Polecane posty

pawel885    2279

Ciekawe czy Rostselmash ruszy z Tukanem PPT 2750 na naszym rynku, zapotrzebowanie mocy z tego co piszą 100 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shock    2

Witam, planuję zakup prasy pod usługi, traktor z którym ma pracować to John Deere 6170R + chip ( 210 KM), lecz nie wiem jaką prasę wybrać. Zależy mi, aby kostki były o wadze ok. 500 kg. Wysokość 70 cm. Myślałem o prasie New Holland ( 340 netto na pojedyńczej osi). Proszę o pomoc i opinie o prasach ! Pozdrawiam

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8piotrek6    111

Ja polecam BigPacka jedna z najlepszych firm, zajmuje się tylko sprzętem do zbioru, ma potężną siłę zgniotu, no a jak weźmiesz tą z podwójnym wiązaniem (w dużej beli powiązane są małe bele) to możesz mieć większe możliwości i więcej klientów po za tym pochwale podbieracz który jest inny jak wszystkie, opatentowany i praktycznie bezawaryjny bo nie posiada krzywek, a jego wykonanie umożliwia zbiór z "kosmiczną" prędkością on zasysa materiał jak odkurzacz, no a po za tym prosta obsługa, świetne rozwiązania.

Masz jakiś konkretny model na myśli? I pod jakim kierunkiem usługi mają być?

 

A to tak nawiasem;

http://www.agromix.agro.pl/model.php?id=52

http://www.agromix.agro.pl/prospekty/prasy/big_pack.pdf

Edytowano przez 8piotrek6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shock    2

Z krone to 1270, lecz u nas teren jest górzysty i nie wiem, czy te 210 KM da radę z taką prasą. Poza tym też jest jest dużo droższa od New Holland'a. Prasa ma zrobić ok. 800 ha słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Nh case ,mf .fendt to jeden pies różnią się tylko wyposażeniem i kolorem ,a każda jest bardzo dobra . Krone mulit bale o której wspomniał przedmówca to też fajna prasa z tym samym systemem wiązania co NH i jej podobne jednak czy będziesz wykorzystywał robienie małych bel? Przy kupnie bardziej kieruj się ceną i bliskością serwisu oraz dostępem do części gdyż wszystkie prasy wielkogabarytowe to prasy z tgz. górnej półki .Osobiście użytkuję HN i jestem z niej bardzo zadowolony ,z kolei znajomy ma case i też ładnie pomyka ,a sąsiad ma krone na tandemie to landini 185KM męczył się w niej do tego stopnie że zastąpił go johnem .A 800ha to pikuś dla tych pras raptem od 7-10 dnie pracy .Tak nawiasem mówiąc to prasy z szerszym a niższym tunelem mają większą wydajność niż w kwadracie (ta sama pow.tłoka ) ze względu na łatwiejszy załadunek komory prasowania .

Edytowano przez koses

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

no dobra to teraz tak 120x80 czy 80x 80 które lepsze . Bo wydaje mi sięze krone big pack 120x80 nie dam rady uciagnąć bo nie będzie dobrze zgniatać pewnie.

 

Może ktoś z was orientuje się czy w polsce są osiąglane te krone big pack 80x80?? na allegro nie ma żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

http://www.traktorpool.pl/details/prasy-do-s%C5%82omy/Krone-Big-Pack-80-80/1426248/ http://www.traktorpool.pl/details/prasy-do-s%C5%82omy/Krone-BIG-PACK-88-MC/1890741/ http://www.traktorpool.pl/details/prasy-do-s%C5%82omy/Krone-Big-Pack-80-80/1895767/ ale tu są, na agriafaires też pewnie jakieś są.

 

Ale w prospekcie dużych różnic w zapotrzebowaniu na moc nie było między 80x80 a 120x80. W 120x80 masz pół kostki więcej więc mniej załadunku mniej rozładunku itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8piotrek6    111
soltys13    40

No tak ale jeśli bedę miał komore 120x80 lub 100x80 to mój 115 konny ferguson tego nie utarga już nie mówiąc o stopniu zbicia . W dodatku do załadunku mam tylko ciągnik z turem o udźwigu 1,2t. Na uwadze mam też to że mam ciasne pomieszczenia (stare budownictwo) a z tego co wiem 120x80 raczej się nie da tak od siebie ręcznie przestawić. No i budżet tylko 40 tyś zł

 

Może niech ktoś poda firmy pras które są warte uwagi najlepiej od razu z modelem bo ja niestety wiem tylko tyle że powinna być na podwójnym supłaczu.Na pewno ułatwi to mnie i innym szukanie.

Edytowano przez soltys13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wg Krone moc podają dla 80x90 122KM a dla 120x70 masz 127KM, oczywiście dla wersji bez noży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i po równym terenie bo przy prędkościach rzędu 15 km/h. przy 6 tonach wagi prasy pod górkę w terenie trzeba trochę pary żeby to pociągnąć nie mówiąc już o prasowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

witam

 

Potrzebóję pomocy.

 

Zajmujemy się skupem słomy i do tej pory prasowaliśmy bele prasą new holland 648. w tym roku chcemy kupić kwadrata krone big pack 120-80 bele i tu moje pytanie czy zetor 16145 da sobie w tej prasie radę głównie chodzi tu o wałek gdyż one pracują na 1000 obr. i czy zetor wytrzyma i czy w ogóle ruszy wałek?

 

Proszę o szybką pomoc bo nie wiemy czy szukać prasy czy nie?

 

Pozdrawiam

 

A i jeszcze jedno pytanie. Ile będzie ważyła taka belka z prasy krone 120-80 dwukomorowej?

Edytowano przez rafal2511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to możesz szukać prasy a z ruszeniem jest tak że jak zatrzymasz prasę na dużym zgniocie belki to jak tłok dojdzie powoli do belki to nie ruszysz tylko najlepiej jest belkę zawiązać przed wyłączeniem prasy lub przed ruszeniem spuścić ciśnienie zgniotu żeby belka się posuneła a później ciśnienie się uzupełni.

Co do wagi belki to ja mam 80x80 i przy średnim zgniocie około 100 at. belka 1,9- 2m.długości suchej słomy waży około 200 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1

Twój zetor da radę prasować słomę tą prasą, ja mam krone 120x80 z nożami tylko noże chwilowo wyłączone ponieważ do tego trzeba już więcej koni.
Bez noży ciągam ciągnikiem 95 koni, prasuje już drugi rok nim, głównie sianokiszonkę. Tutaj zdjęcie do wglądu http://www.agrofoto....attach_id=13026
Na wałku mam 540 ECO czyli przy 2tyś obr na silniku daje to na wałku lekko ponad 800 obr.
Ale powoli rozglądam się za ciągnikiem o większej mocy by uruchomić ją z nożami. Teraz nie dawno miałem dwa ciągniki w gospodarstwie na testach przy prasowaniu sianokiszonki.
Zetor 140 HSX o mocy 135 km 4 cylindrowy oraz JD 8430 o mocy 170 koni 6-cylindrowy.
Nie powiem ale JD pracował przy niej lekko bezstresowo przy wjeżdzaniu na dość stromą górkę były spadki minimalne obrotów około 20-30,
przy zetorze już było nieco gorzej spadki były dość odczuwalne ogroty spadały o około 100-130.
Oba pracowały pod pełnym obciążeniem WOM na 1000 z włączonymi nożami oraz na stromych podjazdach i grubych wałkach sianokiszonki.
W testach bede miał jeszcze jeden ciągnik Kubota 140 koni 6-cylindrowy.


Ogólnie sumując wyniki z testów jeżeli miałbym brać ciągnik pod tą prasę to raczej bym nie szalał z mocą, spokojnie starczył by mi ciągnik o mocy max 145 koni tak by wykorzystać go do innych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

Posiada ktoś katalog lub instrukcję obsługi do pracy krone big pack 120-80 z 1998 roku

 

lub czy wie ktoś gdzie można kupić bo nie posiadam a by się przydał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1

Katalog oraz instrukcję obsługi mozna pobrać ze strony producenta, tylko że w języku angielskim.

 

Jakbyś nie mógł znaleźć to zamieszczę tutaj linki do pobrania tych materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

katalog to bu jeszcze mógłby być ale instrukcja przydałaby się po polsku ale jak nie będzie to trudno jak byś mógł to wstaw ten link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1

O sorki że nie odpisywałem na twój post ale mam drugi zbiór trawy i czasu brakło by odpalić komputer. W między czasie jeszcze miałem w testach Kubote 140 km który współpracował właśnie z tą prasą.

A z tłumaczeniem dokumentów w PDF to prosta sprawa jest, drukujesz te po ang z obrazkami itp a następnie w google tłumacz otwierasz ten dokument i tłumaczysz go na PL.

Tłumaczenie wyjdzie lecz nie zbyt precyzyjne ale da sie to zrozumieć, wada tego tłumaczenia jest taka że nie ma w nim tych obrazków które są w pdf po ang.

Dlatego drukujesz pdf po ang i ten przetłumaczony pdf w PL ale bez obrazków. Wówczas łączysz to do siebie mając dwa wydruki, ja tak zrobiłem gdy miałem instrukcje do owijarki na bele kwadratowe.

Oto linki do dokumentów:

instrukcja obsługi: http://www.krone-na.com/382-6%20GB.pdf

 

oraz

 

szukałem teraz odnośnika, linka, cokolwiek nic nie znalazłem więc spakowałem ci dokument i podsyłam w paczce spakowane programem 7zip

katalog części: http://www24.zippyshare.com/v/97813178/file.html

 

Ta instrukcja obsługi to bardzo przydatna rzecz, jakiś problem wyskakuje to już lukam co i jak zrobić by było dobrze.

Przed sezonem noże wyjmowałem do ostrzenia i już instrukcja poszła w ruch.

Bez tego było by troszkę gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Witam

Oriętuje się ktoś  jakie zapotrzebowanie na moc prasa Fortschritt 550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzdx85    0

Witam. Mam problem nie wiem jaka prase kupic... duza kostke(classa quadranta 1200) czy zwijke? Mam 50h rocznie prasowania pol na pol sloma siano. I mam teraz renaulta 110-54 ale zamiarzam za rok dwa kupic cos wiekszego 150km< np jd 7700. Mam malo miejsca na skladowanie. I czy renowka by dala rade narazie i czy warto kupic duza kostke? Bo z kulami dla mnie jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajny    4

duża kostka zajmuje na pewno sporo mniej miejsca niż okrągłe bądź mała kostka. w porównaniu z małą kostką zajmuje spokojnie ok 30% mniej miejsca. co do mocy posiadam hesstona 4700 belka 80x80 i prasowałem w tym roku renią 120.54 i spokojnie dawała radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam pytanie a mianowicie potrzebowałbym prasy głównie do słomy. Mam Renault 133.14 i zastanawiam się jaka prasa byłaby najodpowiedniejsza dla tego ciągnika.

Nie chodzi mi o jakieś duże kostki może być 80/80 czy 70/80 albo 90/80 coś w takich wielkościach. 

Przejrzałem ogłoszenia na razie bardziej rozeznać się i takie modele mnie zainteresowały:

https://sprzedajemy.pl/prasa-welger-d4000-duza-kostka-wielkogabarytowa-nr41040672

https://www.olx.pl/oferta/prasa-rivierre-casalis-rc-8080-CID757-IDiHv9j.html

https://www.olx.pl/oferta/prasa-kostkujaca-sprawdz-CID757-IDgNBD9.html

https://sprzedajemy.pl/prasa-hesston-4800-nr44372777

https://www.olx.pl/oferta/prasa-new-holland-d-2000-CID757-ID6UBg5.html

 

Czy z którąś w wymienionych Renata da sobie radę bez większego problemu? Teren mam lekko pofalowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajny    4

ja śmiało mogę polecić hesstona 4700 jeśli trafisz jakąś w dobrym stanie ( co dziś już nie jest łatwe ) to będziesz zadowolony a i renata nie będzie narzekać robiłem taką hesstonką z 120.54 w komplecie przez jeden sezon i spokojnie dawała radę . generalnie duża kostka jest u nas mało popularna a stare maszyny przeważnie mocno wyeksploatowane i to jest decydujący czynnik skłaniający do zakupu.Co byś nie wybierał koniecznie obejrzyj ją całą i najlepiej z kimś kto coś o wiążących wie, najważniejsze są aparaty a właściwie ich obudowy jeśli są mocno wytarte to lepiej sobie daruj. używane słabo lub prawie całkowicie niedostępne, nowe kosmicznie drogie. hesston ma przewagę taką że ich system wiążący jest do dziś stosowany w wielu nowych prasach i części do aparatów są łatwiej dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
    • Przez kamil5421
      Witam mam pytanie odnośnie ciągników new holland, czym się różnia. Modele swb od lwb?
    • Przez seba836
      Witam szukam zestawu do siania myślałem o Amazone d9 z broną aktywną, polecacie coś lepszego czy lepiej ze zwykłym agregatem uprawowym szukać . Posiadam JD 6520 120km szukam tak do 40-50 tyś
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj