Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 11441 Forterra

61 odpowiedzi na ten temat

#21 Share TomMak

TomMak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 16:14

Zetor 11441 Forterra ja swoją kupowałe dokładnie półtora miesiąca temu i nic mi nie mówiono o tym modelu z większym silnikiem oprócz 6c

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 11441 Forterra Dzisiaj, 03:49
  •  

#22 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 23:13

Zetor 11441 Forterra Podnieść moc silnika o mniej niż 10% to nie jest wielka sztuka, choć odbywa się to zawsze kosztem czagoś....
Byłem o krok od nabycia forterry 9641 i znajomy z serwisu też mi proponował że po upływie gwarancji zmieni mi pewne cześci w pompie paliwowej. Podobno po tej modyfikacji cięgnik nie będzie spełniał juz norm czystości spalin ale będzie odczuwalnie mocniejszy. Podejrzewam że taką modyfikacjię miał na myśli ten ktoś.... Chociaż cena tej modyfikacji wskazywała by na inny zabieg i ja byłbym tu ostrożny, gdzyż inne ingerncje kosztują znacznie drożej.... 

#23 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 00:01

Zetor 11441 Forterra między 90 a122km to prócz dawki paliwa jest jeszcze inna turbina ale konstrukcyjnie to silnik jest ten sam 122konny zetor ma wsymbolu 4c widziałem go na targach ale w Polsce jeszcze niejest sprzwdawany aróżnice w tych silnikach to widać w pracy słąbszy praktycznie nie dymi amocniejszy to już chmurki puszcza ;) ;)

#24 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 05 luty 2007 - 21:14

Zetor 11441 Forterra Co do spalania Forterry 11441 to powiem tak dopuki się go nie przeciąrza i nie przekracza tak około 1900 obrotów to nie jest źle 10-13litrów na godzine zegarowom ale jak chce się naprawde ciężką robote robić na max to ja na kupionym dopiero polu nie uprawianym od lat po 11 godzinach ciężkiej orki 180litrów i po baku

#25 Share Tommy

Tommy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 marzec 2007 - 17:07

Zetor 11441 Forterra Też chciał bym się dowiedzieć co zrobili ze wyciągneli 122k :rolleyes: m z 4 cylindrów. :(

#26 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 06 marzec 2007 - 18:24

Zetor 11441 Forterra ja wiem tylko tyle że generalnie silnik jest ten sam ale napewno ma inne ustawienie pompa wtryskowa inne końcówki wtrysków co zatym idzie inna dawka paliwa i widziałem ten nowy silnik to turbina jest zupełnie inna (raczej wydajniejsza) i chłodnica powietrza inna ale uważam że to niewiele zmienia bo moment obrotowy został ten sam max. 480Nm

#27 Share krojony

krojony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 luty 2008 - 17:25

Zetor 11441 Forterra Mam forterre 11441 i pali dużo ale w orce się sprawdza

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 luty 2008 - 20:29

Zetor 11441 Forterra jeszcze nie słyszałem żeby ktoś, kto kolwiek kto ma jakikolwek ciągnik ponad 60km powiedział że mało pali :rolleyes:

#29 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 24 luty 2008 - 14:04

Zetor 11441 Forterra

Witam
Ja osobiście mam Fendta 309 CI ale mam wujka który ma Forterre 11441 roczną.
Ostatnio chodzi i chwali się że w serwisie podwyższą mu moc do 122KM za 1000zł.Może ktoś słyszał o takim "tuningu" wiem że ostatnio wyszła nowa Forterra która na 4 cylindrach ma 122km ale czy to ten sam silnik. Ja przypuszczam że podwyższą mu dawkę paliwa ale tylko przypuszczam.
Czekam na odpowiedź od użytkowników.
Pozdrawiam

Normym sapalania Euro 3 mu sciagneli mi tez to proponowali ale nie mam potrzeby

#30 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 21:11

Zetor 11441 Forterra

Moja forterra 106-41 ciognie 5 skibowy pług UNI GRUDZIĄC i pali 1 bak na 16 godzin bez pżerwy

Ale 5 zagonowa czy obrotowke jesli obrotowke no to chyba jestes strasznie zly na ten traktor ze go tak katujesz:p
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share szczostek

szczostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 22:33

Zetor 11441 Forterra Zapewne zagony bo z obrotowymi by sobie nie poradził. Z tego co obswerwuje jadąc podlaskimi drogami gdzie jest dość dużo bydła to najwięcej jest zetorów. Jednak ten traktor jest nieżły patrząc na moc, moment obrotowy i cene. A spalanie każdy będzie mniał duże jak się będzie nim dobrze fofu dawało- tak mi się wydaje. Z tego co wiem to Zetorki brane są do tura bo mają dość szybką hydraulike.

#32 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 14:28

Zetor 11441 Forterra

Mam forterre 11441 i pali dużo ale w orce się sprawdza

Zgadzam się z tym spalaniem, wystarczy spojrzeć, przy maksymalnym obciążeniu spala tyle samo co JD 6420, jednak średnią w 6 punktach JD ma 14,5 litra, natomiast Zetor 16 litrów. Oczywiście to są graniczne obciążenia, ale obraz jest :)

Także proszę nie wyskakujcie z tekstami że Wam w orce 8 czy 10 litrów pali.

http://www.dlg-test....0s_autoquad.pdf
http://www.dlg-test....41_Forterra.pdf

#33 Share szczostek

szczostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 15:42

Zetor 11441 Forterra Kolego szanowny w pełni się z toą zgodze. 8-10 może spalić jak na piachu trójkami pługami będzie się orać. ćase (chyba) MXU 115 pali podkreślam przy pełnym onbciążeni 23 litry. Więc Zetor nie jest zły.

#34 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 22:35

Zetor 11441 Forterra zetor spali 8l w orce ale bez opuszczonego pługa :)

#35 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 21:15

Zetor 11441 Forterra Pozwole sobie wtracic sie do tematu z tego zwgledu ze sam mam forterre 11441 i troche wiem na temat tych ciagnikow.a wiec jesli chodzi o spalanie to: z plugiem 4*40 unii spalanie wynosi srednio 17-19 l/ha, z agregatem uprawowo siewnym famarolu 15-17 l/ha. oglonie mowiac te zetory duzo pala;/ plug ktory posiagam jest w sam raz do tego zetora podobnie moge tez powiedziec i o agregacie na ktory sklada sie ares 2L i siewnik 3m famarol ze jest dobrze dopasowany i odpowiedni do zetora forterra 11441, chociaz zetor moglby miec wiecej obciaznikow z przodu bo gdy napakuje cala skrzynie zytem albo jakims innym ciezszym zbozem to przy podnoszeniu agregatu zetor mczasami potrafi zadrzec nosa..;/ogolnie na ciagnik nie narzekam, nie mialem w nim zadnych awarii. no tak jak pisze, z mojego punktu widzenia..jedynym mankamentem tych ciagnikow to to ze za duzo pala;/ no i nawiewy powietrza w kabinie moglby miec lepiej porozmieszczane...a nie zebrane w jednym miejscu;/

#36 Share szczostek

szczostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 23:50

Zetor 11441 Forterra Kolego po co Ci obciążniki? Aby opony się szybciej zdzierały? Najlepij brać ciągnik z przedni tuz-em i w azie potrzeby czepia się do tego tuza jakiś kultywator zabetonowany i ryja nie podnosi, a jak nie potrzebny obciążnik to się go zdejmuje i gra. Wydaje mi się że to najlepsze rozwiązanie.

#37 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 21:51

Zetor 11441 Forterra @mlody 3320

może źle że i ja się wtrące bo jestem już na bank przez czytelników postrzegany jako obrońca Forterry, ale skomentuje to co napisałeś krótko to tak jak masz gwarancje to się zgłoś że masz wadliwy ten ciągnik a jak już po gwarancji to nie wiem czy się zgłaszaj bo: skoro ja w mojej 11441 nic nie reperowałem a mam z tej samej firmy pług tylko 4x48IBIS obrotek o wadze 1350kg i jeszcze nigdy nie spalił za 12 godzin orki całego baku żeby zgasł np. a twój z naprawde małym pługiem za 10 godzin spala 170-190litrów to szok a agregat uprawowo siewny mam z Uni tylko 3 rzędy a nie dwa z croscilem sam agregat 1200kg+siewnik ok.400kg+zboże i nie zdażyło się żeby nosa zadarł a mam 768kg obciążenia na przodzie to dziwna sprawa bo akurat wagę to Forerra ma ładnie rozłożoną a mój waży pomiędzy 5450-5600kg nie chcę strzelać ile ma przodek wagi ale prawie 50/50 coś mi się wydaje bo suma samych obciążników z przodu to 768kg, w tym agregacie to moja całkiem mało pali nieporównywalnie wg obciążenia pługa może po niedzieli przemierzę ale max. 11l na godzine zegarową to max.

#38 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 22:20

Zetor 11441 Forterra krzysiu

nie chodzi mi o to zeby negowac zetory bo sam mam zetora a nawet dwa:P ja tylko napisalem to co mi wyszlo z pomiarow, wcale nie mowie ze to zle ciagniki, ale maja swoje wady i pewne niedopracowania, zreszta jak kazdy ciagnik:P pozatym temat byl o zetorach wiec napisalem cos o swoim. a jesli chodzi o gwarancje to juz dawno mi sie skonczyla:P a co do pluga i spalania przy nim to jeszcze kolego zalezy to od tego kto jak orze:P moze ty swoim ciagnikiem 24h na dobe bedziesz orac bez tankowania ale z glebokoscia orki do 10 cm:P a ja w swoim zawsze na zimowa orke nastawiam glebokosc w przedziale 30-40 cm a jak sie dobrze orientujesz kazdy ciagnik pod obciazeniem spala duzo wiecej niz w normalnej jezdzie tak jak np. orajac twoim plugiem na glebokosci 10 cm:P
nawet taki zetor 3320 ktorego tez posiadam przez caly dzien pod obciazeniem np 3 skibowych plugow w orce od 7.00 do 17.00 skopci caly zbiornik a moze i wiecej. Zetory byly i sa paliwozerne i to powie ci kazdy:)

krzysiu

a tak nawiasem mowiac to wlasnie czytam poradnik rolniczy i w nim jest artykul "ciagniki w ocenie praktykow- zetor 11441 forterra" przeczytaj go i juz tak nie chwal swojego zetora:P:P oczywiscie komus moze to wydac sie dziwne bo sam mam dwa zetory a ganie je...ale to nie o to chodzi zeby chwalic albo ganic...tylko pisac prawde tak jak jest w rzeczywistosci:P:P
ps czuje sie jak ksiadz na kazaniu:P:P

#39 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 23:05

Zetor 11441 Forterra @młody3320 w spalanie w ore mozna uwierzyć, ale w uprawowo-siewnym???jaka wydajniośc nim osiagniesz???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 12:45

Zetor 11441 Forterra @młody3320

A ja wcale nie powiedziałem że naj naj ani że bez wad tylko raczej mase mam tą samą co twojego, wady potrawię wymienić raczej wszystkie i ich nie kryje ale jak ktoś twierdzi że paliwożerny to niech inne też do niego przyłoży może jakiś Test Top Agrar 90KM jak kiedyś pisałem bo jak w 120KM wygrała w oszczędności na paliwo raczej najpotężniejsza marka świata, to był szał jakie to oszczędne a jak w 90KM Zetor forterraspalił mniej niż ta super marka i nie więcej niż inne markowe dużo droższe ciągniki to źle że wspominam o tym więc fajnie tak, a wady: nawiewy fatalne, blokada 4 biegu wstecznego nie ma no szosowy zbędny ale na polowych by był potrzebny na max. stosunkowo ciężko wchodzą biegi szczególnie 1 a to przez to że: są podwójne synchronizatory i jak stoi to zregóły 1 się rusza i ciężko wbić a jak już jedzie to lepiej bo tryby się kręcą, stosunkowo mała moc na niskich obrotach znaczy do 1500obr/min, siedzenie Mars średnio wygodne no trwałe jest, mój w agregacie uprawowo siewnym spala naprawde mało i jeżdżę szybko jak da rade to 2 szosową ale dziś na 1 bo głęboko i pod górki sieje, a z wad podobno bywały takie co coś w tarczy sprzęgłowej było znaczy wadliwe łożysko docisku montowali i się zacierało ale to w jakiejś parti.