Polecane posty

kravter    39

na jakiej zasadzie one sie zmieniaja ?? jak obroty spadna do xx to wtedy mi go zmniejszy czy sam musze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Chodzi Ci o dynashift, tak? bynajmniej u mnie w 3085 są 4 półbiegi w gałce przy kierownicy i to samemu się zmienia, nie wydaje mi się żeby to zmienili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

tak dynashift 4 polbiegi ale cos na aukcjach o tym mf pisze ze ma zmieniane pod obciazeniem to wlasnie nie wiem czy on sam ma zmieniac czy ja musze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Biegi zmieniane pod obciążeniem -> biegi zmieniasz sam bez użycia sprzęgła, chyba że masz automatykę zmiany, ale w tych MF jej nie było.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Dopiero seria 62XX miała automatykę. Teraz trochę żałuje że nie wzięliśmy jakiegoś z tej serii zamiast 61XX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

a ja mam 8120 i nie zaluje ;p (wiecej bajerow wieksze prawdopodobienstwo awari) wole sam pilnowac kiedy zmienic niz ma to robic za mnie koputer i bedzie mi szarpal bo akurat ustawi sie obciazenie na granicy jakiegos biegu i bedzie mi szarpal wyzszy nizszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

zgadza się, 4 półbiegi w Dynashifcie super sprawa i mało awaryjna skrzynia. Żadnych powershiftów w używkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jezdzilem z pracownikiem takim na NH automat na prasie i wlasnie on ma kompa nie? i jjak tlok udeza to jest przeciazenie i schodzi bieg tlok wroci to on podnosi bieg i tak w kolko az obiad wraca tak szarpie :D caly dzien pojezdzic i przod tyl przod tyl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz566    16

Właśnie w sprawie skrzyni Dynashift chciałem się zapytać czy to dobre skrzynie. Czy często ulegają awariom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Witam mam pewien problem w moim MF, otóż od pewnego czasu zaczęły mi znikać półbiegi(głownie A i B ) i na miejscu półbieg A mam D a na półbiegu B mam C czyli w czasie jazdy to wygląda tak D-C-C-D. Możecie mi poradzić gdzie szukać przyczyny ? Problem ten występował stopniowo najpierw półbiegi znikały jak był ciągnik rozgrzany teraz nawet jak jest zimny. Dodam że to model 8130.

Edytowano przez dawid2795x

Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Witaj:) jakim olejem go zalales?? Musisz popatrzec czy przy elektromagnesach te wtyczki nie zasniedzialy, rowniez jeszcze zobaczyc polaczenia przy komputerze co jest pod kabina, jak sprawdzisz i okaze sie ze jest w porzadku to sprobuj jeszcze elektromagnesy po zamieniac wez na chwile np od wom i od blokady i zaloz je zamiast tamtych, wtedy znow sprawdz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Jeśli jest wersja z jednym półbiegiem to np. podczas orki jak już zaczyna ostro schodzić z obrotów czyli występuje pełne obciążenie mogę włączyć? Niby po to jest ale jak zaleca się używanie według instrukcji? mf 3080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja mam z 1 polbiegiem jak jade na pustio i daje zeby jechal szybciej to bez sprzegla ale w dol ze sprzeglem bo szarpie ale w transporcie np pod gore tez daje bez bo zdazy go juz wychamowac i nie szarpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

A nie jest czasem tak że półbieg sie zmienia zależnie od ciśnienia hydraulicznego i tak np D jest zupełnie bez cisnienia C z małym B z wiekszym a A z najwiekszym? Bo to wyglada tak jakbyś miał słabą pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1hej mam problem mały z mf 3080 jak włóczę wałek pochodzi chwile i przestaje wszystko chodzi mi oprócz womu dodam do tego ze przedni napęd blokada Mstów i półbiegi chodzą jak zegarek ? co moze być i jak to naprawić ? 

 
Edytowano przez kris14
Pkt. 1.4 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj