Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka duża kostka?

83 odpowiedzi na ten temat

#61 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 06:16

Jaka duża kostka? Wg Krone moc podają dla 80x90 122KM a dla 120x70 masz 127KM, oczywiście dla wersji bez noży.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka duża kostka? Dzisiaj, 09:51
  •  

#62 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:20

Jaka duża kostka? i po równym terenie bo przy prędkościach rzędu 15 km/h. przy 6 tonach wagi prasy pod górkę w terenie trzeba trochę pary żeby to pociągnąć nie mówiąc już o prasowaniu.

#63 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 31 styczeń 2014 - 20:57

Jaka duża kostka? A co myslicie o prsach hesston mf fit agri jak z czesciami do tego ??

#64 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 27 czerwiec 2014 - 10:04

Jaka duża kostka? witam

Potrzebóję pomocy.

Zajmujemy się skupem słomy i do tej pory prasowaliśmy bele prasą new holland 648. w tym roku chcemy kupić kwadrata krone big pack 120-80 bele i tu moje pytanie czy zetor 16145 da sobie w tej prasie radę głównie chodzi tu o wałek gdyż one pracują na 1000 obr. i czy zetor wytrzyma i czy w ogóle ruszy wałek?

Proszę o szybką pomoc bo nie wiemy czy szukać prasy czy nie?

Pozdrawiam

A i jeszcze jedno pytanie. Ile będzie ważyła taka belka z prasy krone 120-80 dwukomorowej?

Edytowany przez rafal2511, 27 czerwiec 2014 - 10:10.

#65 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 12:18

Jaka duża kostka? Według mnie to możesz szukać prasy a z ruszeniem jest tak że jak zatrzymasz prasę na dużym zgniocie belki to jak tłok dojdzie powoli do belki to nie ruszysz tylko najlepiej jest belkę zawiązać przed wyłączeniem prasy lub przed ruszeniem spuścić ciśnienie zgniotu żeby belka się posuneła a później ciśnienie się uzupełni.
Co do wagi belki to ja mam 80x80 i przy średnim zgniocie około 100 at. belka 1,9- 2m.długości suchej słomy waży około 200 kg.

#66 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 20:21

Jaka duża kostka?

Twój zetor da radę prasować słomę tą prasą, ja mam krone 120x80 z nożami tylko noże chwilowo wyłączone ponieważ do tego trzeba już więcej koni.
Bez noży ciągam ciągnikiem 95 koni, prasuje już drugi rok nim, głównie sianokiszonkę. Tutaj zdjęcie do wglądu http://www.agrofoto....attach_id=13026
Na wałku mam 540 ECO czyli przy 2tyś obr na silniku daje to na wałku lekko ponad 800 obr.
Ale powoli rozglądam się za ciągnikiem o większej mocy by uruchomić ją z nożami. Teraz nie dawno miałem dwa ciągniki w gospodarstwie na testach przy prasowaniu sianokiszonki.
Zetor 140 HSX o mocy 135 km 4 cylindrowy oraz JD 8430 o mocy 170 koni 6-cylindrowy.
Nie powiem ale JD pracował przy niej lekko bezstresowo przy wjeżdzaniu na dość stromą górkę były spadki minimalne obrotów około 20-30,
przy zetorze już było nieco gorzej spadki były dość odczuwalne ogroty spadały o około 100-130.
Oba pracowały pod pełnym obciążeniem WOM na 1000 z włączonymi nożami oraz na stromych podjazdach i grubych wałkach sianokiszonki.
W testach bede miał jeszcze jeden ciągnik Kubota 140 koni 6-cylindrowy.

Ogólnie sumując wyniki z testów jeżeli miałbym brać ciągnik pod tą prasę to raczej bym nie szalał z mocą, spokojnie starczył by mi ciągnik o mocy max 145 koni tak by wykorzystać go do innych maszyn.

#67 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 09:15

Jaka duża kostka? Posiada ktoś katalog lub instrukcję obsługi do pracy krone big pack 120-80 z 1998 roku

lub czy wie ktoś gdzie można kupić bo nie posiadam a by się przydał

#68 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 22:05

Jaka duża kostka? Katalog oraz instrukcję obsługi mozna pobrać ze strony producenta, tylko że w języku angielskim.

Jakbyś nie mógł znaleźć to zamieszczę tutaj linki do pobrania tych materiałów.

#69 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 08:26

Jaka duża kostka? katalog to bu jeszcze mógłby być ale instrukcja przydałaby się po polsku ale jak nie będzie to trudno jak byś mógł to wstaw ten link

#70 Share drajwero

drajwero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 21:12

Jaka duża kostka? O sorki że nie odpisywałem na twój post ale mam drugi zbiór trawy i czasu brakło by odpalić komputer. W między czasie jeszcze miałem w testach Kubote 140 km który współpracował właśnie z tą prasą.
A z tłumaczeniem dokumentów w PDF to prosta sprawa jest, drukujesz te po ang z obrazkami itp a następnie w google tłumacz otwierasz ten dokument i tłumaczysz go na PL.
Tłumaczenie wyjdzie lecz nie zbyt precyzyjne ale da sie to zrozumieć, wada tego tłumaczenia jest taka że nie ma w nim tych obrazków które są w pdf po ang.
Dlatego drukujesz pdf po ang i ten przetłumaczony pdf w PL ale bez obrazków. Wówczas łączysz to do siebie mając dwa wydruki, ja tak zrobiłem gdy miałem instrukcje do owijarki na bele kwadratowe.
Oto linki do dokumentów:
instrukcja obsługi: http://www.krone-na.com/382-6%20GB.pdf

oraz

szukałem teraz odnośnika, linka, cokolwiek nic nie znalazłem więc spakowałem ci dokument i podsyłam w paczce spakowane programem 7zip
katalog części: http://www24.zippysh...13178/file.html

Ta instrukcja obsługi to bardzo przydatna rzecz, jakiś problem wyskakuje to już lukam co i jak zrobić by było dobrze.
Przed sezonem noże wyjmowałem do ostrzenia i już instrukcja poszła w ruch.
Bez tego było by troszkę gorzej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 29 wrzesień 2014 - 07:02

Jaka duża kostka?

Witam

Oriętuje się ktoś  jakie zapotrzebowanie na moc prasa Fortschritt 550

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#72 Share deutzdx85

deutzdx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 14:27

Jaka duża kostka? Witam. Mam problem nie wiem jaka prase kupic... duza kostke(classa quadranta 1200) czy zwijke? Mam 50h rocznie prasowania pol na pol sloma siano. I mam teraz renaulta 110-54 ale zamiarzam za rok dwa kupic cos wiekszego 150km< np jd 7700. Mam malo miejsca na skladowanie. I czy renowka by dala rade narazie i czy warto kupic duza kostke? Bo z kulami dla mnie jest problem

#73 Share gajny

gajny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 październik 2015 - 20:19

Jaka duża kostka?

duża kostka zajmuje na pewno sporo mniej miejsca niż okrągłe bądź mała kostka. w porównaniu z małą kostką zajmuje spokojnie ok 30% mniej miejsca. co do mocy posiadam hesstona 4700 belka 80x80 i prasowałem w tym roku renią 120.54 i spokojnie dawała radę

#74 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 22:47

Jaka duża kostka?

Witam 

Mam pytanie a mianowicie potrzebowałbym prasy głównie do słomy. Mam Renault 133.14 i zastanawiam się jaka prasa byłaby najodpowiedniejsza dla tego ciągnika.

Nie chodzi mi o jakieś duże kostki może być 80/80 czy 70/80 albo 90/80 coś w takich wielkościach. 

Przejrzałem ogłoszenia na razie bardziej rozeznać się i takie modele mnie zainteresowały:

https://sprzedajemy....towa-nr41040672

https://www.olx.pl/o...57-IDiHv9j.html

https://www.olx.pl/o...57-IDgNBD9.html

https://sprzedajemy....4800-nr44372777

https://www.olx.pl/o...57-ID6UBg5.html

Czy z którąś w wymienionych Renata da sobie radę bez większego problemu? Teren mam lekko pofalowany.

#75 Share gajny

gajny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 21:26

Jaka duża kostka?

ja śmiało mogę polecić hesstona 4700 jeśli trafisz jakąś w dobrym stanie ( co dziś już nie jest łatwe ) to będziesz zadowolony a i renata nie będzie narzekać robiłem taką hesstonką z 120.54 w komplecie przez jeden sezon i spokojnie dawała radę . generalnie duża kostka jest u nas mało popularna a stare maszyny przeważnie mocno wyeksploatowane i to jest decydujący czynnik skłaniający do zakupu.Co byś nie wybierał koniecznie obejrzyj ją całą i najlepiej z kimś kto coś o wiążących wie, najważniejsze są aparaty a właściwie ich obudowy jeśli są mocno wytarte to lepiej sobie daruj. używane słabo lub prawie całkowicie niedostępne, nowe kosmicznie drogie. hesston ma przewagę taką że ich system wiążący jest do dziś stosowany w wielu nowych prasach i części do aparatów są łatwiej dostępne.

#76 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 23:48

Jaka duża kostka? Dzieki za odpowiedź. Co do kostki to miałem parę pras tylko tych małych także wiem co i jak mniej więcej i na co zwrócić uwagę. Mi bardziej chodzi o przechowywanie i sprzedaż słomy bo z belkami to nie robota a poza tym moja rolka lata świetności ma już za sobą.

A jeszcze jedno pytanie czy c-360 poradzi sobie z załadunkiem takich kostek np. 80/80/100-120?
Bo jesli kupię prasę to zmiana ciągnika będzie musiała poczekać.

#77 Share gajny

gajny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 20:56

Jaka duża kostka?

80x80x200 dobrze zbita waży ok 180kg. jeśli turem to pewnie da radę ale jeśli masz zamiar podnosić jakimś wynalazkiem na tył to raczej nie masz szans, sąsiadowi kiedyś zrobiłem parę kostek na próbę i po całym dniu walki odpuścił. widziałem kilka new hollandów  i wydają się dość przyzwoite natomiast claas quadrant jest dla mnie pomyłką przynajmniej ten mniejszy.

#78 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 21:35

Jaka duża kostka?

Nie no chodzi mi o tura bo tak ja mówisz te wynalazki na podnośnik to nie przemawiają do mnie. Tak patrzę po ogłoszeniach i właśnie najbardziej te hestonki i riviere do mnie przemawiają. Chociaż i forshmit też nieźle się prezentuje. A tak w ogóle to jak z awaryjnością i dostępem do części i ich ceną? I czy przy kostce np. 80/80/120 4 sznurki wystarczą? czy może więcej? 

#79 Share kamilk19912

kamilk19912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 21:58

Jaka duża kostka?

Kolego gajny mam pytanko poniewaz tez mam hestonke 4700 i mam problem z jednym aparatem robi jakby za krotki wenzel, supel lub jest slabo zawiazany i lubi na nim puszczac, mam instrukcje ale po frazncusku:/ doradzisz cos? blondynek ja laduje 360 i bez obciaznika smialo jezdze a robie 80x80x240 na 120atm. Jak juz bierz hesstona czesci w sklepach CNH i system podwojnego wiazania.

Edytowany przez kamilk19912, 16 listopad 2016 - 22:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 00:28

Jaka duża kostka? Ok dzięki za podpowiedź.