petes

Wszystko o silosach BIN

Polecane posty

MartineZ    14

fezoi w technologi przewidziana jest zazwyczaj papa termozgrzewalna na tzw chudy beton. ja tak zrobiłem bo tak doradzal kierownik budowy i jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Dzięki Panowie. @MartineZ ten chudy beton to miałeś równo z żelbetem kładziony, czy może szerzej ?I czy izolowałeś boki płyty, wyciągałeś papę w dół?U mnie kierownik sugeruje kładzenie chudego szerzej ( będą 2xbin100).

@tomek1976 ten beton , pamiętasz ile za m3 płaciłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W8 oznacza klasę wodoszczelności betonu, z reguły w projektach daje się chudy beton po 10 cm poza obrys fundamentu. Papy możesz wyciągnąć, ale to wtedy w górę fundamentu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

U mnie całe płyty (30cm)będą nad gruntem, dochodzi woda opadowa ściekająca po ścianach silosu i nie można jej pozwolić na zawilgacanie płyty, o wpływaniu w przestrzeń płyta- podłoga silosu nie wspomnę . Temat nie jest dobrze rozpracowany, a producentowi poza sprzedaniem silosów to zbytnio nie zależy ,"róbta jak chceta".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1976    0

Koszt byl niewielki bo raptem musialem doplacic 10 zl do metra szesciennego. Jesli bierzesz beton z betoniarni to sie dopytaj jak to jest. Mnie to polecil kierownik budowy wiec sie dostosowalem poza tym nie robilem zadnej innej hydroizolacji. A za metr szescienny betonu placilem 276 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

fezoi w projekcie chudy beton miałem ok. 10 cm poza obrys żelbetu ale zrobiliśmy równo bo łatwiej szalunek jest zrobić. kierownik budowy zatwierdził. zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie gdyż u nas nie ma zbytnio możliwości podsiąkania wody. płyta jest również ponad poziom ziemi 30 cm, ponadto mamy piaszczyste podłożę więc woda przechodzi jak przez sito. papa jest na chudem betonie i odcięta równo z krawędziami. jeśli też planujesz płytę zrobić ponad poziom ziemi to chyba nie ma sensu żeby zawijać papę na dół, no chyba, że masz gliny wszędzie i jest problem z zaleganiem wody w czasie mocniejszych deszczów.

Ważny będzie tzw nadlewka na płycie już po montażu samego silosa. Trzeba ją zrobić szczelnie przy wykorzystaniu lepiku płynnego, papy termozgrzewalnej albo innych wodoszczelnych materiałow jak np masa bitumiczna itp. Nadlewka oczywiście zbrojona. Szczegóły doczytasz w instrukcji która jest chyba n stronie BIN'a albo dostaniesz ją po kupieniu silosa. Złe wykonanie tej nadlewki może spowodować nieuwzględnienie gwarancji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Miałem już nie pisać, ale przypomniałem sobie o tych nieszczęsnych drenach w płycie, jak to rozwiązać, zakładając, że robię izolację poziomą pod płytą ? Co sądzicie o pomyśle, żeby zrobić z 50 PCV i wyprowadzić kolankiem na boki z płyty nad izolacją ? Nie wspominałem wcześniej, że mam jednego bina60 i przy nim płyta nie była izolowana i był problem z wilgocią, W zeszłym roku rozbierałem podłogę, dałem papę na lepiku i wylałem 5 cm betonu i teraz jest sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Przy binie60 mam jeden dren w postaci zwykłej rury kanalizacyjnej 20 cm średnicy. Trzeba dać ją już w tzw chudy beton i musi przejść do piasku tak żeby dren działał. Jeśli dasz nie w chudy beton, a na chudy beton z papą to bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Ale model 60W i 60WR mają tą samą pojemność i tą samą średnice z tego co czytam na ich stronie?

Nie jest tak, że bin60 i 60r (57.7t) mają po 5 warstw a wspomniane 60r i 60wr (68.8t) po 6 warstw?


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

W instrucji silosa mam tak: 60 i 60R(rekaw)77m3 ,60w i 60WR 90m3 .Na schemacie w instrucji  jest to rozrysowane i zwymiarowane .Nowość to WW (podwójne podwyższenie) 90 t.   http://www.bin.agro.pl/informacje-do-pobrania  Pobierz katalog (silosy do magazynowania ...) i masz to na str 11/12. i str .28  ,R to rękaw rozładowczy w standarcie dla 60R i 60WR , a dla 60 i 60W to opcja .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Witam, czy ktoś z Was podnosił silosa bin 60wr (70 ton  6 kregów ) o kolejne - kolejny krag bo w ofercie bina jest nowy symbol  silosa 60ww który ma 91 ton i 8 kregów .Zastanawiam się również o podniesieniu silosa bin 100wru (który ma ładowność 132 tony i 8 kręgów) o jeden krąg  do 9  ,czy ktoś podnośił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485

Miał ktoś problem w silosach bin żeby na górze zrobiła się warstwa około 10 cm przypleśniałego ziarna, z pół metra  od krajów już tego efektu nie ma, jakby linijką odciął tak jakby normalnie spadł na nie deszcz..., silos nowy co metr taki dziób do wentylacji a tutaj trochę taka niespodzianka i to w zaledwie 1,5 miesiąca

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fubus84
      Witam.
      Potrzebuję jak najwięcej informacji o takim silosie
       
      http://img23.staticclassifieds.com/images_tablicapl/271123953_3_644x461_silos-30-ton-z-mozliwoscia-suszenia-pozostale-rolnicze.jpg
       
      Nie dokładnie ten, ale takiego w googlach znalazłem.
      Mam możliwość kupienia takiego w dobrej cenie. Jest w gorszym stanie, ale trochę wyższy. Dokładnie to zbudowany jest z 3 takich pierścieni, jak ten dolny w tym silosie ze zdjęcia.
      Wie ktoś może ile mniej więcej ważą elementy z tego pierścienia (składa się z 4) Ten co chcę kupić to muszę sobie go sam zdemontować i tu jest kłopot, bo z jednej strony jest budynek, a z drugiej drzewo, a dalej staw. Nie ma zbytnio opcji żeby podjechać dźwigiem, bo musiałby to być dość duży dźwig, żeby mógł go podnieść stojąc co najmniej 10 m od niego.
      Chciałbym go rozebrać na elementy i w tedy też transport mi odpada, bo bym sobie na przyczepach przywiózł. dlatego interesuje mnie waga elementów, żeby ocenić w ile osób mogę to zrobić i czy dam radę je opuścić na linkach na ziemie
       
      No i jak ma się sprawa z postawieniem go pod chmurką (tak stoi teraz) czy nie będzie woda do niego włazić
       
      Proszę o odpowiedzi bo muszę w miarę szybko dać odpowiedź czy go będę brał czy nie
    • Przez kwiapa
      Witam,
      od dłuższego czasu zastanawiam sie jak zabezpieczyć przed szkodnikami zboże i rzepak na okres przechowywania w silosach zbożowych.
      Mam "zamknięty" system załadunku, tzn. kosz zasypowy i dalej przenośniki ślimakowe i kubełkowe. W takim układzie nie ma możliwości np. opryskania jakimś środkiem po drodze ziarna do silosu a jedynie w jego wnętrzu.
      Przyszło mi do głowy zastosowanie zamgławiacza np. coś takiego jak tu: http://tedan.pl/catalogsearch/result/?q=zamgławiacz&pick=mage
      Co sądzicie i takim rozwiązaniu? Może ktoś już to stosował?
    • Przez wl_master
      Witam, mam pytanie do użytkowników silosów płaskodennych BIN lub Polnet, jak macie wybieraki w środku to ile jeszcze zostaje faktycznie w zbiorniku zboża. i druga rzecz jak przestanie się juz obsypywa grawitacyjnie w silosie to czy trzeba w jakiś sposób odkopywac wybierak czy po prostu włączamy mu start i zaczyna pracowac? zastanawiam sie nad silosami z Bina lub Polnetu i chyba przechodzi Polnet ze względu na falistą blachę czy użytkownicy mogą sie wypowiedziec o jakichś minusach lub na co trzeba zwróci uwagę. planowane silosy to 4-6X130 ton z koszem, kubełkiem wialnią
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez sobek112
      Mam problem w ustawieniu silosów, chce wybrać jak najkorzystniejszy układ;
      więc tak mają być 4 silosy lejowe, czyszczalnia i zsyp- wszystko ma współgrać i być w jednym miejscu. Posiada ktoś zdjęcia, albo sam robił coś podobnego? 
      Przeglądając forum, galerię widzę same silosy z zsypem bez czyszczalni czy suszarni a to jest dla mnie najważniejsze.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj