Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka duża kostka?

83 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 15:35

Jaka duża kostka? Witam,
Od pewnego czasu nosimy się z zamiarem zakupu drugiej prasy. Początkowo miała być to zwykła prasa bez owijarki, jednak później doszliśmy do wniosku, że może jednak drugi Combi Pack. Ale teraz stwierdziliśmy że 1 Combi Pack nam wystarczy bo chcemy zacząć robić w rękawy za pomocą sieczkarni. Ale drugą prasę i tak trzeba kupić, bo Combi Pack ma już te 12 tyś bel zrobionych i niech zostanie tylko do siankiszonki. Czymś jednak trzeba słomę prasować więc po krótkim namyśle stwierdziliśmy, że duża kostka będzie w sam raz.
Dlatego pytam jaką dużą kostkę wybrać? Wiem tylko ceny NH BB9050-245 tyś netto i MF(nie pamiętam dokładnie modelu, ale kostka 80x80) 100 tyś Euro. Ta druga raczej odpada bo na 2500-3000 kostek taka droga mi nie potrzebna. Ciągnik jakim dysponuje to DF TTV620 170 KM. Usług nie planuje, chociaż może. Cena do 250 tyś. Rozmiar kostki 80x80, bo większa nie jest aż tak potrzebna i ciągnik da se radę. Jak są jakieś oprócz NH to podajcie. Czy warto się tą NH zainteresować?
Z góry dzięki i pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka duża kostka? Dzisiaj, 07:08
  •  

#2 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 08:24

Jaka duża kostka? Zakup prasy o wymiarach kostki 80 x 80 cm jest błędem. Twój ciągnik da sobie radę z prasą o szerokości kanału 120 cm.
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#3 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 16:18

Jaka duża kostka? A jaką prasę polecasz?

#4 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 24 czerwiec 2011 - 17:34

Jaka duża kostka? A o krone nie myślałeś? masz już jedną to wiesz co i jak, ale myślę że na tyle belek spokojnie będzie ci ten NH chodził. A pola masz równe czy z górkami, bo jednak te prasy ważą swoje i w połączeniu z prasowaniem słomy i górką to już robi swoje.

#5 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:12

Jaka duża kostka? Ja mam dość równe pola. Jakaś górka się sporadycznie zdarzy.
Krone to była 1 myśl, ale te 400 tyś trzeba mieć. Po co mi taki klamot na 2 tygodnie za tyle kasy.
Prawdę mówiąc początkowo chcieliśmy Sipmę tylko jej nie produkują, bo nikt nie chciał.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 19:35

Jaka duża kostka? W okolicy z prasami 120cm x nie wiem ile pracują ciągniki po 160KM, jeżdżą również dwa Ursusy 1224 i 1614. Rekordzistą jest NH 95 pracujący w prasą NH 120x80.

#7 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 18:45

Jaka duża kostka?

<br />A jaką prasę polecasz?<br />

<br /><br /><br />
W nowych to jestem zielony, dobrze mówią o nowych Claasach oraz maszynach Hesston /MF, Fendt, Challenger/. Ze starszych pras polecam Krone Big Pack /John Deere/ - dobre, proste maszyny z niewielkim zapotrzebowaniem na moc. W nowej prasie powinieneś mieć: oś tandem, komorę wstępną, podwójny węzeł, centralne smarowanie i wielkie koło zamachowe.
Rozmiar kanału 80 x 80 cm uważam za niezbyt dobry - więcej kostek, zwożenia, stogowania...
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#8 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 19:30

Jaka duża kostka? Kolega kupił w zimę nową case kostka 80/120 za 180tys netto po oględzinach to to samo co NH ,fendt ,MF, tylko kolorami się różnią a zasada dzialania ta sama co legendarny hesston .Czyli jak pisze Axial ma komorę wstępną ,podwójny węzeł, centralne smarowanie , wyrzutnik ostatniej beli oraz sterowana jest kompem .Sam natomiast mam NH 80/90 i nie ma wielkiej różnicy do nowego case poza brakiem kompa i tym że moja ma już 12lat jednak działa bezawaryjnie .

#9 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 10:15

Jaka duża kostka? Jutro zadzwonię do Wiewiecka i się dowiem co z tą prasą. Jak by chcieli koło tych 200 tyś to bym się skusił.
A on ma ją na tandemie?
Jakim ciągnikiem to ciąga?

#10 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 12:59

Jaka duża kostka? A JD robi jeszcze "duże kostki"?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 17:25

Jaka duża kostka? Prasa to LB 433 na pojedyńczej osi ale koła 710/40-22,5R i ciąga ją NH o mocy trochę ponad 200km.JD to chyba nie robił dużych kostek tylko malował w swoje barwy krone.

#12 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 18:22

Jaka duża kostka? I jak sobie z tym radzi? 170 KM da radę jej?

#13 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:08

Jaka duża kostka? Na sianie to ładnie chodził bo słomy jeszcze nie miał okazii ale od 170 KM to nie oczekuj zbyt wiele, chociaż w gospodrstwie w sąsiedniej wiosce w dużej krone chodzi landini 185KM i śmiga nią już trzy sezony ale pokosy podwóch kombajnach 6m są zgrabiane na jeden i wtedy słychać jak ciągnik jęczy ,jednak wydajność to min.50ha dziennie

#14 Share Poettinger

Poettinger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    motoryzacja
    zwierzęta
    sport

Napisany 27 czerwiec 2011 - 09:04

Jaka duża kostka? u mnie we wsi maja 3 duże kostki jeden kolega ma DF i NH i robia kostki 90x120 w tamtym roku z ta prasa DF chodzil DF M620 i miał co robic a w tym roku z ta prasa bedzie chodzil Mf 240km.w tamtym roku miał on duzo problemów z ta prasa a NH chodzila bez awari.drugi kolega ma prase Nh tylko ze ona robi mniejsze kostki a chodzi z nia DF M600 i tam jakos z nia daje rade w słomie a prasa nie miała awarii. mysle ze prasy NH nie sa najgorsze.jak rozmawiałem z nimi ta są z nich zadowoleni czego nie można powiedzie o prasie DF ;)

Edytowany przez Poettinger, 27 czerwiec 2011 - 09:13.

#15 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 13:46

Jaka duża kostka? DF=Kuhn, Vicon. Czyli te należy sobie odpuścić?

#16 Share Poettinger

Poettinger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    motoryzacja
    zwierzęta
    sport

Napisany 27 czerwiec 2011 - 16:22

Jaka duża kostka? serwis z Kvernelanda nie zdązyl czegos naprawic to cos innego sie psuło. po sezonie serwis mu cała przesypał i teraz zobaczy jak bedzie chodzic bo w tym roku ja jeszcze nic nie robił może w tygodniu bedzie cos nia prasował bo ma 150 ha skoszonej trawy ale deszcz pada i niema jak zebrac ;)

#17 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 27 czerwiec 2011 - 22:37

Jaka duża kostka? Ostatnio czytałem że JD podpisał jakąś umowę z Kuhn na prasy wielkogabarytowe, czyli te, że kuhn ma produkować i malować na barwy Jd, tak samo z kosiarkami Jd, też kuhn im robi.

#18 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 15:11

Jaka duża kostka? W Wiewiecku za ten model LB433 na jeden osi powiedział mi dziś 279 tyś. Innych z Case na ten rok już nie dostanę. Więc chyba poczekam na przyszły rok i wezmę coś mniejszego a w tym roku może uda mi coś się wyżulić na pokaz :)

#19 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:28

Jaka duża kostka? Witam, chciałbym obudzić trochę temat o prasach wielkogabarytowych. Chciałem zakupić prasę i tak się błąkam po temacie, na początku miała być nowa rolująca, ale ciężko było przekonać ojca więc postanowiłem że będzie to używana ale kostka, ponieważ ma wg mnie więcej plusów. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat pras jakie posiadacie i jak się wam sprawują. Chciałbym zakupić coś w stylu Claas Quadrant 1200. Krone Big Pack 120-80, John Deere 690, Welger D6000 lub Case 550. Koniem pociągowym będzie Fendt 160km. Wypowiadajcie się ta temat tych pras co podałem ale także innych. Chciałbym robić kostkę o wymiarach 120/70 lub 120/80. Proszę o aktywność :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:57

Jaka duża kostka? jd nigdy nie robil sam pras na duze kostki wczesniej dla jd robilo Krone