Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasa pasowa nie chce obracać belki

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 17:31

prasa pasowa nie chce obracać belki mi belka podobnie stawała(tylko ja mam stało komorówke pasową) i winne było łożysko na jednym z wałków... Zauważyłem że ja mam małe obroty to też bela potrafi sie nie obracać... Ale wystarczy że dodam gazu i bela rusza. Może to tu trzeba szukać przyczyny ? Bo na prasach pisze że WOM musi mieć obroty 540obr/min.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasa pasowa nie chce obracać belki Dzisiaj, 12:51
  •  

#22 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 03 lipiec 2011 - 18:06

prasa pasowa nie chce obracać belki też tak myślałem, jak znalazłem wybite łożysko na wałku, wymieniłem je i dalej to samo

#23 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 20:32

prasa pasowa nie chce obracać belki Witam. Mam taki głupi pomysł a nawet bardzo głupi. A jak byś spróbował wsadzić do komory połowę ubitej belki z innej prasy i zobaczył czy sie będzie kręcić. Może pasy są za bardzo wytarte. I może być wina z podbierakiem też. Znajomy miał tak w warfamie(różnica ze walcówka). Trochę mu belki ukulało i pobierak stawał i było trzeba ręcznie wyciągać. Musiał cały pobierak robić bo coś tam było rozwalone. I próbowałeś sie dowiedzieć od poprzedniego właściciela jak sie spisywała u niego itd?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#24 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 20:46

prasa pasowa nie chce obracać belki No tak ale tu ciężko jest coś wsadzić, bo tu nie ma pustej komory tylko pasy dociskają do wałka, poza tym jak zaczęła mi kręcic, i w końcu staneła, to otwierałem klapę, i wyciągałem trohcę tą ukręconą belkę, tak aby leżała centralnie na wałku, odpychałem podbierak i zamykałem klapę i dalej nie chciało kręcic, ale dzięki za pomysł

Edytowany przez ursus1991, 03 lipiec 2011 - 20:51.

#25 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 21:11

prasa pasowa nie chce obracać belki Panowie ja w swojej (rivierre 126 L) rozbierałem również podbierak bo po prostu wyjeżdżając z garażu zawadziłem podbierakiem o pinek i jeden rząd zębów był całkowicie luźno. I myślę ze jak już chcecie ten podbierak rozbierać to może być w tym sens bo w środku jest (bynajmniej u mnie) tzw elipsa po której chodzą wałki z tymi zębami i jeśli się to źle złoży to nie ma szans żeby materiał był podawany prawidłowo. Wiec radziłbym żebyście jeszcze raz dokładnie sprawdzili jak podbieracz podaje materiał jeśli dobrze podaje to nie ma sensu rozbierania a jeśli źle to spokojnie można się brać za rozbieranie ( ja rozbierałem i składałem w trzy osoby od 8.00 do 15.30 - lecz moja ma bardziej skomplikowany podbierak)

#26 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:cięcie , gięcie i spawanie czyli ogólnie wszystko co związane z mechaniką i majsterkowaniem ;)

Napisany 16 lipiec 2011 - 20:15

prasa pasowa nie chce obracać belki Witam , ja przerabiałem ten temat trzy lata temu , przyczyną tego że nie chciała kręcić beli były wytarte płaskowniki na tym dolnym wale , wyciąłem je i wstawiłem nowe tylko nie hutnicze ze sklepu a cięte z arkusza na gilotynie (grubość blachy 16mm) . Po gilotynie zostaje ostry kant i to pomaga we wciąganiu materiału do komory . Drut zbrojeniowy też jest dobry ale niema ostrych krawędzi .

#27 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 01 sierpień 2011 - 22:52

prasa pasowa nie chce obracać belki mam problem z moja Rivierre Casalis rc 90 nie chce mi zwijać słomy problem jest taki ze zwinie mi rdzeń i dalej już nie chce się kręcić ktoś wie jaka może być przyczyna

#28 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 15:10

prasa pasowa nie chce obracać belki A mi problem znowu się powtarza słome zwijałem normalnie jedynie czasami cos tam staneło, a w czoraj pojechałem pierwszy raz prasować siano, pierwsza belka ładnie zaczęła, drugą dwa razy zatrzymywałem i wyrzucałem z komory, bo stawała, przed trzecią raz i przed czwartą raz, a potem to już żadnej nie mogłem zacząć, chyba 12 razy próbowałem i dałem sobie spokój. Na początku ładnie kręci taką, o średnicy ok 25cm, i powolutku jechałem i małego kęsa weźmie i raptownie belka stanie i pasy do śrotka się schodza. Podciągałem pasy i nic, ile mogłem to popuszczałem i dalej nic. Do tego na początku pasy mi się nie kręcą, dopiero jak materiału troche dostaną,

#29 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 18:28

prasa pasowa nie chce obracać belki ja miałem podobnie w te żniwa tylko ja mam pasową stałokomorową... Powodem były padnięte łożysko na wałku i pod ciężarem ścinało wałek i pasy sie nie kręciły i bela stawała...

Edytowany przez rafal4610, 23 sierpień 2011 - 18:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 18:39

prasa pasowa nie chce obracać belki no ale to nie łożysko napewno

#31 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 21:20

prasa pasowa nie chce obracać belki A jak tam wyglądają pręty dociskające materiał do podbieracza? bo te objawy mi pasują do tego że się mogły podgiąć do góry i dlatego sie zapycha:)

#32 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 20:09

prasa pasowa nie chce obracać belki te pręty to ja wyrzuciłem bo mi się tam zapychało

#33 Share go4gold

go4gold

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 06:24

prasa pasowa nie chce obracać belki a mi się wydaje ze tez wina materiału czyli siano za krótkie jest

#34 Share go4gold

go4gold

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:23

prasa pasowa nie chce obracać belki a ja mam znów ten sam problem franca nie che presowac siana i zaczyna mnie to denerwować

#35 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 02 październik 2011 - 05:31

prasa pasowa nie chce obracać belki ja miałem podobnie tylko że winą były za luzne łańcuchy napędowe podciągłem i teraz śmiga jak głupia bez rużnicy czy siano długie czy krutkie :P to jest pasowa hesston :D

#36 Share go4gold

go4gold

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 październik 2011 - 06:56

prasa pasowa nie chce obracać belki a ja stwierdzam ze moja prasa chce presowac siano ale nie chce zacząć belki a to jest różnica

#37 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 23:08

prasa pasowa nie chce obracać belki wlger gp 150 zpycha mi sie przy slomie, material wchodzi do podbieracza i zatrzymuje sie, pasy nie moga zlapac slomy. najgozej jest na poczatku beli pozniej juz idzie. jak temu zaradzic zeby nie trzeba bylo ciagle popychac kijem w podbieraczu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share robtasecochceta

robtasecochceta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 maj 2016 - 20:06

prasa pasowa nie chce obracać belki

Hej

Doszliście już do rozwiązania problemu nie kręcącej się belki? U mnie Rc115 (szeroki podbieracz) - zapycha się po prostu na tym (tych) podbieraczach - w komorę nie wciąga, bela się nie kręci, zapchany podbieracz - siano.

A ten poprzedni właściciel - zapierał się ręcami i nogami, że nie "Tu działa wszystko wporzo, nie ma problemów z nie obracającą się belką". Jak nie dojde o co chodzi to ją "k**we" podpale i kurierem mu wyśle.