Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o silosach BIN

57 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ffox

ffox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 12 luty 2013 - 21:56

Wszystko o silosach BIN Orientujecie się może jakiej grubości blacha jest stosowana w takich silosach. Czy jest stała, czy może różna dla róznych pojemności?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o silosach BIN Dzisiaj, 21:20
  •  

#22 Share Termik32

Termik32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 10:54

Wszystko o silosach BIN Nie wiem jak w Binie Michał podaje że od 1 mm do 2 mm najczęściej -zależy to od wielkości Bina.
Może ktoś wrzucić zdjęcie podłogi z Bina ?

Edytowany przez Termik32, 14 marzec 2013 - 10:55.

#23 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 10:58

Wszystko o silosach BIN U mnie w silosie (BIN) pierwszy pierścień blachy jest grubszy (prawdopodobnie 2mm) a kolejne już są po 1mm jak dobrze pamiętam. Zdjęcie podłogi mogę wstawić dopiero jak opróżnię silos.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Mati171892

Mati171892

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 18:19

Wszystko o silosach BIN u mnie też pierwszy arkusz 1,5 albo 2 mm już nie pamiętam a reszta 1 mm

#25 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 23 marzec 2013 - 15:17

Wszystko o silosach BIN Znalazłem na allegro montera który oferuje montarz, demontarz, podwyzszanie, naprawa silosów, montarz bocznych włazów, silosy lejowe. Tel. 660-431-416
Case <3

#26 Share LonelySoul

LonelySoul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 18:55

Wszystko o silosach BIN Witam , planuje postawienie 2 płaskodennych silosów , mam już 2 i w obu mam ten sam problem , zawsze na dole troche zboża się psuje i rdzewieje podłoga , gdzieś wyczytałem że problemem jest podchodząca woda. U mnie silosy stoją nieco wyżej i woda może podchodzić jedynie gdy nacina deszcz lub gdy topi się śnieg. Czy ktoś rozwiązał ten problem ? albo ma ktos pomysł jak sobie z tym poradzić ?

Połączony

Edytowany przez MAT912, 14 kwiecień 2013 - 20:43.

#27 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 13 kwiecień 2013 - 19:07

Wszystko o silosach BIN Przecież podłoga jest 20cm nad ziemią ? W dodatku w płycie powinien być dren odprowadzający wodę, a następnie płyta powinna być około 20 cm nad powierzchnią gruntu, więc w jaki sposób może ci się tam zbierać woda ?

#28 Share kamciow

kamciow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :D
    Rolnictwo

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:38

Wszystko o silosach BIN Nie ogarniam...powódż... :blink:
Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

#29 Share adizetor

adizetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 21:17

Wszystko o silosach BIN U mnie to samo bylo, nigdy podtopow nie bylo, a na samym spodzie wartstwa 1-2cm splesnialego zboza.
W tym roku caly spod oblozylem folia, jeden silos juz opustoszylem i zero plesni.

#30 Share stasiu11

stasiu11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 03:49

Wszystko o silosach BIN Witam forumowiczów,otóż beton ma to do siebie że naciąga wodę ,i jest wilgotny.Aby ziarno było suche trzeba wykonać izolację.Położyć folję ,lub papae na gorąco,można wywinąć na scianę na gróbośc posadzki i wylać posadzkę .Panowie,chcę was się zapytać czy produkcja silosów o poj. 30 ton ,przy obecnej gospodarce ma sens, czy to lejowy ,czy płaskodenny.Zastanawiam się nad uruchomieniem produkcji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share LonelySoul

LonelySoul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 13:42

Wszystko o silosach BIN powódz to mało powiedziane , silos 70 ton pływa po oceanach wody .. napisałem że woda podchodzi gdy nacina deszcz bądź topi się śnieg, wtedy właśnie na betonie zbiera się nie duża warstwa wody , ale wystarczająca by narobić problemu .
stasiu11 czy sprawdzałeś metode z folią ? co do opłacalności policz jaki będziesz miał zysk na 1 silosie i sam oceń

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2013 - 18:29

Wszystko o silosach BIN Czy to znaczy, że nie masz wykonanej nadlewki?

Załączone miniaturki

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 maj 2013 - 12:28

Wszystko o silosach BIN Niestety i jam mam ten problem z pleśniejącym zbożem na dnie silosa co do nadlewki monterzy którzy montowali mi silosy powiedzieli że zrezygnowano z nadlewek bo blacha pod nią rdzewiała ale chyba będzie trzeba blachę na około zabezpieczyć jakimś lepikiem i wylać tą nadlewkę

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 maj 2013 - 12:40

Wszystko o silosach BIN Jeden z sąsiadów uszczelnił silos zwykłą pianką montażową i pomalował lepikiem. Efekt zamierzony osiągnął .

#35 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 23 maj 2013 - 21:44

Wszystko o silosach BIN a jak wyglada u mwas szczelnosc silosow? bo w moich 2 100t zacieka woda przez sroby ktore trzymaja dach i zalozylem pod nie takie uszczelki gumowe tylko ze po kilku sezonach znowu to samo bo blacha sie mocno nagrzewa i guma parcieje

#36 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 24 maj 2013 - 07:20

Wszystko o silosach BIN U mnie nic się nie dzieje. Ja beton po 5 latach odbiłem i już były pordzewiałe. A były lepikowane na gorąco przed opaską betonową. Opianowałem i tak stoją z 5 lat. Na części założyłem papę termo zgrzewalną, i to jest fajne, ale n jakoś nie mogę dalej zrobić.

#37 Share nester

nester

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 21:27

Wszystko o silosach BIN co robić z pszenżytem . więc dzisiaj mierzę temperaturę a tam 38 stopni dodam tylko ze to jest "20" . włączyłem więc wentylator i po 2h było na termometrze po kolei od dołu 27stopni,29...,32....,35.... Więc iść dalej w tym kierunku i wentylować ? wysypywac ? suszyć? co poradzicie? Nie mam jeszcze żadnego doświadczenia bo silosy mam od tamtego roku.

#38 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 08:13

Wszystko o silosach BIN Tylko wentylator z tydzień minimum. Najlepiej w nocy, bo to najlepsza pora do zbicia temperatury. Ale ja przez cały dzień dmucham przez tydzień od razu po żniwach i po tygodnie z powrotem tydzień.

#39 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 15:45

Wszystko o silosach BIN Witam a jakie stosuiecie dmuchawy do przedmuchiwanja w silosie prosze o szybką odpowiec bo mi się grzeie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 16:44

Wszystko o silosach BIN Witam czy nikt na tym forum nie przedmuchje zboza w silosach

Edytowany przez dwojakowski, 17 sierpień 2014 - 16:45.