Mariusz15

skup rzepaku opinie o kupujących

Polecane posty

Mariusz15    1

znacie już cene rzepaku na rok 2011 w małopolsce podkarpaciu i lubelszczyźnie piszcie kto daje więcej kto solidnie kupuje a kto szfabi jak może!!! piszcie wszystko o nich! zakładam ten temat bo to są nasze pieniądze na które ciężko pracujemy a drobni pośrednicy chcieli by zarobić na nas drugie tyle jak by się dało ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

No właśnie interesuje mnie firma MOSSO kupująca w miejscowości Siedliszcze.Ponoć mają płacić cenę z Matifu i trzy dniowy termin płatności. Sprzedawał tam ktoś? Przedstawicielem jest Bornus z Włodawy i mała niepewność zachoodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Firmy MOSSO nie kojarzę ale znam za to Pana Bornusa, jest on też przedstawicielem słodowni Baltic Malt z Gdańska. Od 3 lat kontraktuje przez niego jęczmień browarny i nigdy nie było żadnych problemów co do odbioru, prób, płatności czy nawet zakupu materiału siewnego. A nie wiesz jak oni zamierzają odbierać rzepak czy jest możliwy ich środek transportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

No niby mogą również własnym transportem odbierać,ale tylko ilości na całe auto wchodzą w grę. Szukałem w internecie i jakaś tłocznia oleju pod Wawą jest tak jak opowiadał u Kuczyńskiej na dniach rzepaku

 

A skąd jesteś Crow? Ja mam gospodarstwo w Dębinie.

Ja sprzedaję w Zimnie odkąd Organika Sarzyna kupiła pzz i jak do tej pory byli bezkonurencyjni w skupie rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Ja do tej pory sprzedawałem też w Zimnie tylko u Świcia bo zawsze miałem kontraktacje dla Bodaczowa. A w tym roku chciałbym znaleźć firmę, która podstawiłaby mi auto na pole bo nie bardzo mi pasuje własny transport.

Ja jestem z Suszowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek1962    0

dziś pytałem o cenę w Parczewie u Sobianka powiedzieli że jeszcze nie kupują może za parę dni cena około 1800zł/t wilgotnośc do 9%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

U mnie co prawda woj. mazowieckie ale tez napiszę. POLSKIE MŁYNY zakład w Teresinie, wczoraj dali cenę 1760 + VAT Jak na początek nieźle chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

A ile jest vatu wogóle? 7%? A z ceną to pewnie będzie jak w zeszłym roku, przynajmniej u nas codziennie była podwyżka 10 - 20 zł/t. Tylko muszą żniwa zacząć się na dobre w całej Polsce, będą widzieć że rzepaku mało to i cena pójdzie do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

No codzień cena lekko w gorę, ale do czasu, potem pójdzie ostro w dół, jak zawsze. Ja tam sprzedaje od razu po omłotach, jak pogoda pozwoli to w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

\Ostro w dół? A niby dlaczego? Nie żartuj sobie,chyba,że skupujesz rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Organika sarzyna płaci 2020 brutto

 

fast-chem 2000 brutto

Dlaczego w Farmerze opublikowali ceny w podmiotach skupujących tylko do 1840zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Organika sarzyna płaci 2020 bruttofast-chem 2000 bruttoDlaczego w Farmerze opublikowali ceny w podmiotach skupujących tylko do 1840zł ?

 

Bo pewnie jak zbierali dane taka cena była najwyższa. Sam widzisz że codziennie cena się zmienia.

Edytowano przez mickas092

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Cena z organiki była wczoraj i jest dziś.Nie została opublikowana żeby nie nakręcać spirali wzrostu cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Gdyby mieli napisać ceny we wszystkich punktach skupu to by im miejsca nie stykło. Takie moje zdanie. Przy cenach pszenicy było podobnie kilka punktów i tyle. To ma na celu po prostu zobrazowanie sytuacji moim zdaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

ceny są różne i ludzie do różnych skupów sprzedają ale z drugiej strony prosty przykład... w mojej okolicy (do 10km) są w sumie 4 skupy rzepaku, ale jak dla mnie to jeden jest 100% pewny i cenowo nie narzekam (wypłacaja na czas, a cena zależna od towaru i targu) cena wyjściowa rzepaku to 1850zł (+/- 30 zł), ale są wypłacalni bez kombinacji... a reszta to róznie kombinują to wymianka za nawóz to później kasa i tak co roku... więc te 50zł więcej a mam dalej spać nie spokojnie to - ja dziękuje.! a u was taka cena bo pewnie dobrze zakontraktowali dobrze albo liczą na zarobek zimowy... ale różnie może być... nie nie ryzykuje ten w Rawiczu nie siedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Może zle to zobrazowałem.Nazwy zakładów oferujących wyższą cenę widnieją w tabeli,ale cen nie umieścili jakby cena nie była jeszcze znana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa21    0

mam pytanko sprzedawał ktoś rzepak do firmy PHPU AGROPLON w Głuszynie koło Namysłowa sami przyjadą to towar cena tez lepsza ponoć tez gotówko płacą wie może co o nich wiecej z góry dzienki za odpowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Oddaje ktoś rzepak do Bielmaru w Bielsku-Białej?? Jak tak to jak u nich to wygląda...


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

do Bodaczowa nie sprzedawajcie bo to są **** ! nie wysyłają pieniędzy na czas tylko zwlekają z wypłatą...

Edytowano przez yacenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Odnośnie Bodaczowa dowiedziałem się że w tym tygodniu nie ma szans na żadne wypłaty. Także odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Dostał ktoś już przelew z Bodaczowa? Mi dziś mija 2 tyg i jak narazie na konto nic nie wpłyneło...

dowiedziałem się że wypłaty będą wznowione 9 sierpnia bo jak to księgowa stwierdziła "mamy taki mały poślizg, przepraszamy" ale ile w tym prawdy to się zobaczy 9... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj