Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 11441 Forterra

61 odpowiedzi na ten temat

#41 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 20:04

Zetor 11441 Forterra 11 litrów na godzine w porzadnej orce -ja i tak nie wierzę. Albo płytko, albo wolno. Ile na ha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 11441 Forterra Dzisiaj, 22:07
  •  

#42 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 20:16

Zetor 11441 Forterra Robert ja też nie wieże (choć mam 11441) tyle to na hektar ale nie na godzinę :P

#43 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 21:03

Zetor 11441 Forterra Panowie to o moje 11litrów chyba wam chodzi, przecierz dokładnie napisałem że mniej niż 11l na godzine w agregacie uprawowo siwnym a nie w pługu to jedno sprostowanie, dokładnie powiem jak dotankuje ale dziś padało i ciężko szedł siew i wysiałem 2t jęczmienia "Stratus" w przeciągu 7mth na zegarze i jak jutro dotankuje na CPN to powiem ile spalił ale nie więcej niż 80litrów a jęczmień mam ustawiony na 180kg poślizg dziś był ciut większy to myśle że z 170kg wyleciało na ha, a ja widziće nie wierzę w to że 15-17l na godzine spali w agregacie bo mam cięższy zestaw niż kolega co ten wynik napisał i jakbym dał cały gaz wprzediągu 1 godziny i głębokość na jaką się nigdy nie robi agregatem to i tak nie spali tyle chyba że upuszcze i sprzedam komuś przynajmniej tak jest u mnie, i pisze jak jest a nie czy ktoś coś powiedział, w pługu tak jak pisałem 12godzin zegarowych to około 12mth robię na zegarze i spala około 170l ON faktycznie nie katuję go na obrotach bo około 1800obr i nie gazuje na pusto jak "dzik" a przedewszystkim nie ryje jak "wół" na 35cm tylko na zime około 23-28cm zależy jak się zagłębi pług dosyć dokładnie mierzone bo nieodparady się olimpiady w uprawie roślin wygrywało żeby "wariować" i nie odparady na okładke Top Agrar się wkleiłem na konkurs techniki rolniczej mogę podać numer Top. hihi każdy ma swoje zdanie j ja pisze jak jest u mnie, zapomniałbym ziemie mam IVa i b większość z podłożem pod gline podchodzącym i 8ha V.

#44 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 21:12

Zetor 11441 Forterra No dobrze a jakbyś skomentował wyniki spalania Zetora Forterry i JD 6420? Skąd te różnice, no bo wiekszość mówi że "JD to chla jak smok" :P No to czy ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości. Aha nie mówimy tutaj o przedstawicielu serii 5020 -5820 -bo to inna bajka :P

#45 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 21:37

Zetor 11441 Forterra Nie skomentuje bo nie mam 6420 i nie słyszałem żeby ktokolwiek z posiadających narzekał na niego lub jego spalanie jak pisałem ja mówię tak jak u mnie wychodzi, a ogólnie marke JD uważam za porządną choć widzisz potrzebuję teraz 80KM i zamówienie robię do końca kwietnia i w 5720 tylko jedna żecz go mi skreśliła, powiem tak nie ma co przesadzać różnice w spalaniu nowych ciągników o podobnych parametrach są niewielikie, a jak będzie że są jednak większe to ten co więcej spali może przypadkiem wydajniej pracować, sam kupuję teraz pierwszy prawdziwie zachodni ciągnik i jestem ciekaw czy taki oszczędny na ON będzie bo za taką kase to oby a bronię Zetorka też dlatego że wcale jak to niektórzy piszą taki smok nie jest i to pokazują też testy choćby ostatnia Proxima w Top-ie dużo wyższa moc od innych np. TD i jednostkowe zużycia nie takie straszne a ciągniczek w polach śmiga równo i widać że ma pary.

#46 Share szczostek

szczostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 08:42

Zetor 11441 Forterra Wy byście chcieli za darmo robić. Jeśli tak to kupcie sobie ogiera. Kolego "krzysiu" w pełni się z tobą zgadzam. Co z takiego ciągnika który bedzie mało palił a nie będzie mógł poradzić sobie w ciężkiej pracy?????

#47 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 06 kwiecień 2008 - 14:32

Zetor 11441 Forterra W Poradniku Rolniczym numer 13 z 30 marca 2008 jest opisany taki zetorek, tj opinia rolnika kotry kupil go w 2005 roku. Nie wiem czy ktoś z Was czytał ten artykuł, ale z tego co tam pisze to albo koles miałtakiego pecha i trafił jakis feralny model, albo nie wiem. Jest tragiczny ciągle cos mu sie psuło, to urywały sie ciegna to wypadały szyby itp. Napisał ze w orce palił nawet do 24 litrów!!! Jezeli kogos interesuje artykuł moge zamiescic skan na AF
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#48 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 14:37

Zetor 11441 Forterra Lukas85 ja bym prosił o ten skan tego artykułu

#49 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 06 kwiecień 2008 - 17:34

Zetor 11441 Forterra Ja też bym prosił o skan tego artykułu. My mamy proxime i jeszcze nic poważnego jej się nie przytrafiło, a zdarzają się wadliwe egzemplarze i to pewnie jest jeden z tych wadliwych egzemplarzy . :) :) :D :D :)

#50 Share poldas75

poldas75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 19:38

Zetor 11441 Forterra Mam pytanie do użytkowników Forterry 114.Podczas ciężkiej pracy ciecz chłodząca wchodzi na żóte pole fakt że po chwili zaraz spada na zielone.Serwis twierdzi że to normalne - Zetor Polska w Kaliszu też.Zetorek jest z września 2007 i podobno te tak mają. Czy może tylko mój egzemplarz tak ma?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 19:43

Zetor 11441 Forterra u mnie caly czas jest na zielonym. po uruchomieniu silnika temperatura dochodzi do konca zielonego pola i tam sie zatrzymuje...nawet podczas ciezkiej pracy. Pamietam ze chyba tylko raz weszla na zolte pole, ale to wtedy byly ogromne upaly a ja robilem podorywke swoim plugiem...ale to tylko raz mi sie tak zdazylo.

#52 Share poldas75

poldas75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 19:50

Zetor 11441 Forterra Koleś z Zetora w Kaliszu twierdzi że w tych egzemplażach termostat otwiera na 106'C ciekawe ale mnie to troche martwi że ma tak ciepło.

#53 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 06 kwiecień 2008 - 19:55

Zetor 11441 Forterra My mamy Proxime i temperatura jeszcze nigdy nie doszła do zółtego pola.

#54 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 06 kwiecień 2008 - 21:32

Zetor 11441 Forterra ponizej zamieszczam skan artykułu. ze wzgledu na duze wymiary jest podzielony w poprzek na pół. oto cztery kolejne czesci:
http://www.fotosik.p...0ba73465a9.html
http://www.fotosik.p...bf4014bd4e.html
http://www.fotosik.p...f8e6af89e9.html
http://www.fotosik.p...ea9d86d1ad.html
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#55 Share mati20

mati20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 20:38

Zetor 11441 Forterra wie ktoś może jak sie reguluje sprzęgło w tych sprzętach bo jak chcę włączyć rewers to mi zgrzyta jak myślicie czym to jest spowodowane bo jak odpowietrzyłem wysprzęglik to sie trochę poprawiło ale dalej trochę zgrzyta poradzicie co zrobić
mati

#56 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 20:56

Zetor 11441 Forterra Przeczytałem ten artykuł i cóż -współczuję właścicielowi, 1200 mtg i tyle awarii. No cóż słaba kontrola jakości, produkcja masowa -wszystko fajnie ale żeby im się noga nie podwinęła bo za kilka lat nikt nie będzie chciał tego kupić :angry:

#57 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 20:59

Zetor 11441 Forterra Kurcze aż sam sie zdziwiłem ze az tyle awari jak na 1200mtg...... mam nadzieje że mój będzie chodził mniej awaryjnie niz ten opisany

#58 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 21:48

Zetor 11441 Forterra Nie bój żaby będzie dobrze, niekiedy ludzie przesadzają ten gość też użytkował napewno troche nie tak ten ciągnik niby gospodarstwo małe a godzin dużo jak na czas użytkowania, napewno są różne wadliwe też i sprzedane bo choćby z tymi szybami przypadki a ja dziś sobie policzyłem to moja tylna szyba na 2200mth może 1mth była zamknięta i jest cała a ludziom same pękają, owszem moge powiedzieć myśle że pojawił się u mnie defekt ale narazie nie robie tego z dziurki pod sprzęgła osłoną lekutko widać olej silnikowy niby minimalnie ale możliwość jest jedna poszedł simering na wałku zsilnika no poszedł ma może jakiś mikroskopijną nieszczelność, może się samo przestanie pokazywać a jak tylko tak będzie to mogę śmigać bo to jakby nic a jak się pogorszy to nie wiem koszt simeringa ze 2zł gorzej wymienić ale też chyba nie tragedia pisze co zauważyłem.

#59 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 23:01

Zetor 11441 Forterra Już raz pisałem takiego posta i pisze jeszcze raz. U nie w okolicy tez jest taki sam przypadek, koleś ma już druga Forterrę i non stop jak nie urok to sr**..a. Chodzi klnie ja w nieboglosy, ale jak widzę co ona ma u niego to ja p.... Kiroviec by tego nie wytrzymał.... A na kilkunastu innych użytkowników Zetorów w okolicy jakoś nie słyszę złych słów na te modele a ponadto następne ciągniki które kupują, to też Zetor. Więc albo trafił się facetowi trefny model, albo po prostu przysłowiowy kat....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 00:02

Zetor 11441 Forterra

wie ktoś może jak sie reguluje sprzęgło w tych sprzętach bo jak chcę włączyć rewers to mi zgrzyta jak myślicie czym to jest spowodowane bo jak odpowietrzyłem wysprzęglik to sie trochę poprawiło ale dalej trochę zgrzyta poradzicie co zrobić

Nie ma regulacji sprzęgła.