Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zużycie paliwa przy orce

200 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 02 wrzesień 2006 - 06:53

Zużycie paliwa przy orce :) i wszytko jasne!ja dzisiaj kończe orać po kukurydzy 6,5 ha to też go sprawdze.

no i zaorałem ;) w sumie 7 ha w jednym kawałku-700m

ciągnik MF5455-100km
plug obrotowy 4*40(ok 170cm)+ wał cambella
głebokość 26cm
szybkość 6 km/h-1800obr/min
mth 12(1 mth równa się 1h przy 1800obr/min)
125 l ON co daje 17,8 l/ha i 10,4 na mth.

warunki ciężkie,mokro dużo korzeni,cambela swoje zrobiła,jeden bieg niżej.
zastanawiałem się czy jednej nie odkręcić,bo jak go kupowałem to tak miało być-będzie ciężko jedna mniej.jestem ciekaw jak to się ma do wydajności i do spalania.czy jeżeli jechąłbym 3*40 a szybciej to jaką bym wydajność otrzymał?a jakie spalanie?czy lepiej szybciej a mniej czy wolniej a więcej?teraz w ciągłej orce 1h 10min/1ha

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zużycie paliwa przy orce Dzisiaj, 23:10
  •  

#62 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 13 wrzesień 2006 - 23:14

Zużycie paliwa przy orce Wkońcu się udało nieco zmierzyć zużycie paliwa w naszym Fendzie 511.
Wyszło nam 13 litrów na ha ile motogodzin wybił na tych zaoranych 7 ha niestety zapomnieliśmy sprawdzić bo wszystko było robione w pośpiechu. Orka po jęczmieniu jarym pod pszenicę ozimą miejscami nawet mokro. Pług Tur 5*40 rozstawiony na maxa.

#63 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 wrzesień 2006 - 23:58

Zużycie paliwa przy orce ladnie ladnie 13l na ha orki

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#64 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 14 wrzesień 2006 - 21:49

Zużycie paliwa przy orce No tak tylko pole równe nie to co u ciebie góry i doliny

#65 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 15 wrzesień 2006 - 06:07

Zużycie paliwa przy orce no i troszke inny silnik, musze spytac ojca bo wczoraj orał przyzwoity kawalek (lekki klin) bez gorek i mowi ze juz sie ziemia ladnie rozsypywala, ciekawe tylko czy sprawdzil zuzycie, jakby co to dam znac

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#66 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 18 wrzesień 2006 - 20:03

Zużycie paliwa przy orce Ja dzisiaj orałem na żyto 7ha w najdłuższej części 370 m a szerokość 244 m orałem 7h prędkość ok 8km/h spalił mi 110 litry czyli 15,7 /ha nabił 6 mth pług tur 5x40 w tamtym roku orałem na pszenice tą działke ibisem 4x48 i zajeło mi to tyle samo czasu ale spaliłem 130 litry pole to jest czarnoziem

#67 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 21 wrzesień 2006 - 18:37

Zużycie paliwa przy orce Panowie nowy rekord, chyba bedzie rekord swiata,
nie bede mowil za duzo bo jeszcze mnie brzuch boli ze smiechu - zetor 6, bez turba, plug 4x40 (ale raczej 35), zuzycie paliwa 7l/h a w godzine robi 1ha na polu dlugosci okolo 400m :)
jak dla mnie mega lol, tym bardziej ze za miedza w bardzo podobnym plugu moje 10245 ("troszke" nowsze) łykneło jakies 16-17l, ziemia niemal identyczna wiec szacunek dla goscia ktory tego dokonal :P

pozdrawiam
YacentY

#68 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 21 wrzesień 2006 - 19:52

Zużycie paliwa przy orce może on orał na głębokość 5 cm :D

#69 Share arassoo

arassoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 wrzesień 2006 - 19:59

Zużycie paliwa przy orce

Tak DOKŁADNIE to nie wiem. Ale właśnie koło 60l. Tylko nie wiem ile jeszcze będzie trzeba czekać na pogodę. Co najmniej następny tydzień :(. A jak cała woda mi z łąk nie zejdzie to będe zmuszony kosić 914, a on to na pewno sporo więcej łyknie :(

ja mam 360 i 385 a to to samo co 914 tylko napedu nie ma i przestawiam obroty womu w 385 na 1000 i mniej pali niz 360 na hektar w kosiarce jade na małych obrotach silnika wiekszym biegu a kosiarka sie kreci tak jak na 540 obr womu przy max obrotch silnika i pali mi 385 mniej niz 360 i inna robota wygodniej a jeśli chodzi o 360 i 3603p to wole 360 całkiem inaczej iodzie minimalna ruznica mocy ale 360 lepiej idzie w uciągu

#70 Share arassoo

arassoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 wrzesień 2006 - 20:07

Zużycie paliwa przy orce piootr to ty tym swoim mf ciagasz obrotówki 4 skiby bo kiedys chyba widziałem a masz do niego 5 unii tura??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 21 wrzesień 2006 - 20:09

Zużycie paliwa przy orce

Panowie nowy rekord, chyba bedzie rekord swiata,
nie bede mowil za duzo bo jeszcze mnie brzuch boli ze smiechu - zetor 6, bez turba, plug 4x40 (ale raczej 35), zuzycie paliwa 7l/h a w godzine robi 1ha na polu dlugosci okolo 400m :)
jak dla mnie mega lol, tym bardziej ze za miedza w bardzo podobnym plugu moje 10245 ("troszke" nowsze) łykneło jakies 16-17l, ziemia niemal identyczna wiec szacunek dla goscia ktory tego dokonal :P

pozdrawiam
YacentY

Pewnie jak liczył to mu 1 uciekła przed tą 7.
The Truth Is Out There

#72 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 21 wrzesień 2006 - 20:23

Zużycie paliwa przy orce a mi dzisiaj wyszło przy orce 13 l na hektar,ursus 5314,pług ruski 4x40,ale orałem płytko na 20 cm,głebiej nie ma sensu bo sam piach pod spodem,uważam ,że to dobry widok,dawno tak mało nie spalił,na innych polach,lepszych pali około 15-18

#73 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 21 wrzesień 2006 - 21:16

Zużycie paliwa przy orce

piootr to ty tym swoim mf    ciagasz obrotówki  4  skiby bo kiedys chyba widziałem   a masz do niego 5  unii tura??

Ciągałem ibisa 4x48 a mam tura 5x40

#74 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 22 wrzesień 2006 - 18:47

Zużycie paliwa przy orce Witam wszystkich w tym ciekawym temacie. Ja orke głęboką wykonyje zestawem Ursus 4514 (silnik perkinsa) z pługiem Unia Greudziądz TUR 4*35. Głębokość orki to ok. 27-28cm. W sprzyjających warunkach spalanie wynosiło ok. 16l/1ha (to jest najbardziej ekonomicznie). W trudnych warunkach, czyli jak była straszna susza to mój Ursus potrafił spalić ponad 20l/1ha. Podobnie było gdy chciałem orać w czasie deszczu i po deszczu (ciągnik więcej się ślizgał niż jechał do przodu :P). Ale szczerze mogę powiedzieć, że średnio przy orce mam spalanie na poziomie ok. 17-18l/1ha.

#75 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 wrzesień 2006 - 19:06

Zużycie paliwa przy orce a ja jestem ciekaw jakby to było gdyby do twojego 4514 podczepić plug 3*40 ile by wtedy palił??szczególnie wtedy gdy miał duzy poślizg, bo szerokość mniejsza czyli lżej mniejszy poślizg ale teoretycznie mniejsza wydajność..ciekawe jak to sie ma do praktyki??

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#76 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 22 wrzesień 2006 - 19:25

Zużycie paliwa przy orce ursus 1222 bez przedniego napiędu i turbiny bieg 2, obroty 1800-2200 praca z agregatem 3,6 m 14,5 ha czas pracy 7h spalanie 95 l

#77 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 22 wrzesień 2006 - 19:26

Zużycie paliwa przy orce Nawet ciekawy pomysł, tylko, że nie mam akurat takiego pługa :/. Może pogadam z jakimś sąsiadem co ma pług z korpusami 40 i by mi dał na jeden dzień :P.

Aha, zapomniałem dodać, że ta moja Unia TUR to ma korpusy ażurowe- mniejsze tarcie :D.

#78 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 05 październik 2006 - 19:34

Zużycie paliwa przy orce Ja dzisiaj skończyłem orać na pszenice spaliłem 260 litry przez 15 mth czyli 17,3 l /mth zegarowych godzin to było 18 hektarów w tym czasie zaorałem 20,1 czyli na ha spalił mi ok 13 litry aż się zdziwiłem że tak mało , orałem ok 20 cm głęboko max do 9 km/h pług tur 120 B 5x40 a ciągnik MF 4270

#79 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 październik 2006 - 19:52

Zużycie paliwa przy orce dość płytko orałeś..na ha wyszło ci mało dłatego że wysoka prędkość i 2m pług czyli duża wydajność,ale 1 mth to wydaje mi się że Ci bardzo dużo łyknął..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 październik 2006 - 20:01

Zużycie paliwa przy orce na pszenice nie trzeba strasznie głęboko orać jak ok 25-30 orze część z tych działek to dłuta gline wywalają

w tamtym roku jak orałęm na buraki to palił ok 20 /mth ale durzo ciężej miał