S-Piotr

Jakie dysze / końcówki do rsm?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ma123    28

myślę że masz taką samą sytułacje jak u mnie czyli trzeba wymienić końcówki i ustawić odpowiednie cisnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
42 minuty temu, Agrest napisał:

Jeśli to nie ten co jeszcze oprysk w stalowych rurkach idzie to nie ma przeszkód.

Jak ma ten co idzie na rurkach i będzie tym lał tam to za rok na pewno będzie musiał nowy kupić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wszystko wężami idzie. A ile się stosuje rsm na hektar powiedzmy na pszenzyto na n2 gdzie przy pierwszym pojdzie około 180-200 saletrzaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Akurat RSM powinien iść na N1 a forma stała na N2 lub N3  ale to moje zdanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok to zakładam końcówki reguluje ciśnienie  zeby nie było za duże i np ile tego rsmu  lać na hektar dodam ze opryskiwacz ma 10 metrów beczka 400 l a działki 1 km to fajnie by było jakby beczka starczała na 2 hektary  jest sens ? Czy nie próbować i dopiero po zmianie opryskiwacza

Edytowano przez BartekMachnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja daje na n2, ale daje tylko 2x azot.
Najpierw saletra / saletrosan a później rsm


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Witam, mam małe pytanko. Posiadam opryskiwacz biardzki, z obrotowymi dyszami. Rozlewalem kiedyś rsm i leciały ładne grube krople , nic nie przypaliło ale problem był z wydajnością. Przy ciśnieniu 3 ATM i prędkości 7 km\godz wylewał 100 l a powinien 200 wg instrukcji. Pomyślałem żeby rozwiercić otwór w oryginalnej dyszy, teraz jest 1mm . Robił ktoś już coś takiego? Myślę żeby rozwiercić na 2mm, lub 4 km i dołożyć kryzę 1,5 lub 2 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dysza z kryza kosztuje 6-7zl a ty chcesz wiercić? moja sp. babcia mówiła szkłem dupy nie podetrzesz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Nie chodzi o oszczędności, tylko nie bardzo wiem jakie dobrać żeby pasowały w miejsce oryginalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Trafiłeś w idealne miejsce to tylko zadaj odpowiednie pytanie, chłopaki chętnie pomogą.

kazda dysza ma swoje tabele patrzysz na tabele wydatku i wszystko odbierasz.

ja mam kryzy żółte niebieskie czerwone i brązowe i mogę łac rsm od 40 do 400l na hektar


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jeśli powinien 200 l wylać a rzeczywiście było połowę to szukaj przyczyny w opryskiwaczu - na początek sprawdź manometr. Swoją drogą to nie bardzo chce mi się wierzyć że ma wyjść 200l skoro tabela podaje dla kryzy 1 mm, ciśnienia 3 bar i prędkości 7 km/h - 121 l/ha. Chcesz zwiększyć wydatek to zmniejsz prędkość.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

z kryzą 1.0 to raczej faktycznie mało wylejesz, kup sobie kryzy 1,5 to bez problemu te 200l da radę , ja mam czerwone z agroplastu i na ciśnieniu 1bar leję 200-210l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Ok ,więc zamawiam ten kaplet. Ta tabelka dokładnie podaję dane, bo według niej przy prędkości 7 km i ciśnieniu 2atm rozleje 189 l RSM 32%. Jak to u ciebie wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

ja wlałem 200l RSM, ustawiłem ciśnienie na 2 na kawałku 1ha i eksperymentowałem z prędkością i ciśnieniem. W końcu rozlewam na około 1,5 bara, jaka prędkość to nie wiem, bo nie mam prędkościomierza ani nawet obrotomierza, około 6-7km/h. Kiedys trzeba sie nauczyć, sam niedawno tu pytałem :D Widac przecież ile ubyło i jaki kawałek opryskany po jednym przejeździe

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Wszystko idzie wyliczyć ewentualnie mała korekta w polu. Masz 3-pozycyjne głowice w biardzkim, dysza do RSM jest z kryzą - po co chcesz wymieniać dysze? Same kryzy to klika zł. 

Dla prędkość 7 km/h i dawki 200l zastosuj kryzę 1,5 oraz ciśnienie około 2 bar.

Te co podałeś z MMAT leją do dołu i przy nich ważne aby belka była w miarę równolegle do podłoża - jak nie masz sytabilizacji hydraulicznej to nie będzie rewelacji, wtedy lepiej te co leją do tyłu - takie moje zdanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

W dyszach jakie mam nie ma kryzy, jest otwór w jednolitym materiale, dlatego wcześniej myślałem czy go nie rozwiercić na 1.5 , ewentualnie jakims większym wiertłem i dołożyć kryzę 1.5mm.

IMG_20210417_180030.jpg

IMG_20210417_180007.jpg

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

To zmienia postać rzeczy - wymień na nowe z kryzą lub po fachowemu dobierz igłę i na gorąco :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Bezpieczniej chyba będzie wymienić na nowy zestaw ;) Otwory mogą nie wyjść identyczne i będzie nierówno podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Z ta igłą to był żart :P. Jasne tym bardziej że przy rsm dyszę będą na lata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sebastianek91
      bardzo prosze o informacje jezeli ktos wie jakie powinno byc cisnienie na koncowkach wstryskiwaczy prosze o odpowiedz
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
    • Przez michal9393
      Witam chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy końcówki zakupić do tego zetorka, bo leją i na ile je ustawic???
    • Przez Fazzor
      Witam
       
      Jak w temacie, proszę o szybka odpowiedź. Z góry dzięki

    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Planuję wymienić końcówki w Zetorze 7211 i przeglądając oferty znalazłem taki produkt : http://sklep.tzmkalisz.pl/Koncowka-wtrysku-Zetor-5211-7745-MOTORPAL-1436(3,1865,358).aspx . Podobno te końcówki są dobre, ale trochę niepokoi mnie ich cena, gdyż wymieniając je kiedyś jedna końcówka kosztowała mnie ponad 100 zł. Proszę o opinie o tych końcówkach z linku lub zaproponowanie innych dobrych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj