Skocz do zawartości

Zdjęcie

zapotrzebowanie mocy w prasoowijarkach

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 23 czerwiec 2011 - 18:30

zapotrzebowanie mocy w prasoowijarkach Witam,
Zamierzam kupić prasoowijarkę i interesuje mnie ile maszyny rożnych producentów mają zapotrzebowania mocy,jak ciężkie są na ciągnik.Posiadam ciągnik John deere6330premium 110km plus ok 10 km mocy dodatkowej na WOM i hydraulikę 110L więc jeśli chodzi o hydraulikę to myślę nie będzie problemów.Moc ewentualnie mogę zwiększyć do 120km +10km na WOM poprzez zmianę oprogramowania z 6330 na 6430.Podobała mi się prasoowijarka feraboli ale w niej podobno mccormik 130km miał co robić, fajny jest też orkel ale sprzedawca głosi ze bez 6cilindrów 130-140km nie podjeżdżaj,welgera będę miał na testach to sprawdzę sam,podobno krone z racji ze ma własną pompę hydrauliki napędzaną WOM jest lżejsza na ciągnik.Prosiłbym aby wypowiedzieli się użytkownicy takich prasoowijarek

pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zapotrzebowanie mocy w prasoowijarkach Dzisiaj, 19:34
  •  

#2 Share 18bamber

18bamber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 18:37

zapotrzebowanie mocy w prasoowijarkach Ja co prawda nie posiadam takiej maszyny ale Krone będzie najlżejsza do pracy a i dobra jest.

#3 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 23 czerwiec 2011 - 18:49

zapotrzebowanie mocy w prasoowijarkach Też nie posiadam Prasoowijarki ale we wsi są 2x Krone CombiPack 1250 i jedną ciąga McCornick mtx135 i zbytnio nie ma co z nią robic, zaś druga chodzi z Belarusem 105 koni i też dobrze ze sobą współpracują :rolleyes:
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#4 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 20:04

zapotrzebowanie mocy w prasoowijarkach Do 6330 to tylko Krone. Sam mam to wiem, że te 115 KM musi być i dobry przekaźnik. Znajomy też miał na testach Lely Welger, stałokomorową i ma własną Round Packa 1250 i mówi że innej jak Krone nie chce. Tylko on chce taką jak moja 1500 zmiennokomorową bo ona lepiej zbija a moc chyba ta sama. Hydraulika pokładowa to super sprawa, nie musisz grzebać z wężami. U mnie gdybym nie kupił eMki to chodziłaby z Pronarem 1221A 130 KM. Radził sobie całkiem dobrze tylko problemy z przekaźnikiem. Tym Belarusem 105 KM to mu współczuje. Jedyną wadą Krone jest waga. Krone waży 6500 kg a Lely 5000 kg.

#5 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 20:13

zapotrzebowanie mocy w prasoowijarkach W okolicy przez rok z Krone pracował NH TD5050 czy podobny i nie dawał rady. Z inna Krone Forterra 120KM trochę się poci i grzeje,

#6 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 20:26

Też nie posiadam Prasoowijarki ale we wsi są 2x Krone CombiPack 1250 i jedną ciąga McCornick mtx135 i zbytnio nie ma co z nią robic, zaś druga chodzi z Belarusem 105 koni i też dobrze ze sobą współpracują :rolleyes:

właśnie zamierzam podjechac do nich w najblizszym czasie i pogadac o tych krone bo mieszkam 30km od lomzy ale w drugą stronę ;) tylko ze ta cena....wyjsciowa na tel krone combi pack 1250 to 225tys... powiem ze około 200 tys jestem w stanie dac ale 225 czy 250 jak za lely to boli ;[

#7 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 20:39

zapotrzebowanie mocy w prasoowijarkach mialem krone combi pack 1250 szla dobrze i bele wychodzily takie jak powinny chodzil z nia mf 6265 6 garowy na twardych lakach to byl bdb zestaw ale mam jeszcze mokre laki to na nich kazda prasowijarka z traktorem ponizej 150km to za malo i dlatego na mokre laki mam claasa 46
krone to dobra maszyna jesli jest w odpowiednich recach i jest uzywana z glowa to ma duza wydajnosc nawet z mniejszymi traktorami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 21:08

zapotrzebowanie mocy w prasoowijarkach W sąsiedniej wsi jest Valtra t131 i praso-owijarka Welger. Ma co robić w niej ale teraz się zepsuła. Nowa dał za nią 240 tys.

#9 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 24 czerwiec 2011 - 23:05

zapotrzebowanie mocy w prasoowijarkach @zetorek1234 ta prasa się zepsuła czy Valtra

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 czerwiec 2011 - 05:36

zapotrzebowanie mocy w prasoowijarkach @sebekwolkasos prasa się zwaliła. W tamtym roku brana z niemiec nowa.

#11 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 26 czerwiec 2011 - 19:42

zapotrzebowanie mocy w prasoowijarkach @zetorek1234 co się w niej zepsuło bo ja mam też Welgera zmiennokomorową nówkę kupowana w Polsce i na razie nie narzekam.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#12 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 18:29

zapotrzebowanie mocy w prasoowijarkach no i po testach prasoowijarki jestem ;) wrażenia-super! na spokojnie 75 bel w 5 godz (ok 10 bel z ha) predkość jazdy 6-8km/h ,przy dobijaniu zwalnianie na 5-4km/h zestaw-mój JOHN DEERE 6330 115km i Lely double Action 13noży (długośc cięcia ok 9-10cm) Praca elegancka, komfortowa i zdążyłem przed deszczem ;D Jelonek małomocny moj o dziwo dawał sobie fajnie radę i smigał nawet na wałku 540ECO!!!! jedynie przy dobiajniu beli troszkę pojękiwał to mu 2 półbiegi dawałem do dołu i gitara. Reasumując mocne 110-115km + mocna hydraulika(u mnie 110L) i mozemy podczepiać prasoowijarkę

#13 Share cie

cie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 15:24

mam NH 5060 106KM czy warto myśleć o prasoowijarce czy wystarczy mocy leśli tak to jaka najlepsza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Fergaj6140

Fergaj6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 listopad 2016 - 14:01

Ja Mf -em 90km ciągam Krone Combi Pack 1250 i elegancko idzie a pierwszy pokos robie na 10 noży