Skocz do zawartości

Zdjęcie

potrzebuje wypowiedzi hodowcow opasow

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 22 czerwiec 2011 - 21:10

potrzebuje wypowiedzi hodowcow opasow wiam.mam problem z opasami takimi od 250kg do 350kg od czasu do czasu maja temperature 39i9 i nie chcap.jedza tylko siano i słome do woli i srut 2 razy dziennie.innych obijawow nie maja tylko ta temperatura od czasu do czasu tzn i resty juz jest spokoj ale u jednego sie juz 3 raz wrociło i nie wiem co zrobic...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
potrzebuje wypowiedzi hodowcow opasow Dzisiaj, 15:15
  •  

#2 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 21:47

potrzebuje wypowiedzi hodowcow opasow Po 1 jest przeciąg ??? nie może być ale tez tak żeby się nie podusiły po 2 kiedy dezynsekowałeś oborę I białkowałeś a i nie wpuszczaj obcych do obory ja pasza co im dajesz nie ma właściwości zakaźnych dobro jest ??

#3 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 24 czerwiec 2011 - 21:09

potrzebuje wypowiedzi hodowcow opasow przeciagow nie ma,białkowałem z 2msc temu,pasza jest dobrej jakosci no i ten jeden jest chudy strasznie reszta jest ok ale ten jeden to ma b małe przystosty i jeszcze w zyciu takiego opasa nie miałem jak tego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 18:58

potrzebuje wypowiedzi hodowcow opasow Dajesz im koncentrat dla opasów(na apetyt)bo on może spowodować gorączkę xD

#5 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 20:01

potrzebuje wypowiedzi hodowcow opasow Jeżeli są chude to odrobacz może mają robale Biomectin na pewno pomoże.
Postaraj się utrzymać stałą temperaturę w oborze. Bydło podczas upałów może podnosić temperaturę ciała wtedy jeżeli nie jest odpowiednio wentylowane pomieszczenie zjadają mniej paszy.
Podawaj im wode do oporu. A jeżeli to nie pomoże skonsultuj się z lekarzem weterynarii przyczyna może być jakiś wirus.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 06:58

potrzebuje wypowiedzi hodowcow opasow U mnie takie wirusy to normalka 2 razy do roku.Tak zazwyczaj się zdarza gdy się przywozi cielaki z rożnych obór. A walczyć z tym można lekami ja zazwyczaj nie wzywam weterynarza tylko sam leczę wtedy koszta są mniejsze tylko trzeba mieć znajomego który te lekarstwa sprzeda i trochę się znać .