Pavel

Zetor 11441 Forterra

Polecane posty

Pavel    12

Ciekawią mie dane uzytkowe tego ciagnika... ile pali w rzeczywistosci, bo z testów DLG wynika ze srednio ok 21 litrów ;o no i jak sprawuje sie w praktyce tzn. orka i inne ciezsze prace polowe (jak sprawuje się jego skrzynia biegów), bo obserwójac takiego ciagnika w orce widzialem ze bardzo żmudnie poruszał sie podczas orki z 4 skibowym plugiem obrotowym i niewiem czy jest to wina złej przekladni czy poprostu małej masy... posiadaczy tego ciagnika lub innego z serii fortera prosze o wypowiedzi;) no ale moga byc tez ogólniki jesli ktoś cos słyszał albo widział no i jesli ktos posiada starszy model forterry ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

ja mam zetora 10641 i moge ci powiedziec ze u mnie prz pracach z ladowaczem czolowym spala ok 10 na mth a w orce z 4 skibowym zagonowym plugiem uni grudziadz tur 3+1 120 s 15 na mth sprawdzalem to wielokrotnie a ziemie tez mam niekepskie bo 2 i 3 klasa oczywiscie mam i slabsze niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15
ja mam zetora 10641 i moge ci powiedziec ze u mnie prz pracach z ladowaczem czolowym spala ok 10 na mth a w orce z 4 skibowym zagonowym plugiem uni grudziadz tur 3+1 120 s  15 na mth sprawdzalem to wielokrotnie a ziemie tez mam niekepskie bo 2 i 3 klasa oczywiscie mam i slabsze niestety

wojtek jakimi biegami orzesz i uprawiasz ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Wojtek a jak z pompami? słyszłam ze pompy w zetorach forterra sa awaryjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

a pompy to nie wiem ja nie slyszalem zeby byly awaryjne i nie moge powiedziec by byly bo u mnie na razie chodzi bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ile masz juz w nim mth? niemasz problemy z dociazeniem (nie slizga sie) przy orce? odezwij sie na moje gg pod aviatorem (obraskiem0 z boku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Mojemu znajomemu w 11441 na gwarancji zacieła się pompa paliwowa ;/


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

mój sie nie slizga mam max obciązników i ciagnie tura vario 4 na max ustawieniu no po d górke troche jest ciezko ale idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a jak z tymi pompami-ja słysząłem ze pokolei siadaja bo sa włoskie : od wspomagania, wtryskowa, wodna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jednak 15 na mth to dużo..ciekawe jak sie ma 1 mth do 1h??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiltonik    0

Witam

Ile pali ta Forterra to nie wiem sam nie jeździłem.

Rozmawiałem z wujkiem ma 11441.

W KOS-ie 2,6m troche głeboko robi spalił cały bak na 11ha.

A bak bagatela 180l.

Widziałem z jaką prędkością jeździ ok.8-9km/h.

Pożyczyłem sobie ten agregat ta sama głębokość ta sama ziemia

no i mój Fendt 11km/h szedł.Palił około 10l/ha.Moim zdaniem

za głęboko ustawiony ale nie robiłem nim za wiele więc nie przestawiałem.

Ale powtarzam to jest to co słyszałem z ust użytkownika Forterrry 11441.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

mam Forterrke 11441 kupiłem ją miesiąc temu jeszcze nie miałem przyjemności spróbować jej w ciężkiej pracy polowej ale z tego co się oriętuje spala 13l/mth. Mam pytanie... z wyposażenia dodatkowego wziąłem fotel grammera wygodny jest ale to nie jest model maximo - miał być taki bajeczny a mam w nim zaledwie regulacje oparcia, przesuwanie przód - tył i regulacje względem masy ciała. W instrukcji obsługi jest opisany inny model spotkał się ktoś z was z takim przypadkiem???

a jeśli chodzi o jazde tym traktorem to skrzynia biegów z początku chodziła ciężko ale po przeptacowaniu kolkudziesięciu mth jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

a jkie Ty masz ziemie że do tego ciągnika założyłeś 5??

sądzę że do 11441 4 skiby są wystarczająco ale Ty robisz słabszym w 5?? wykończysz traktor!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiltonik    0

Witam

Ja osobiście mam Fendta 309 CI ale mam wujka który ma Forterre 11441 roczną.

Ostatnio chodzi i chwali się że w serwisie podwyższą mu moc do 122KM za 1000zł.Może ktoś słyszał o takim "tuningu" wiem że ostatnio wyszła nowa Forterra która na 4 cylindrach ma 122km ale czy to ten sam silnik. Ja przypuszczam że podwyższą mu dawkę paliwa ale tylko przypuszczam.

Czekam na odpowiedź od użytkowników.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

ja swoją kupowałe dokładnie półtora miesiąca temu i nic mi nie mówiono o tym modelu z większym silnikiem oprócz 6c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Podnieść moc silnika o mniej niż 10% to nie jest wielka sztuka, choć odbywa się to zawsze kosztem czagoś....

Byłem o krok od nabycia forterry 9641 i znajomy z serwisu też mi proponował że po upływie gwarancji zmieni mi pewne cześci w pompie paliwowej. Podobno po tej modyfikacji cięgnik nie będzie spełniał juz norm czystości spalin ale będzie odczuwalnie mocniejszy. Podejrzewam że taką modyfikacjię miał na myśli ten ktoś.... Chociaż cena tej modyfikacji wskazywała by na inny zabieg i ja byłbym tu ostrożny, gdzyż inne ingerncje kosztują znacznie drożej.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

między 90 a122km to prócz dawki paliwa jest jeszcze inna turbina ale konstrukcyjnie to silnik jest ten sam 122konny zetor ma wsymbolu 4c widziałem go na targach ale w Polsce jeszcze niejest sprzwdawany aróżnice w tych silnikach to widać w pracy słąbszy praktycznie nie dymi amocniejszy to już chmurki puszcza ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Co do spalania Forterry 11441 to powiem tak dopuki się go nie przeciąrza i nie przekracza tak około 1900 obrotów to nie jest źle 10-13litrów na godzine zegarowom ale jak chce się naprawde ciężką robote robić na max to ja na kupionym dopiero polu nie uprawianym od lat po 11 godzinach ciężkiej orki 180litrów i po baku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tommy    1

Też chciał bym się dowiedzieć co zrobili ze wyciągneli 122k :rolleyes: m z 4 cylindrów. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj