Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nierówne wysuwanie siłowników pneumatycznych

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 22:21

Nierówne wysuwanie siłowników pneumatycznych Witam mam kłopot z przyczepą d-55.. wziąłem się za regulację hamulców i na przedniej osi tłok wysuwa się do końca,,fakt że przyczepa nadal hamuje słabo. Muszę jeszcze podregulować drążki żeby bardziej rozpychały szczęki. ale na tylnej osi tłok wysuwa się max.5 cm, tłoki kilka lat temu były nowe sprzęt jest ogólnie garazowany zadbany, Zawór sterujący jest ok chyba że źle ustawiony. Jak odłącze przewód od ciągnika pod ciśnieniem to tłoki wysuną się jak opisałem i trzymają powietrze. INstalacja jest szczelna, ale dlaczego nierówno się wysuwają i przyczepa słabo hamuje skoro okładziny nie są w złym stanie. Traktor również ma dobre ciśnienie.
PRezeS

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nierówne wysuwanie siłowników pneumatycznych Dzisiaj, 19:55
  •  

#2 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 05:16

Nierówne wysuwanie siłowników pneumatycznych -może rozpierak się już obraca albo zaciera
-może przewód gumowy jest gdzieś zagięty
-może zawór siły hamowania jest zepsuty
Najlepiej podpiąć przy siłownikach manometr.

Edytowany przez asharot, 25 czerwiec 2011 - 05:16.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#3 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 14:31

Nierówne wysuwanie siłowników pneumatycznych Już doszliśmy mniej więcej do ładu..rozpieraki ok, wąż jest też ok. Tylko pod zaworem siły hamowania jest taka śrubka na śrubokręt,,w sumie nie wiem jaki jej cel ale dokręciłem ją i działa lepiej..reszte podregulowałem na drążkach na zabkach. hamuje ale koło w miejscu nie stanie ale wariat nie jestem starczy mi to.
PRezeS

#4 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 16:05

Nierówne wysuwanie siłowników pneumatycznych Tą śrubką reguluje się siłę hamowania na każdym zakresie,zależy to do masy własnej przyczepy.

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 19:36

Nierówne wysuwanie siłowników pneumatycznych co do rozłączenia przewodu to tak właśnie działa ten system jak jedziesz to powietrze cały czas tłoczy się do przyczepy-zbiornika ale jak zahamujesz to odcięty zostaje dopływ i zawór kieruje powietrze z butli przyczepy na siłowniki (jak poczuje że nie ma doplywu :P ) za to po rozłączeniu przewodu włączają sie hamulce ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 23:13

Nierówne wysuwanie siłowników pneumatycznych No to rozumiem,,,w takim razie tą śrubkę wkręcić do oporu żeby zwiększyć siłe hamowania czyli wysuwanie tłoków??? Jak wkręciłem to jakby hamowała bardziej..w każdym razie jest lepiej i bezpieczniej jak było wiec dziękuję za porade..
PRezeS

#7 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 17:10

Nierówne wysuwanie siłowników pneumatycznych Na czym polega to wyregulowanie drążków aby bardziej rozpierały szczęki?? To są te które idą od siłowników do bębna hamulcowego?? Jak je się reguluje??

Edytowany przez Misiaul, 10 grudzień 2012 - 17:11.

#8 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 10 maj 2013 - 21:35

Nierówne wysuwanie siłowników pneumatycznych Witam mam podobny problem siłowniki sie wysuwaja ale jest małe cisnienie w nich bo jak sie dobre zapre to moge je wsunac troche .Siłowniki przewody nowe zawor kiedys czysciłem ale moze juz on wysiada bo przyczepa stala nie uzywana ok 10 lat.Aha przyczepa to Aautosan D55
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 10 maj 2013 - 22:46

Nierówne wysuwanie siłowników pneumatycznych W butli przy przyczepie jakie masz ciśnienie?