Polecane posty

koses    13

Słoma to każde 10cm.bieżących balota to 10kg czyli jeśli 2,4m to 240kg na słomie ale siano to już dużo luźniej zbijam aby trochę "oddychało" najbardziej kiszonka ale nie ważyłem jej i ciśnienia też ci nie podam gdyż zegar mi fałszuje jednak na słomie jak za mocno podkręciłem to ledwo mi JCB o mocy 168KM nie zgasiła i ścięło bezpiecznik jednak to było tylko raz i jak się maszyna rozbuja to można ganiać po polu i snopek wyskakuje tak co 40 -50 sek.O deutz się nie wypowiem bo w okolicy nikt nie ma najczęstsze to claas ,krone i następcy hesstona czyli nowsze case,nh, mf i fendt jednak najmocniej bez strachu że zerwie sznurek zbijają wszystkie prasy typu hesston i pamiętaj wysoka cena nie oznacza lepszego sprzętu ja kupiłem nh.za 20 tyś i działa idealnie na 800 snopków dwa sznurki rozerwało na łączeniu kłębków i ty podałeś tylko jeden wymiar 120 ale jakie chcesz wysokie robić? Case LB 432 robi 120 x 90x250, fendt i MF robi model 2130 120x130x270 tak że jest trochę modeli na rynku jednak podstawa to jaki system wiązania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Wiązanie taki sposób aby był dobry, nie znam się za bardzo na tym. Chciałem szerokość 120 a wysokość od 70 do 90 może być. Ponieważ mam zamiar płacić od snopka. Fendt raczej nie wchodzi w grę bo strasznie mało ich na rynku a na nowe mnie nie stać. Znajomy handlarz ma NH D1010 ale nie widziałem jej, chce za nią 10tyś euro. A sznurki to jakie stosujesz? Jakiej wytrzymałości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Ja mam NH D1010 i ta cena co mówisz to kosmos !! za połowę tej ceny to można kupić ale ona robi kostki 90x80 jeśli znalazł byś D1210to już byś miał kostkę 120x90 jeszcze może być w wersji silage albo i nie ,sznurek kupuję w grene 7700tex i przed żniwami kłębek to koszt 56zł za 1170m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jaki koszt ci wychodzi wytworzenie jednej kostki? Które prasy mają podwójne supłacze? Znajde taką w tych pieniądzach co napisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Koszt kostki o wymiarach 0,8/0,9/2,4m to około 1,35zł.jeśli chodzi o sznurek bo koszty paliwa to już trudniej policzyć ale nie powinno być więcej jak 2.5zł.na kostkę a podwójne supłacze to ma hesston ,case po za modelem 550 ,NH od modelu D1010 , MF i fendt ,oraz krone w wersji multibale ale ta ostatnia to droga i rzadko spotykana tobie bym polecił NH D1210 np taka tylko za droga http://otomoto.pl/new-holland-d1210-2000r-z-niemiec-nie-krone-welger-A118664.html a tak na marginesie to strasznie drogie te prasy w tym roku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Nh D ok, tylko ciężko znaleść coś w moim rejonie, a na drugi koniec polski nie będę jechał. Szczerze to myślałbym nad takim NH lub JD 690 lub claasem Qadrantem 1200. Co myślisz o tym Classie, ponieważ mógłbym kupić takiego za 23 tyś z 1997r. Prasy podrożały bo i słoma oraz siano też poszły do góry i więcej ludzi sprzedaje słomę. Ile swoją prasą zrobisz przez 10 godz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Gdzie mieszkasz ? bo może by się coś znalazło gdyż po nowym roku będę ganiał po handlarzach za kosiarką i zgrabiarką ,każda prasa jest dobra tylko operatorzy to czasami piz..y i w tedy są narzekania na maszynę i jeśli znajdziesz zadbany egzemplarz to z każdej maszyny będziesz zadowolony .A wydajność to zależy wszystko od pola ,jak duże i ile jest słomy na nim np .w zeszłym roku na 12ha pszenżyta zrobiłem 195 kostek w niespełna 3 godzinki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja jestem z Dolnośląskiego, powiat Wołów. Pytałem o te modele bo zobaczę może znajomy poszuka mi coś w Niemczech. Takie prasy jak pisałem dam radę sam obskoczyć ok 300-400ha słomy po ok 10- 16 godz dziennie?

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Rozumiem że chcesz te 300-400ha słomy w sezonie obskoczyć? bo jeśli tak to pikuś ale więcej jak 12 godzin dziennie to już mordęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

12 godzin dam radę spokojnie, a co drugi bym pociągną np po 14,a w deszcz zwoził lub jakoś tak. Dobrze rozumiesz, w okresie letnim chciałbym tyle zrobić, a po drodze zebrać jeszcze 2 razy kończynę czyli jakieś 30ha. Ty u siebie ile słomy rocznie zbierasz? Ile płacą u ciebie w okolicy od kostki lub od tony? Występowały u ciebie jakieś awarię w NH i jak dostępność z częściami?

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Słoma to szła w żniwa op 180-200zł/t. ale ja nic nie sprzedaję gdyż wszystko pochłania hodowla i na własne potrzeby robię ponad.1000szt.Awarii na razie zero jednak części są dostępne w sieci new holland ale nie tanie zresztą jak do wszelkich maszyn zachodnich ,jednak kupując swoją prasę kupiłem drugą lekko opaloną na części za 5tyś.zł.czyli wartość jednego aparatu a reszta prasy gratis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeslaw555    0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć od was czy mf 3125 (125km) nadaje się do prasy claas quadrant 1200 lub też innych dużych kostek 120x70? oczywiście prasa bez rotora.Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym obudzić trochę temat o prasach wielkogabarytowych. Chciałem zakupić prasę i tak się błąkam po temacie, na początku miała być nowa rolująca, ale ciężko było przekonać ojca więc postanowiłem że będzie to używana ale kostka, ponieważ ma wg mnie więcej plusów. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat pras jakie posiadacie i jak się wam sprawują. Chciałbym zakupić coś w stylu Claas Quadrant 1200. Krone Big Pack 120-80, John Deere 690, Welger D6000 lub Case 550. Koniem pociągowym będzie Fendt 160km. Wypowiadajcie się ta temat tych pras co podałem ale także innych. Chciałbym robić kostkę o wymiarach 120/70 lub 120/80. Proszę o aktywność tongue.gif

Widzę że na temat używanych pras nie ma w ogóle wypowiedzi więc myślę że wszyscy mają nowe ale ja mam używkę krone big pack 80x80 która jak na razie dobrze się sprawuje.Prasuje 120 konnym Ursusem lecz twój Fendt w większej kostce po równym terenie myślę że sobie poradzi (wszystko zależy od grubości pokosów i szybkości pracy).Kanał 120 na pewno jest lepszym rozwiązaniem jak mamy odpowiednią moc i duże wały słomy przy mniejszej ilości słomy i wąskich pokosach bela może być nieforemna (tzn.mało słomy przy uderzeniu tłoka skutkiem czego jest brak -niewystarczająca ilość w górnej części belki ,stąd belka trapezowa która się źle układa i źle wygląda).Na początku rozglądałem się za Claasem Quadrantem 1200 które są za słabe konstrukcyjnie (wszystkie są spawane) i 1150 która ma za małe belki.Co do innych pras to ci nic nie podpowiem.Krone jest na tandemie więc lepiej się jeździ po nierównościach są w niej tylko dwa małe łańcuchy przy podbieraczu a cała reszta to przekładnie w oleju które są połączone wałkami przegubowo-teleskopowymi.Belki kostki musisz mieć czym przeładowywać ponieważ są twarde i widły od obornika nie wejdą w nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

a możecie podać po ile robicie prasowanie dużej kostki?? od wagi? od kostki? czy od hektara? i podajcie wymiar kostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafald    0

Witam,

jestem nowy na forum trochę czytałem już wcześniej, ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na pytanie które wiązanie jest lepsze? Podwójne czy pojedyńcze?

Mógłby ktoś kto użytkuje takie prasy przedstaiwć opinie? Wady i zalety jednego i drugiego.

Chce na te żniwa kupic duża kostke i bylbym edzieczny za odpowiedz. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

System klasyczny czyli z pojedyńczym węzłem jest prostszy i mniej skomplikowany jednak bardziej zawodny przy bardzo wysokim stopniu zgniotu i strasznie obciąża aparat wiążący gdyż sznurek jest cały czas trzymany przez zaciskacz . Z kolei system podwójnego węzła wydaje się byś bardziej skomplikowany i mimo że robi dwa węzły to i tak jest bardziej niezawodny i nie niszczy aparatów a w szczególności zaciskacza gdyż sznurek jest trzymany tylko w momencie wiązania .Zużycie sznurka jest nieznacznie większe przy węźle podwójnym ,i więcej różnic chyba nie ma ? ale jeśli bym miał kupować następną prasę to też bym wybrał na podwójne wiązanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafald    0

Koledzy zdecydowałem się na krone 1270. Chce zebrać około 400-500 ha słomy, plus siano okolo 150. I teraz pytanko: czym to ciągać??

Myślałem o jd 7800- coś ok 175KM, renault ares- też ok 180KM, czy może fend 818?? Gotówka jaką chce przeznaczyć to ok 75000 zł.

A może jcb fastrack?? Odległości między polami są spore i wtedy do przemieszczania byłby lepszy, tylko nie wiem jak w robocie by sobie dawał rade.

Pola są raczej pagórkowate więc lekko miał nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na własne potrzeby na pewno da radę lecz na terenie pagórkowatym pad górkę być morze będziesz jechał wolniej. Przed zakupem zorientuj się jak jest z dostępnością części zamiennych a ewentualne sprowadzenie ile zajmie czasu bo jak wiadomo nie nowy sprzęt jest bardziej awaryjny od nowego ale za to prostszy w naprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

No a może ktoś by polecił jakaś prasę wielkogabarytową do ciagnika 115 km ?? w niedalekim czasie mam zamiar zakupić drugiego mf 135 km

 

Widziałem że gość ciąga krone big pack 80x80 ursusem 1224 więc zastanawia mój czy mój mf dałby radę ??

 

Niestety jestem w tych prasach zupełnie zielony. Teren mam lekko pagórkowaty ale nie wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Kup nh d1010 albo tańszy odpowiednik hesston i na pewno dasz radę prasować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
    • Przez kamil5421
      Witam mam pytanie odnośnie ciągników new holland, czym się różnia. Modele swb od lwb?
    • Przez seba836
      Witam szukam zestawu do siania myślałem o Amazone d9 z broną aktywną, polecacie coś lepszego czy lepiej ze zwykłym agregatem uprawowym szukać . Posiadam JD 6520 120km szukam tak do 40-50 tyś
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj