Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy praca bez osłon bocznych jest karalna?

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 29 czerwiec 2011 - 15:49

Czy praca bez osłon bocznych jest karalna? Kar nie ma - ale jak słusznie zauważył @krolikNH karą może być kalectwo - bo w sumie w jakimś celu w fabryce osłony były zamontowane
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy praca bez osłon bocznych jest karalna? Dzisiaj, 04:06
  •  

#22 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 21:34

Czy praca bez osłon bocznych jest karalna? Na terenie prywatnym nie musisz się stosować do przepisów o ruchu drogowym np nie możesz dostać mandatu za niewłaściwe parkowanie na podwórku czy pod marketem. Ale mogą wejść na blachę i np. przeciwdziałać zagrożeniu, uniemożliwić popełnienie przestępstwa lub w celu wykrycia przestępstwa lub przestępcy ...i zajrzeć ci do du..y może coś tam chowasz.

Państwowa Inspekcja Pracy ma zyskać prawo do kontrolowania indywidualnych gospodarstw rolnych pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ma bowiem przygotować projekt nowelizacji ustawy z 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (t.j. Dz.U. z 1998 r. nr 7, poz. 25 z późn. zm.), który zobowiąże rolników i członków ich rodzin do przestrzegania przepisów bhp.

:P :P :P :P :P

#23 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 22:46

Czy praca bez osłon bocznych jest karalna? to ma zyskac czy juz ma ^^ jezeli ma zyskac to i tak nie wejdzie ;p a jezeli to sprawdza 2 gospodarstwa roczni i koniec ^^

#24 Share Kondzio16

Kondzio16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 08:22

Czy praca bez osłon bocznych jest karalna? ja tam zawsze osłony mam ale nigdy nie widziałem w mojej okolicy policji w żniwa ale jak to mój tata mawia lepiej być bezpiecznym niż szpanować bez osłon czasem pouchylamy je zeby mieć oko na prace pasów ale pyzatym to jeździmy z osłonkami bo bezpieczeństwo jest ważniejsze niż kawałek blachy a tak pozatym to macie jeszcze w swoich bizonach te osłony na napęd hederu? te z boku na hederze

PS: zapomniałem zapytac u was w gminie też wysyłają takie ulotki bezpieczeństwa podczas żniw?

Edytowany przez Kondzio16, 30 czerwiec 2011 - 08:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 17:25

Czy praca bez osłon bocznych jest karalna? u mnie nic nie wysylaja ^^
ale jak moga kontrolowac w morde a ja w tamtym roku sam kosilem przy szosie (duzy ruch) dobrze ze nie najechali :P bo skoro moga juz wejsc ^^

#26 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 13:25

Czy praca bez osłon bocznych jest karalna? Jak wypijesz piwo i jeździsz rowerem po podwórku to mogą cię skontrolować.

Art. 87.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 20:11

Czy praca bez osłon bocznych jest karalna? ale na terenie prywatnym nie bo robilem prawko i nawet gadali ze na swoim to mozesz wszystko nawet niemowlakowi dac rowadzic ;p