Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jasiupila    1

Witam,

Od pewnego czasu nosimy się z zamiarem zakupu drugiej prasy. Początkowo miała być to zwykła prasa bez owijarki, jednak później doszliśmy do wniosku, że może jednak drugi Combi Pack. Ale teraz stwierdziliśmy że 1 Combi Pack nam wystarczy bo chcemy zacząć robić w rękawy za pomocą sieczkarni. Ale drugą prasę i tak trzeba kupić, bo Combi Pack ma już te 12 tyś bel zrobionych i niech zostanie tylko do siankiszonki. Czymś jednak trzeba słomę prasować więc po krótkim namyśle stwierdziliśmy, że duża kostka będzie w sam raz.

Dlatego pytam jaką dużą kostkę wybrać? Wiem tylko ceny NH BB9050-245 tyś netto i MF(nie pamiętam dokładnie modelu, ale kostka 80x80) 100 tyś Euro. Ta druga raczej odpada bo na 2500-3000 kostek taka droga mi nie potrzebna. Ciągnik jakim dysponuje to DF TTV620 170 KM. Usług nie planuje, chociaż może. Cena do 250 tyś. Rozmiar kostki 80x80, bo większa nie jest aż tak potrzebna i ciągnik da se radę. Jak są jakieś oprócz NH to podajcie. Czy warto się tą NH zainteresować?

Z góry dzięki i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Zakup prasy o wymiarach kostki 80 x 80 cm jest błędem. Twój ciągnik da sobie radę z prasą o szerokości kanału 120 cm.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

A o krone nie myślałeś? masz już jedną to wiesz co i jak, ale myślę że na tyle belek spokojnie będzie ci ten NH chodził. A pola masz równe czy z górkami, bo jednak te prasy ważą swoje i w połączeniu z prasowaniem słomy i górką to już robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Ja mam dość równe pola. Jakaś górka się sporadycznie zdarzy.

Krone to była 1 myśl, ale te 400 tyś trzeba mieć. Po co mi taki klamot na 2 tygodnie za tyle kasy.

Prawdę mówiąc początkowo chcieliśmy Sipmę tylko jej nie produkują, bo nikt nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W okolicy z prasami 120cm x nie wiem ile pracują ciągniki po 160KM, jeżdżą również dwa Ursusy 1224 i 1614. Rekordzistą jest NH 95 pracujący w prasą NH 120x80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9
<br />A jaką prasę polecasz?<br />
<br /><br /><br />

W nowych to jestem zielony, dobrze mówią o nowych Claasach oraz maszynach Hesston /MF, Fendt, Challenger/. Ze starszych pras polecam Krone Big Pack /John Deere/ - dobre, proste maszyny z niewielkim zapotrzebowaniem na moc. W nowej prasie powinieneś mieć: oś tandem, komorę wstępną, podwójny węzeł, centralne smarowanie i wielkie koło zamachowe.

Rozmiar kanału 80 x 80 cm uważam za niezbyt dobry - więcej kostek, zwożenia, stogowania...


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Kolega kupił w zimę nową case kostka 80/120 za 180tys netto po oględzinach to to samo co NH ,fendt ,MF, tylko kolorami się różnią a zasada dzialania ta sama co legendarny hesston .Czyli jak pisze Axial ma komorę wstępną ,podwójny węzeł, centralne smarowanie , wyrzutnik ostatniej beli oraz sterowana jest kompem .Sam natomiast mam NH 80/90 i nie ma wielkiej różnicy do nowego case poza brakiem kompa i tym że moja ma już 12lat jednak działa bezawaryjnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Jutro zadzwonię do Wiewiecka i się dowiem co z tą prasą. Jak by chcieli koło tych 200 tyś to bym się skusił.

A on ma ją na tandemie?

Jakim ciągnikiem to ciąga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Prasa to LB 433 na pojedyńczej osi ale koła 710/40-22,5R i ciąga ją NH o mocy trochę ponad 200km.JD to chyba nie robił dużych kostek tylko malował w swoje barwy krone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Na sianie to ładnie chodził bo słomy jeszcze nie miał okazii ale od 170 KM to nie oczekuj zbyt wiele, chociaż w gospodrstwie w sąsiedniej wiosce w dużej krone chodzi landini 185KM i śmiga nią już trzy sezony ale pokosy podwóch kombajnach 6m są zgrabiane na jeden i wtedy słychać jak ciągnik jęczy ,jednak wydajność to min.50ha dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

u mnie we wsi maja 3 duże kostki jeden kolega ma DF i NH i robia kostki 90x120 w tamtym roku z ta prasa DF chodzil DF M620 i miał co robic a w tym roku z ta prasa bedzie chodzil Mf 240km.w tamtym roku miał on duzo problemów z ta prasa a NH chodzila bez awari.drugi kolega ma prase Nh tylko ze ona robi mniejsze kostki a chodzi z nia DF M600 i tam jakos z nia daje rade w słomie a prasa nie miała awarii. mysle ze prasy NH nie sa najgorsze.jak rozmawiałem z nimi ta są z nich zadowoleni czego nie można powiedzie o prasie DF ;)

Edytowano przez Poettinger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

serwis z Kvernelanda nie zdązyl czegos naprawic to cos innego sie psuło. po sezonie serwis mu cała przesypał i teraz zobaczy jak bedzie chodzic bo w tym roku ja jeszcze nic nie robił może w tygodniu bedzie cos nia prasował bo ma 150 ha skoszonej trawy ale deszcz pada i niema jak zebrac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ostatnio czytałem że JD podpisał jakąś umowę z Kuhn na prasy wielkogabarytowe, czyli te, że kuhn ma produkować i malować na barwy Jd, tak samo z kosiarkami Jd, też kuhn im robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

W Wiewiecku za ten model LB433 na jeden osi powiedział mi dziś 279 tyś. Innych z Case na ten rok już nie dostanę. Więc chyba poczekam na przyszły rok i wezmę coś mniejszego a w tym roku może uda mi coś się wyżulić na pokaz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Witam, chciałbym obudzić trochę temat o prasach wielkogabarytowych. Chciałem zakupić prasę i tak się błąkam po temacie, na początku miała być nowa rolująca, ale ciężko było przekonać ojca więc postanowiłem że będzie to używana ale kostka, ponieważ ma wg mnie więcej plusów. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat pras jakie posiadacie i jak się wam sprawują. Chciałbym zakupić coś w stylu Claas Quadrant 1200. Krone Big Pack 120-80, John Deere 690, Welger D6000 lub Case 550. Koniem pociągowym będzie Fendt 160km. Wypowiadajcie się ta temat tych pras co podałem ale także innych. Chciałbym robić kostkę o wymiarach 120/70 lub 120/80. Proszę o aktywność :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Wiem, ale prasa ta wychodziła w malowaniu i nazwie JD, dlatego także interesują mnie opinie o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Krone i john to to samo dobre prasy case w tym modelu to to samo co fortschritt i mają problemy z wiązaniem za to nowsze case na licencji hestona to już idealne prasy podobnie jak NH,MF, i fendt gdzie tak na prawdę różnią się one tylko kolorem i oblachowaniem ,claas też jest dobry bo mało skomplikowany ale najbardziej niezawodne aparaty są w systemach podwójnego węzła .Ale co tą maszyną będziesz prasował słomę ,siano czy sianokiszonkę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

To jaką prasę poleciłbyś tak do 60 tyś max? Szczerze to chciałbym claasa, jd bo krone to raczej nie kupie za tą kasę. Szerokość kostki musi być 120, nie chcę 80/80

Prasowana w większości będzie słoma, ale siano też będzie.Najprawdopodobniej prasowana będzie też kończyna i to z ok 50 ha rocznie.

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Al wymiary kostki to są nie najważniejsze gdyż wszyscy producenci mają szeroką paletę wymiarów kostki Ty się zastanów czy chcesz pojedyńcze czy podwójne supłacze czyli dwa supły na jednym sznurku (bardziej niezawodne )albo zwykłe wiązanie jak w małych prasach .Ja mam NH z kanałem 80/90 z tego względu że lepiej się owija ją na owijarce gdy trzeba robić sianokiszonkę no i zużycie sznurka jest mniejsze w porównaniu z claasem 1200, kostka 120/70/200 to jest 1.68 m3 a moja robi 80/90/200 to jest 1,44m3 claas wiąże 6 sznurków HN 4 a różnica na kostce to tylko 0,24m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Chciałbym dobrą prasę ponieważ wszystko nią zbierane będzie na sprzedaż, czyli słoma siano i kończyna. Nie będę nią robił sianokiszonek. Chciałbym dobrą prasę, która będzie dobrze wiązała i nie będzie rozwiązanych snopków. Piszę tu dlatego żeby zaczerpnać wiedzy jaką wybrać. Koszt tak jak mówiłem, do 60Tyś max ciągnikiem jakim dysponuje to 160km. Chciałbym żeby jak najwięcej masy było z jednej kostki. Ile waży twoja kostka siana bądź słomy a ile może ważyć z takiej o wymiarach jak ja podałem? Na jakim ciśnieniu zbijasz?

 

Co sądzisz jeszcze o prasach deutz- fahr? mam pomysł, chyba że założe własną firmę to wtedy w grę wchodziłaby prasa troszkę droższa. Jakie polecasz?

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
    • Przez kamil5421
      Witam mam pytanie odnośnie ciągników new holland, czym się różnia. Modele swb od lwb?
    • Przez seba836
      Witam szukam zestawu do siania myślałem o Amazone d9 z broną aktywną, polecacie coś lepszego czy lepiej ze zwykłym agregatem uprawowym szukać . Posiadam JD 6520 120km szukam tak do 40-50 tyś
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj