szczepan211

ziemniaki natargowiskach

Polecane posty

szczepan211    0

jle mniej wiecaj idzie sprzedac wczesnych ziemniaków po cenie pare groszy nirzszej niz wszyscy na 1 targowisku gdy stoi sie caly dzien od rana do nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

ja bym trzymal cene taka jak wszyscy, pare groszy taniej to tylko ludzie mysla ze gorszej jakosci, zreszta jak beda na ciebie patrzec inni handlarze. mozesz nic nie sprzedac a mozesz i tone sprzedac, jakos reguly niema, jezeli to twoj pierwszy raz na targowisku ze ziemniakami to nie licz na duza sprzedaz, jednak ludzie kupuja od stalych sprzedawcow,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bbędziesz sprzedwał taniej to Cię inni wywalą na zbity pysk, ja bym tak zrobił i tak na giełdach robimy tylko ze przy truskawce


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

To dlaczego nikt nikomu nic nie robi jak sprzedaje 15 kg ziemniaków po 12 zł na giełdzie w Krakowie? a inni po 13, 14, 15 zł ??? byłem i widziałem , jak komuś zależy to opuszcza i w momencie sprzeda a inny jak chce się "najeść" to drogo sprzedaje.Druga sprawa zależy wszystko od towaru , jak jest ziemniak czy truskawka gruby, gruba i ładny , ładna to wiadomo że każdy woli taki towar i jest w stanie zapłacić więcej.Takie są uroki targowisk i giełd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Taki co sprzedaje taniej to po mor..ie powinien dostać,bo właśnie przez takich osłów to mamy teraz 15 kg.po 5 zł. Tak niektórzy szanują swoją pracę.20 lat temu jak mój ojciec jeżdził na rynki to do takiego co leciał 20 groszy taniej poszli Ruscy i tylko go zapytali czy chce wracać do domu na 4 kapciach. I niech mi tu nikt nie opowiada że ten co sprzedaje drożej to chce się najeść,bo cena 30-40 groszy/kg. nie robi szału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jest wolny rynek, jesli komus sie opłaca taniej sprzedać, to czemu ma tego nie robić? na tym polega rozwój.

przez takich jak wy, rolnictwo podupada w kraju, bo niechce wam sie obnizac kosztów, unowoczesniac technike, bo sąsiad sprzedal taniej i już :lol:

róbcie tak zeby wam sie oplacalo, a jak mowicie ze sie nie oplaca, to sami pokazujecie jakimi jestescie rolnikami :)

 

ciekawe co byscie mowili, jakby na rynku telefonii komorkowej byl jeden monopolista, ktory winduje cene wedle jego 'widzimisie'?

KONKURENCJA obniza cene, napędza rozwój, wszystko idzie do przodu!!! wszędzie.

 

poza tym cena 40gr za pyry to jest jeszcze opłacalna cena dla mnie. nie mówię że dobra, ale jest względnie ok.

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

ale jak to się ma do rzeczywistości?! ja sprzedam na Broniszach ziemniaka załóżmy teraz po 80gr, a on jedzie i go na stoisku/w sklepie czy gdzie jeszcze może sprzedaje po 2-2,5zl!!! To autentyczna cena ze sklepiku w Warszawie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no i?

to normalna sprawa na wolnym rynku!

ty jako producent zawsze dostajesz mniej marży. posrednik ma najwiecej. dobrze ze jest tylko jeden, bo w sytuacji gdzie jest: producent - hurtownik - posrednik - klient, dostajesz jeszcze mniej za swoj towar.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

(Pewien Rolnik) pojedzie na hurt i sprzedaje 15 kg/ za 5 zł i mu sie dobrze to opłaca to ok.Pośrednik kupi i się śmieje bo w sklepie zarobi 3 razy tyle. Morał jest taki że taki sklepikarz szanuje swoją prace a niektórzy rolnicy nie szanują swojej i innych rolników. Nie mówię żeby cena była 1 zł./kg. ale przynajmniej 0,6 zł/kg.na hurcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

widzę że kolega chyba zaczyna dopiero przygodę w handlu :)

powodzenia!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Zaczynam,nie zaczynam,zależy ile lat praktyki w handlu ma sie na myśli. Sklep mam od niedawna ale zaopatruje kilka innych sklepów w ziemniaki pare lat. A ziemniaków sadzę nie dużo bo 6 ha,w porównaniu z niedalekimi gospodarstwami co sadzą po 200,300 ha. Dzięki za Powodzenia i życzę również.I pozdrowienia dla wszystkich którzy są solidarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Uważam że pawelec ma rację,wolny rynek kształuje cenę i tyle. Trzymanie sztywnej ceny przez rolników to dobry pomysł ale utopijny..jesteśmy zbyt rozproszeni i uzależnieni od wschodu(eksportu) żeby dyktować cenę a poza tym niemacie czasami pojęcia jak koncerny handlowe i firmy przetwórcze manipuluja rynkiem. Za dużo spekulacji i kontrolowanego zbijanią cen przez markety

a jeśli chodzi o tych co mają po 200i więcej,oni mają o wiele mniejsze koszty produkcji więc mogą sprzedawąc tanio i przy dużej parti jednolitego towaru cena jest inna

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

jaki znowu mniejszy koszt? oprysk, nawóz, paliwo - zapewne ceny niższe bo w większych ilościach kupują ale bez przesady.... no chyba że się mylę więc mnie uświadomcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

jaki znowu mniejszy koszt? oprysk, nawóz, paliwo - zapewne ceny niższe bo w większych ilościach kupują ale bez przesady.... no chyba że się mylę więc mnie uświadomcie.

fakt, cena nędzna bardzo.... ale tak serio przy wydajnościach rzędu 35-40t/h to i tak się opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Najlepsze i tak są spekulacje wszystkich 'ekonomistów' dotyczące ceny ziemniaka. Wiele się słyszalo że po ostatnich latach wysokiej ceny za ten towar większość sie nastawiła własnie na nie i z przesytu rynku cena bedzie oscylowac w granicy 40gr. Sam byłem nieco przerażony jak gwałtownie leciała cena młodego ziemniaka. W ciągu tygodnia potrafiła spaśc z 2zł do 1,2zł.

 

A jak się teraz okazuje, na wschodzie i południu wszystko gnije w polu od nadmiaru wody i już widać że cena utrzyma sie na dośc wysokim poziomie.

 

Widać to nawet choćby po notowaniach przedstawianych w naszym ulubionym Agrobiznesie;)

 

Jeszcze 2 tyg temu podawano cene za kilogram 0,4-0,7zł a dziś 1,0-2,1zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123
Widać to nawet choćby po notowaniach przedstawianych w naszym ulubionym Agrobiznesie;)

 

Jeszcze 2 tyg temu podawano cene za kilogram 0,4-0,7zł a dziś 1,0-2,1zł.

Ale nie wiem czy zauważyłeś notowania fasolki szparagowej do 35zł, to była pomyłka... , więc się raczej nie napalaj...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Najlepsze i tak są spekulacje wszystkich 'ekonomistów' dotyczące ceny ziemniaka. Wiele się słyszalo że po ostatnich latach wysokiej ceny za ten towar większość sie nastawiła własnie na nie i z przesytu rynku cena bedzie oscylowac w granicy 40gr. Sam byłem nieco przerażony jak gwałtownie leciała cena młodego ziemniaka. W ciągu tygodnia potrafiła spaśc z 2zł do 1,2zł.

 

A jak się teraz okazuje, na wschodzie i południu wszystko gnije w polu od nadmiaru wody i już widać że cena utrzyma sie na dośc wysokim poziomie.

 

Widać to nawet choćby po notowaniach przedstawianych w naszym ulubionym Agrobiznesie;)

 

Jeszcze 2 tyg temu podawano cene za kilogram 0,4-0,7zł a dziś 1,0-2,1zł.

 

@tobago takie ceny to w detalu. Notowania w agrobiznesie sa tyle warte co zeszloroczny snieg, to co tam pokazuja na temat ziemniaka jest wyssane z palca. na gieldzie nie jestes w stanie sprzedac powzyej 40-50 gr a co tu dopiero mowic o 1zl :lol: :lol:

eksport placi ok 20 gr, od 3 tyg. w Łodzi cena waha sie ok od 17gr do 30 gr i nie ma kupcow po towar z daleka czyli wszedzie podobnie!!!!

 

 

LUDZIE MYSLCIE I NIE DAJCIE SIE MANIPULOWAC


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jak ludzie myślą,że sprzedają ziemniaki w domu po 1zł za woreczek. Jak można takie zjawisko nazwać ?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Np wolałbyś oddac 100 worków po 1zl i zjeść ciepły obiad bądz sniadanie czy trzymać swoje kartofle i nie jeść nic oprócz nich? rachunki, inne płatności nie każdy ma odłożone pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Np wolałbyś oddac 100 worków po 1zl i zjeść ciepły obiad bądz sniadanie czy trzymać swoje kartofle i nie jeść nic oprócz nich? rachunki, inne płatności nie każdy ma odłożone pieniądze.

Po odliczeniu worka ziemniak wychodzi 5,5 grosza a gdyby policzył paliwo i amortyzacje to by się nic nie zostało. Taka sprzedaż godzi w honor rolnika.Handlarz sprzedaje worek najtaniej 5 zł.Czyja to wina ,że ma 10 razy tyle.Rolnik musi się nauczyć ,że ziemniaków nie sadzi się tyle ile się ma ziemi.Trzeba wrócić trochę do hodowli aby mieć co zrobić z nadwyżką.Zresztą kto sadzi co roku ziemniaki powinien mieć pieniądze za rok zeszły rok a kto nie może wyżyć z produkcji ziemniaków niech idzie na budowę do roboty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Dać ci dobrą radę, jak nie masz na jakiś temat pojęcia to się lepiej nie wypowiadaj bo się tylko kompromitujesz.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Np wolałbyś oddac 100 worków po 1zl i zjeść ciepły obiad bądz sniadanie czy trzymać swoje kartofle i nie jeść nic oprócz nich? rachunki, inne płatności nie każdy ma odłożone pieniądze.

To będzie twój najdroższy obiad który zjesz.

Po takiej transakcji nikt już nie sprzeda godziwie swojego towaru, gdyż nic tak szybko się nie roznosi jak wieść o transakcjach za takie pieniądze. Uczucie sytości szybko minie i co dalej.

Przypomina mi się kawał, w którym pewien żyd oddał bez protestu żonę, celem penetracji jej narządów płciowych przez gestapowca. Gdy ten oddalił się po zaspokojeniu swoich potrzeb , na pretensje żony wobec braku reakcji ze swojej strony odpowiedział- lepiej tobie Salcia chu... w du...., jak mi kula w łeb.

 

Co do obiadu, to nie kopiąc tych ziemniaków, za zaoszczędzone paliwo miałbyś obiad i to niezły. Za worki- śniadanie, a za pracę najemną, czyli przebieranie na kombajnie i workowanie z ważeniem -kolację.

Wartość nawozowa przyoranych ziemniaków to koszt podwieczorka. Redukcja ilości ziemniaków na rynku wywołana przyoraniem - upragniony zysk ze sprzedaży pozostałych, za który można się napić i skorzystać z uciech tego świata.

I czym tu jest ten nędzny obiad, wypracowany w pocie ,hańbie i znoju? :(

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Oddam 100 ton ziemniaka IRGA za darmo. W zamian oczekuję conajmniej 200 000zł PLN + VAT na pokrycie kosztów utylizacji CO2, CH4, siarkowodorów i innych pochodnych, które związane są z produkcją wyżej wymienionego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj