowaną kryzę chyba o rozmiarze 1,0.

też mam takie końcówki i wszystko pryskam na niebieskich o wydatku 300L/ha (herbicydy, fungicydy, nawożenie dolistne)

#65 Share rudi0018

rudi0018

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 11 maj 2013 - 19:03

Końcówki do rsm A jakim traktoresz pryskasz? A dokładniej jaką prędkością i na jakie ciśnienie masz ustawiowny opryskiwacz, że wychodzi Ci 300 l/ha?

#66 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 11 maj 2013 - 19:07

Końcówki do rsm kiedyś pryskałem c 360 na 2 biegu i tak wchodziło

#67 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 11 maj 2013 - 21:40

Końcówki do rsm c-330, 4 bieg, ok. 1450 obrotów, ciśnienie 2,0
i wychodzi 300L/ha na zbiorniku, w rzeczywistości jakieś 285L/ha bo ta miarka na zbiorniku jest trochę niedokładna. Faktyczne 400L wody w zbiorniku to 420 na miarce.

#68 Share rudi0018

rudi0018

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 12 maj 2013 - 09:36

Końcówki do rsm A więc myślę, że będę musiał pryskać C-360-3P, dwójką na ciśnieniu około 3.0 i około 1500 obortów, aby wyszły te 300l/ha.

#69 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 12 maj 2013 - 09:42

Końcówki do rsm ja pryskam c360 3p na 3 biegu 1500 obrotów wychodzi mi około 240-250 l/ha
"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

#70 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 26 maj 2013 - 11:23

Końcówki do rsm ja myślę że 300 l to przesada ja pryskam 200-230 l na niebieskich jeżdże 360-4bieg-1100obr ciś-3 lub fioletowe eżektorowe 4bieg 1200 ciś3,5 a na żółtych 3bieg 1100obr ciśn 3,2 i jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 21 luty 2014 - 20:14

Końcówki do rsm Witam, koledzy chciałbym troszkę odświeżyć temat. Otóż chciałbym zakupić rozpylacze do rsmu Lechler FD jednak głowice w opryskiwaczu mam schowane w belkę i chciałbym zrobić taką przedłużkę.Czy ktoś wie gdzie mógłbym kupić takie końcówki żeby pasowały do głowicy arag i końcówki lechler?? Czyli dokładniej rzecz ujmując, żeby pasował do głowicy arag i rozpylacza Lecher FD?? mógłby ktoś pomóc w tym temacie??
plast3.jpg
plast2.jpg
plast.jpg

Edytowany przez PanJoker, 21 luty 2014 - 20:16.

#72 Share damianbor

damianbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 21 luty 2014 - 20:43

Końcówki do rsm PanJoker nie wiem skąd dokładnie jesteś w lubelskim ale spróbuję pomóc. W Sawinie za Chełmem jest fabryka w której produkują różne końcówki do opryskiwaczy. Ja kiedyś nigdzie nie mogłem dostać końcówek do RAU-a a tam mieli. Miałem do nich numer ale w tym momencie nie znajdę. Poszukaj kontaktu i próbuj u nich.

#73 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:44

Końcówki do rsm Zadam jedno pytanie... po co się bawić w wachlarzowe i przedłużki skoro można kupić normalne regularne rozpylacze sześciootworowe lejące do dołu ESI Albuza i nie mamy samo oprysku belki...

#74 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 22 luty 2014 - 16:58

Końcówki do rsm Wiem o tej firmie, ale pasowało by tam jechać osobiście, a jest to spory kawałek ode mnie. Myślałem że może uda się jakoś w internecie coś zamówić. A tam podobno najlepiej pojechać i dobrać coś na miejscu.

A czemu bawić się w wachlarzowe i przedłużki? Bo słyszałem że jest to jakaś rewelacja. Być może się mylę. Bo nawet opinii o tych z Albuza nie czytałem. Także o nich informacji żadnych nie mam.

#75 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 22 luty 2014 - 21:38

Końcówki do rsm Ja stosuję zwykłe z albuza, efekt zebry występuje najmocniej przy wyższych ciśnieniach roboczych, ale koszt razem z kryzą jednej końcówki ESI to ok. 21zł brutto. Koszt lechlera z przedłużką to grubo ponad 60zł (dla przedłużki nieoryginalnej).

A co do efektu zebry - występuje, ale pokrycie jest na tyle duże, że plantacja jest zdecydowanie jednorodna, nie widać, aby któraś roślina z powodu tego efektu była gorzej odżywiona. Więc jak nie widać różnicy to po co kombinować i przepłacać?

#76 Share artur57a

artur57a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 luty 2014 - 11:24

Końcówki do rsm WITAM mam pytanie chce w tym roku spróbować rsm mam opryskiwacz <BIARDZKI>z dyszami do rsm te czerwone 5 otworowe .PYTANIE czy te dysze sie nadawają .PYTANIE DRUGIE pryskam c-330 na jakich obrotach musze jechac i ile musze miec rsmu na ha i w ilu dawkach w dwuch czy trzech nie mam werzy.KTO JEST W TEMACIE .Z GÓRY DZIEKI

#77 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 23 luty 2014 - 13:14

Końcówki do rsm Z biardzkiego dysze nadawaja sie do wyrzucenia chyba że chcesz spróbowa, tylko jak poparzysz rośliny to już twój problem, załóż jakieś dobre np staben, tani, dobry i sprawdzone, tabele wydatku rsmu znajdziesz na necie wystarczy wpisać w szukajke.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#78 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 24 luty 2014 - 09:02

Końcówki do rsm Co do cen to nie mogę się zgodzić, bo są zawyżone. I ja jednak upierał bym się przy tych wachlarzowych. Bardziej mnie przekonują, dlatego też chciałbym w nie zainwestować, a z drugiej strony to i tak mi się opłaci.

#79 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 24 luty 2014 - 11:05

Końcówki do rsm Zawyżone? Ile kosztuje oryginał wachlarzowy? Z tego co pamiętam to ponad 40zł, dodaj do tego przedłużkę i wyjdzie ok. 60zł. Jak chcesz tak zrobisz, ale dla zestawu głowic obrotowych przedłużki często uniemożliwiają obracanie końcówek dla skrajnych rozpylaczy. Ja bym za kase zaoszczędzoną na droższych końcówkach kupił głowice obrotowe - duża wygoda, ale o tym się przekonasz, jeżeli ich nie masz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 luty 2014 - 14:08

Końcówki do rsm Ponad 40zł może nie ale około 35zł brutto trzeba liczyć za lechlera FD też miałem ten dylemat ostatecznie wybrałem 7-otworowe z kryzą.
Płaciłem 10zł za kołpak i 3 rozmiary kryz.
Co do cen przedłużek to nie wiem u mnie są niepotrzebne.

Dodaj odpowiedź