S-Piotr

Jakie dysze / końcówki do rsm?

Polecane posty

S-Piotr    58

Do wiosny jeszcze trochę czasu ale już chce zakupić dobre sprawdzone końcówki do rozlewania RSMu , z waszej praktyki w co warto zainwestować aby zakup był trafiony. Pozdrawiam Piotr z Legnicy. <_<


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Zakupiłem TEEJETa kryzy i końcówki z 7 otworów już pierwsze rozlanie zrobione super sprawa.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek83    0

Dzisiaj patrzyłem to były po 8 i 14 zł (komplet kryza i końcówka)w sklepie, niestety nic nie znalazłem w internecie

 

S-Piotr mam pytanie

Na co stosowałeś w jakiej dawce i które stężenie 28, 30 czy 32% i najważniejsze ile kosztuje opakowanie 1000 lirowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
S-Piotr mam pytanie

Na co stosowałeś w jakiej dawce i które stężenie 28, 30 czy 32% i najważniejsze ile kosztuje opakowanie 1000 lirowe

Ja kupiłem już jesienią 11tyś litrów RSMu 28% i w pierwszej dawce dałem 180l/ha=63kgN tu masz stronę o RSM i jak wszystko policzyć i przeliczyć. http://www.zapulawy.pl/index1.php?dzial=12...amp;doc=1000062 powodzenia.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

S-piotr ile cię kosztowała jedna całą końcówka tzn kryza i kołpak bo rozumiem że założyłeś je do jakiś głowic np trój pozycyjnych czy do czegoś podobnego mógłbyś podać nr katalogowy tego sprzętu bo mam katalog teejet ?

pozdrawiam Łukasz z okolic Legnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

no tak ale ja pytałem o końcówki do RSM-u :) , a takie to ja też mam i teraz pytanie czy na to mogę założyć kołpak z kryzą i ju z mogę lać RSM ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Wiem ale takimi ja pryskam już długi czas i nie ma problemu tylko kołpak trzeba założyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

ok rozumiem a teraz ile kosztuje taki bajer? i co z pompą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Obecnie to nie wiem ile kosztuje ten kołpak ja jak kupowałem opryskiwacz to dałem 2200zł z tymi końcówkami do RSM u mnie tego nawozu idzie trzy beczki 1000litry w tym roku tyle wylaliśmy to z pompą nie ma problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

czyli rozumiem ze zmieniasz końcówki za każdym razem tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja mam trzy opryskiwacze 400l jeden to jeszcze taki zabytkowy z małą beczką każdy ciągnik ma opryskiwacz ale pracuje się tylko dwoma więc nowy to siedzi od roku na końcówkach od RSM ale też pryskaliśmy tymi końcówkami innym środkiem to też szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

takim to dobrze ja tez mam stary opryskiwacz ale jak już kupię to nie bede sie bawil w pryskanie raz tym raz tym tylko go pchnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas stary działa bardzo dobrze to do tej chwili do której będzie chodził będzie się nim pryskało a jak się już rozleci to na złom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0
Zakupiłem TEEJETa kryzy i końcówki z 7 otworów już pierwsze rozlanie zrobione super sprawa.

Jeżeli stosujesz RSM i uprawiasz kukurydzę to popatrz na moją stronę www.nawozyplynne.pl ja tak rozlewam drugą dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0
no tak ale ja pytałem o końcówki do RSM-u ;)

Jeżeli dalej szukasz osprzętu do RSM-u to zadzwoń do mnie 691 081 491 mam wszystko i udzielę informacji. 11 lat stosuję jest Ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

witaj dzięki za odpowiedz mam prośbę udziel info na forum myślę że nie tylko mi sie to przyda ale i wielu innym użydkowniką forum :

 

interesują mnie cenne informacje z twojego doświadczenia:

1. jaki głowice mi polecisz na mały areał (nie sieję kukurydzy tylko rzepak i zboża)

2. jakie kryzy i końcówki żeby były uniwersalne (jak najwięcej zabiegów kiedyś mam zamiar kupić weże)

 

co jeszcze warto wiedzieć zanim kupię sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

A co sądzicie o końcówkach 3 i 5 otworowych. Czy jakość zabiegu jest gorsza czy może służą do specyficznych upraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Kolego te tanie kołpaki są o kant d..y rozbić,otwory są za małe a na dodatek w otworach pozostawały farfocle z wiercenia otworów,(same kołpaki nie wystarczą potrzebne kryzy blaszka z dziurką )to skutkuje tym że RSM się pieni a to powoduje poparzenie roślin,sam tego doświadczyłem mimo poprawienia otworów i usunięciu tych paprochów dalej to nie to,zamówiłem kołpaki od Krukowiaka,precyzja wykonania bardzo dobra, mam do odsprzedania 30szt tych tanich,może komuś posłużą jako ozdoby choinkowe. To kołpaki 7 otworów TEE JET w rozmiarze RAU . A może takie http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1325874669/gallery_381_957_7144.jpg

[/size]gallery_381_957_14147.jpg

Edytowano przez S-Piotr

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dostępne są również rozpylacze do RSM 6-otworowe ze strumieniami skierowanymi pionowo w dół. Eleminuje to efekt samoorysku ( wylewania RSM ma belkę polową ), energia cieczy jest większa i RSM szybciej dociera do gleby.

http://allegro.pl/show_item.php?item=2042304798

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Kołpak do rsm-u musi robić duże krople z małą energią czyli duża komora za kryzą duże dokładne otwory i tylny wypływ co minimalizuje poparzenie roślin. Tak jak u TEE JET. Pionowy wypływ tylko przy belkach gdzie producent opryskiwacza zapomniał o rsmie można wtedy przedłużki ale rosną koszty. Polski producent z Nowego Dworu Gdańskiego STABEN takie robi i nie są drogie. Mają swoją stronę na www. O innych producentach nie piszę bo S-Pitr dobrze to określił. Co z tego że o kilka złotych tańsze to odczują rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sebastianek91
      bardzo prosze o informacje jezeli ktos wie jakie powinno byc cisnienie na koncowkach wstryskiwaczy prosze o odpowiedz
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
    • Przez michal9393
      Witam chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy końcówki zakupić do tego zetorka, bo leją i na ile je ustawic???
    • Przez Fazzor
      Witam
       
      Jak w temacie, proszę o szybka odpowiedź. Z góry dzięki

    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Planuję wymienić końcówki w Zetorze 7211 i przeglądając oferty znalazłem taki produkt : http://sklep.tzmkalisz.pl/Koncowka-wtrysku-Zetor-5211-7745-MOTORPAL-1436(3,1865,358).aspx . Podobno te końcówki są dobre, ale trochę niepokoi mnie ich cena, gdyż wymieniając je kiedyś jedna końcówka kosztowała mnie ponad 100 zł. Proszę o opinie o tych końcówkach z linku lub zaproponowanie innych dobrych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj