Skocz do zawartości

Zdjęcie

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!!

59 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cysiu133

cysiu133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 10:25

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! W Minikowie będzie mozna zobaczyc najnowszy cud inzynierów Massey ferguson 54xx. Cena ma być mniejsza od tych co teraz są, ścięta maska w standardzie, chyba nie ma CR. Trochę gupio jest z tymi jakimiś wersjami: w najsłabszej wersji nie ma fotela pneumatycznego tylko mechaniczny, brak klimy, brak siedzenia dla pasażera i coś tam jeszcze. W najlepszej jest to siedzenie pneumatyczne, dodatkowe światła, klima, siedzenie dla pasażera no i coś ta m jeszcze. Więc jak nowy massey 5435 kosztuje bez niczego 165tys netto to ten pewnie z jakieś 150tys netto (to jest moje szacowanie). Jezeli ma ktos jeszcze jakies informacje to niech pisze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! Dzisiaj, 11:48
  •  

#2 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 10:37

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! Ten wątek poruszany był w temacie o mf-ach 5400 :) Silniki zgadza się, bez CR, nowy design maski i zegarów (mają teraz białe tło :lol: ) Poza tym chyba nic się nie zmieniło, a i 5420 to odpowiednik 5425 ;)

#3 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 11:20

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! Jednak zmian jest trochę więcej niewidocznych od razu ;). Na początek bym postulował aby temat ten był poświęcony dla całej "odświeżonej" serii, więc można go nazwać: MF 5400 82hp-107hp 2011 wraz z wymienionymi w podpisie modelami czyli 5420, 5430, 5440, 5450 :)

A zmiany oprócz wymienionych wyżej to także:
- lżejsza przekładnia Dyna4 przeprojektowana specjalnie dla ciągników o mocach jak wyżej
- nowa tylna oś która umożliwia zawieszanie maszyn o ciężarze 4300 kg
- nowa przednia oś DANA
- elektrohydrauliczna zmiana prędkości WOM
- możliwość wyposażenia w zintegrowany podnośnik przedni

Edytowany przez adikpl1, 23 czerwiec 2011 - 11:22.

#4 Share cysiu133

cysiu133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 12:50

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! A jak myślicie beda lepsze od john deere 5r? Masseye mają mieć lepszy promień skrętu. A mi sie one bardzo podobają świetny wygląd i w ogóle. Widzieliście na masce to są ksenony czy tylko takie lampy jak w skuterze peugeot speedfight 2 że jest żarówka i wygląda jak ksenon?

Edytowany przez cysiu133, 23 czerwiec 2011 - 12:50.

#5 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 13:01

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! jak dla mnie pod względem technicznym, już są lepsze od 5R, trochę gorzej, a nawet dużo gorzej jeśli chodzi o jakość wykonania :) Ksenonów do tej klasy ciągnika to raczej się nie spodziewajmy. Średnica zawracania w krótkiej wersji 54** jest aktualnie dość dobra, ale o 1m gorsza niż w JD

#6 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 13:12

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! Dokładnie-jak dla Ciebie-szczególnie ta przekładnia "light"-jak domyślam się to pewnie wzmocniono ją poprzez obniżenie wagi :D .Może napisz mi co takiego ma ta nowa seria czego nie ma 5R (lub mieć nie może)-już wiem-większy rozstaw osi.

#7 Share cysiu133

cysiu133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 13:43

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! Massey ma swietna widocznosc przez standardowa scieta maske:)

#8 Share cysiu133

cysiu133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 16:56

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! a niewie ktoś ile kosztuje przedni tuz i wom do tego ciągnika?

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 czerwiec 2011 - 17:19

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! MF5400 ma jeden z lepszych współczynników wyposażenia do ceny. Nawet wielbiony przez niektórych NH, w tym segmencie stety albo i nie, nie może się równać Red Power. Dodany obrazek

@jaro i @b0gdan Wasze wypowiedzi w tematach o JD i MF to jak gra w ping ponga. Dodany obrazek

#10 Share cysiu133

cysiu133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 17:32

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! bobek a co byś doradzał tego noweego mf czy jd?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 17:50

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!!

MF5400 ma jeden z lepszych współczynników wyposażenia do ceny. Nawet wielbiony przez niektórych NH, w tym segmencie stety albo i nie, nie może się równać Red Power. Dodany obrazek

@jaro i @b0gdan Wasze wypowiedzi w tematach o JD i MF to jak gra w ping ponga. Dodany obrazek

Ojej-@Bobek my się po prostu lubimy przekomarzać:D -ja doskonale wiem że MF oferuje parę wodotrysków więcej a @Bogdan wie że JD jest lepiej wykonany-a popisać sobie a muzom chyba możemy ?
Piszę często ,gęsto w tematach o ciagnikach bo czasami aż mi się wierzyć nie chce w niektóre brednie wypisywane przez fanów (przeciwników-właściwe skreślić ) różnych marek.Doskonale sobie zdaję sprawę że jestem odbierany tu na forum jako bezkrytyczny fan JD-a ma to tyle wspólnego z prawdą co "Siedemnaście mgnień wiosny" :D ...

#12 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 18:02

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! http://www.agrofoto....11/page__st__20

Wystarczy otworzyć pierwsze zdjęcie z postu kolegi jendrka aby dowiedzieć się że mf 54xx jest już lepszy od 5r.

#13 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 18:04

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! Jest kilka różnic pomiędzy tymi traktorami ale każdy musi wybrać co bardziej potrzebuje czy jako koń pociągowy czy lekkie prace z turem... Pozdrawiam

#14 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 18:20

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! 01 Lżejsza, łatwa w obsłudze i wydajna przekładnia napędowa Dyna-4 z rewersem elektrohydraulicznym obsługiwanym dźwignią Power Control.
02 Silniki Perkins 4 cylindrowe, z mechanicznym układem wtryskowym zapewniają wysoką moc i niskie zużycie paliwa podczas wszystkich zastosowań.
03 Amortyzacja kabiny (wyposażenie opcjonalne) gwarantuje wysoki komfort nawet podczas pracy w trudnym terenie.
04 Możliwość wyboru dachu kabiny: dach standardowy, slimline lub Visio.
05 Tylny podnośnik sterowany poprzez EHR zapewnia maksymalną precyzję podczas prac polowych.
06 Wydajny układ hydrauliczny: wydatek 100 l/min (wyposażenie opcjonalne) gwarantuje wydajną i szybką pracę z ładowaczem czołowym.
07 NOWY wygląd. Każdy model posiada ściętą maskę zapewniającą znakomitą widoczność i może być wyposażony w dach Visio poprawiający widoczność podczas prac z wysięgnikiem ładowacza czołowego uniesionym na maksymalną wysokość..
08 Przestronna, komfortowa kabina posiada teraz nową, bardziej czytelną deskę rozdzielczą. Wszystkie przyrządy sterownicze znajdują się w zasięgu ręki.
09 NOWA konstrukcja tylnej osi: Specjalnie zaprojektowana do tych ciągników, nowa tylna oś umożliwia elektrohydrauliczny wybór prędkości obrotowej WOM oraz elektrohydrauliczny wybór biegów pełzających. Jej kompaktowe wymiary gwarantują znakomity prześwit..
10 NOWA konstrukcja przedniej osi: zintegrowany przedni podnośnik (Integrated Front Linkage System - IFLS) zapewnia większą stabilność i łatwiejsze sterowanie podczas prac z maszynami na nim zawieszonymi. Kompaktowe rozmiary przedniego TUZ-a i WOM-u umożliwiają zamontowanie maszyn bliżej ciągnika i jego niesamowitą zwrotność.
11 NOWY znakomity prześwit – kompaktowa tylna oś gwarantuje większy prześwit szczególnie ważny podczas pracy w trudnym terenie, zbioru zielonek, nawożeniu i wykonywaniu oprysków.
12 Współczynnik mocy do wagi – nowe ciągniki MF 5400 charakteryzują się znakomitym współczynnikiem mocy do wagi.
13 Unoszona maska silnika zapewnia łatwy i szybki dostęp do silnika w trakcie wykonywania obsługi codziennej, dzięki czemu czas na nią poświęcony jest krótszy

To są wszystkie nowinki z nowego katalogu mfa.

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 czerwiec 2011 - 18:29

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! To jest słowo w słowo z katalogu? Dodany obrazek

@jaro doskonale o tym, wiem. Dodany obrazek

Edytowany przez Profil usunięty, 23 czerwiec 2011 - 18:35.

#16 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 czerwiec 2011 - 18:33

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! Wszystko przepisane z katalogu. Wiadomo że każdy producent chwali swoje. :D

Edytowany przez MDSikor, 23 czerwiec 2011 - 18:34.

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#17 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 19:12

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! No chyba wtraźnie napisałem pod spodem, że z katalogu.

#18 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 21:36

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! Ja jednak jestem bardziej przekonany do obecnej serii. Podstawowym minusem nowej serii jest to, że wszystko co nowe, czyli mosty, i skrzynia są lżejsze i słabsze niż obecnie, nie sądzę, żeby różnica w cenie rekompensowała to.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#19 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 czerwiec 2011 - 21:38

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! Jakoś mi się nie chce wierzyć, że nowe modele będą aż tak dużo tańsze. B)
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 02:23

MASSEY FERGUSON 5420 NEW!!!! Bardziej prawdopodobnym jest podwyżka ceny z racji tego, że jest to nowa, ot tak po prostu. Dodany obrazek