Zaloguj się, aby obserwować  
coolman111

Wytrzymałość nośników danych

Polecane posty

coolman111    56

Zastanawia mnie jaki typ nośnika danych jest najwytrzymalszy jeśli chodzi o czas przetrzymywania danych na nośniku. Ostatnio zabrałem się za kopiowanie z mojego komputera muzyki i filmów na płyty DVD. Czy dane na takich płytach sa bezpieczne? Czy po jakimś dłuższym czasie przechowywania nic się nie ulotni <_<???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

jak na razie to jest najwytrzymalszy nośnik(jeśli sie z nim odpowiednio obchodzimy)

ja też wszystko zgrywam na DVD


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja do takich beżących spraw używam flash'ki (pamięć flash, PenDrive) i mi wystarcza, a muzę czy filmy przechowuję na osobnej partycji, żeby w czasie reinstalacji Windows'a ® nie utracił mojej "nuty" i moves...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

JA miałem moje dokumenty na partycji D i podczas przeinstalowywania windowsa przypadkowo sie sformatowała <_< Szkoda że nie miałem kilku ważnych plików na płycie ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Jak będziesz się z nimi dobrze obchodził tzn. nie rysował, trzymał zawsze w opakowanie itp....to nic im się nie stanie... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Zastanawia mnie jaki typ nośnika danych jest najwytrzymalszy jeśli chodzi o czas przetrzymywania danych na nośniku. Ostatnio zabrałem się za kopiowanie z mojego komputera muzyki i filmów na płyty DVD. Czy dane na takich płytach sa bezpieczne? Czy po jakimś dłuższym czasie przechowywania nic się nie ulotni <_<???

zerknij tu

http://www.opoka.org.pl/zycie_kosciola/kul...apisznadvd.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ostatnio znalazłem u siebie nie podpisaną płytkę. Strasznie porysowana lecz działała bez zarzutu. Jak zobaczyłem co na niej jest to olśniło mnie że jest to płytka która ma już dobre 10 lat. Tylko że to stary dobry Verbatin <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są płyty które gwarantują zapis ok 100lat.....

 

 

Jak dla mnie to wystarczy <_<


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Jak dla mnie to wystarczy <_<

np Verbatim,ale jest ich jeszcze kilka typów,wazne jest aby je dobrze zapakować oddalic od pola magnetycznego ,temperatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
JA miałem moje dokumenty na partycji D i podczas przeinstalowywania windowsa przypadkowo sie sformatowała <_< Szkoda że nie miałem kilku ważnych plików na płycie :)

to żaden problem, są programy dzięki którym można odzyskać dane ze sformatowanego dysku, robiłem już tak 2 razy ;)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

to musiala byc chyba partycja swiezo po formacie bez instalowania niczego na niej, bo jak cos sie zainstaluje to na dysku zostaje nadpisana nowa informacja a stara zostaje usunieta na zawsze.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
to musiala byc chyba partycja swiezo po formacie bez instalowania niczego na niej, bo jak cos sie zainstaluje to na dysku zostaje nadpisana nowa informacja a stara zostaje usunieta na zawsze.

tak, domowym sposobem mozna odzyskać dane które nie były nadpisane innymi


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 1 : Ile kosztowała kiedyś płyta a ile teraz?

po 2 : Jak macie stare płyty z muzyka to porównajcie z tymi które są teraz ,a zobaczycie róznice


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

W chipie jest artykuł na ten temat (chip 09/2007)

Piszą, że DVD około 2 lat.

Ja dwoma rękoma podpisuję się pod tym artykułem.

Mam płyty DVD (jakiś szajs z tesco) które kiedyś dawno wypaliłem i już mam z nimi problemy więc pale na EMTC (dawniej BASF) czy też innych markowych.

Co do płyt CD to dwa lata temu próbowałem otworzyć moją pierwszą paloną płytę CD (kosztowało mnie to wtedy jakieś 15 zł/1 szt) - wtedy miała jakieś 8-10 lat i się okazało, że nie da rady - okazało, ze się rozwarstwiła i jak doszedł tam tlen to lich wzięło ten metal ze środka czy coś takiego (okazuje sie że są jakieś grzyby które potrafią zniszczyć płyty CD/DVD - kiedyś pisali o tym chipie, ale nie podam numeru - było to wtedy jak pisali o sprzetach pracujących na pustyni).

 

Niestety prawdą jest, ze nasza cywilizacja jest nastawiona na "tu i teraz" i nikt sie nie matrwi danymi zapisanymi na starych nośnikach (mam dane z commodore na kasetach i dyskietkach 5.25' - dziś już praktycznie nie do odtworzenia - a ile mają problemów instytucje naukowe, bankowe, administarcji itp. w stanach i innych krajach gdzie dane są na nośnikach taśmowych - urządzenia potrafiace to odczytać są na wagę złota, a specjaliści od tego jeszcze są cenniejsi!!!). To co teraz masz na CD za nie długo odtworzysz jak się pojawią następcy BlueRay <_<

 

Jeśli masz coś ekstra ważnoego to albo dysk twardy i starannie przechowywany, albo pendrive - chociaż położysz w pobliżu jakiegoś silnego pola elektromagnetycznego i wszystko w kosmos.

 

Ja polecam na markowych DVD i co jakiś casz przepalić na nowe - chociaż nalezy pamiętać, że zapis DVD/CD dopuszcza błędy zapisu w pojedyńczych bitach dlatego nadaja sie na zapis muzyki/obrazu (gdzie strata bitu jest niezauważalna) - natomiast nie słyszałem o banku w którym by archwizowali dane na krążkch DVD. No a jak masz coś super ważnego to jakiś sreamer i kasety ;) .


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :). Jeśli chodzi o pole elektomagnetyczne to moje płytki są jak najdalej od niego ;). Dziś z ciekawości odpaliłem 2 stare gry i o dziwo płyty zadziałały. Jedna gra (Soldier of fortune) jest z 2004r. Jednak mam jeszcze gre z 2002r. pod nazwą Rally Championship :), która też działa :). Obie na płytach Samsunga- prędk. zapisu 8x :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj