Pawel1344

Wszystko o BORDINFORMATOR w kombajnach Claas

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
otson    3

Panowie przepraszam że odgrzewam kotleta ale niedawno kupiliśmy Mediona z tym komputerkiem i nie mam do niego instrukcji ani karty programowej mógłbym liczyć na waszą pomoc? 

Edytowano przez otson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie jak jest u was z obciążeniem silnika, cały czas jest 100 %. Jakie wydajności macie nim zaświeci się czerwona dioda.?

Co może być przyczyną że często jest przeciążony silnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Bordinformator wymaga kalibracji obciążenia, należy przy włączonej młocarni na max obrotach wcisnąć ,,P" aby zapamiętał obroty bez obciążenia np. 2600. Przy 2500 będzie wskazywał 100% obciążenia.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem claasa i mam ten komputer Bordinformator i chciał bym zamontować w kombajnie wyłącznik prądu żeby wyłączać prąd na noc czy na zimę i mam takie pytanie czy ten komputer może mieć wyłączony prąd na dłużej ,nie skasują się w nim zapisane dane ?        

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Możesz tal zrobić, nic się nie skasuje. Większość claasów ma takie wyłączniki i jest podtrzymanie pamięci.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak na zimę wyjmę akumulator czyli z 10 miesięcy to nic się nie powinno stać z tym Bordinformatorem ? niby odłączałem na dzień jak coś tam spawałem i nic się nie skasowało       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12
przybyslawice5211 napisał:

Ale jak na zimę wyjmę akumulator czyli z 10 miesięcy to nic się nie powinno stać z tym Bordinformatorem ? niby odłączałem na dzień jak coś tam spawałem i nic się nie skasowało       

Nic się nie stanie


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Odświeżam temat , czy ktoś może poinstruować odnośnie wpisania danych i całego ustawienia impulsów itd tego Bordinformatora? 


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Przejrzałem cała , i są opisane funkcję ale nie był opisany temat ustawienia i kalibracji ,tyle że to była instrukcja obsługi całego kombajnu. 


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz instrukcje po polsku  https://chomikuj.pl/jkortus/Instrukcje/Bordinformator

Ja mam do tego komputerka dodatkowe takie jakby płytki i jak je przyłożę na to urządzenie to przechodzi w ustawienia ale to raczej chodzi o to ze w tej płytce jest magnes i on pewnie to jakoś przełącza    

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Witam ,dokupiłem bordinformator do Claas 88 ,czy wystarczy rozebrać pulpit znaleźć kostkę podłączyć o ile jest kostka i będzie działać czy problem jest bardziej złożony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivandudnyk    0
Dnia 30.01.2022 o 00:06, Uziu92 napisał:

для Borda потрібна установка

Witaj kolego potrzebuję instrukcji do claas dominator 96 i schematu ,język nie ma znaczenia jeśli ktoś ma to proszę o przesłanie na pocztę Chwała na Ukrainę

Ivan08101997@gmail.com 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu3512    10

Montował ktoś board w kombajnie? Chciałem zamontować do swojego, ale nie wiem czy dużo z tym roboty będzie. Trochę już patrzałem pod zegarami to żadnej kostki nie mam, więc raczej będzie trzeba nową instalację prowadzić. Robił ktoś już coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

kostka przyłączeniowa jest w prawym słupku i tam się wpina jeśli kombajn jest uzbrojony w instalację . 

 

Ja mam inne pytanie , problem jest taki że udało mi się sprawdzić instalacje (wszystkie czujniki sprawne i sygnały dochodzą ) informator został zaprogramowany i zostały w pamięci , i problem jest taki że nie pokazuje prędkości jazdy , liczy dystans liczy hektary ale nie pokazuje prędkości , przejechane było tylko według komputera 20 metrów w sumie przód i tył ponieważ stoi w garażu a pogoda deszczowa była , 

Ma ktoś jakąś wiedze czy może potrzebuje wiekszego dystansu jeśli była cała pamieć usunięta ? czy widocznie problem jest w płycie że nie przelicza impulsów na prędkośc jedynie na powierzchnie i dystans ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj