Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zużycie paliwa przy orce

200 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 sierpień 2006 - 21:33

Zużycie paliwa przy orce jak bulgocze to lej powoli bo prawie pełen ale uważaj żebys nie przelał bo to już szybko będzie ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zużycie paliwa przy orce Dzisiaj, 05:46
  •  

#42 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 30 sierpień 2006 - 12:55

Zużycie paliwa przy orce Dziś sprawdzilem jakie spalanie ma nasz 3P w lekkich pracach tj kosiarka rotacyjna i rozsiewacz do nawozów. I wyszło 8,6l na 2,5MTH czyli 3,44l na MTH czyli o litr mniej niż przy orce tyle że Brat robił ją na max obrotach a wiadomo, żę nawozy i koszenie robi sie raczej na tych ekonomicznych ok 1800-1900 obr

#43 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 30 sierpień 2006 - 18:24

Zużycie paliwa przy orce no i zmierzyłem ile mi spalił na zoranie 5 ha w 3 dziłkach 3ha , 1,7 ha i 0,3 ha oraz sprasowanie 4 ha - 55 bel i wyszło że spalił mi 100 litry

#44 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 06:12

Zużycie paliwa przy orce Ja tam kosze zawsze na max obrotów :) :) :)

#45 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 06:20

Zużycie paliwa przy orce

Ja tam kosze zawsze na max obrotów :) :) :)

kosisz 355? Ile spali na motogodzinę z rotacyjną?
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#46 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 09:00

Zużycie paliwa przy orce Tak. Szczerze to na motogodzinę nigdy nie liczyłem. Ale na cały dzień koszenia ( do 10 ha dziennie) to jak łąki są suche to niecałą połowę baku. A jak jest mokro na łąkach to tak trochę ponad połowę. Jak będę kosić 2 pokos (jak będzie pogoda) to postaram się policzyś na motogodzinę. Tylko że spalanie i tak będzie duże bo większość łąk mam zalanych :(

#47 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 18:23

Zużycie paliwa przy orce

Tak. Szczerze to na motogodzinę nigdy nie liczyłem. Ale na cały dzień koszenia ( do 10 ha dziennie) to jak łąki są suche to niecałą połowę baku. A jak jest mokro na łąkach to tak trochę ponad połowę. Jak będę kosić 2 pokos (jak będzie pogoda) to postaram się policzyś na motogodzinę. Tylko że spalanie i tak będzie duże bo większość łąk mam zalanych :(

a ile wchodzi do baku w 355? -czekam na wyniki i z góry dziękuję ;)

#48 Share Farmer

Farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 31 sierpień 2006 - 20:23

Zużycie paliwa przy orce 60 litrów chyba

#49 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 08:21

Zużycie paliwa przy orce Tak DOKŁADNIE to nie wiem. Ale właśnie koło 60l. Tylko nie wiem ile jeszcze będzie trzeba czekać na pogodę. Co najmniej następny tydzień :(. A jak cała woda mi z łąk nie zejdzie to będe zmuszony kosić 914, a on to na pewno sporo więcej łyknie :(

#50 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 18:16

Zużycie paliwa przy orce

Tak DOKŁADNIE to nie wiem. Ale właśnie koło 60l. Tylko nie wiem ile jeszcze będzie trzeba czekać na pogodę. Co najmniej następny tydzień :(. A jak cała woda mi z łąk nie zejdzie to będe zmuszony kosić 914, a on to na pewno sporo więcej łyknie :(

ale ile pali 914 w ciężkiej i średniej robocie? Dużo więcej niż 355?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 18:54

Zużycie paliwa przy orce Ale w jakiej? O orce pisałem. Z agregatem nie chodzi. A o koszeniu pisałem że więcej spali no bo to w końcu za duży ciągnik do takiej rotacyjnej i nie ma co z nią robić. Ogólnie to mogę powiedzieć że nie pali więcej od 355 (oczywiście jeśli chodzi o wykonaną pracę a nie na godziny :) )

#52 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 19:22

Zużycie paliwa przy orce

Ale w jakiej? O orce pisałem. Z agregatem nie chodzi. A o koszeniu pisałem że więcej spali no bo to w końcu za duży ciągnik do takiej rotacyjnej i nie ma co z nią robić. Ogólnie to mogę powiedzieć że nie pali więcej  od 355 (oczywiście jeśli chodzi o wykonaną pracę a nie na godziny :) )

jeżeli możesz to napisz ile 914 pali na motogodzinę, tak od -do (minmum- w lekkich pracach i maksimum- w ciężkich pracach).ile może spalić powiedzmy od 7 do 11 litrów na motogodzinę?? Tyle bym się spodziewał po 914 :P

Zużycie na hektar jest niby dobre ale nie wiem jakie masz ziemie. A jak są liczone motogodziny w 914? Czy motogodzina w 914 jest równa motogodzinie w 355?-to jest ciekawe. Dzięki.

No ale jeśli nie wiesz albo nie pamiętasz to trudno. :D I tak się od Ciebie sporo dowiedziałem- dzięki. :)

#53 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 19:29

Zużycie paliwa przy orce Szczerze to licznik po tym jak go kupiliśmy to działał jakieś 30 motogodzin. Potem stanął i tak jest do disiaj :). Ziemie to mam różne. Od piasku na VI po gline na IIIa i to jeszcze na sorych górkach. Motogodziny pewnie mierzy się inaczej. Wie ktoś może ile max obrotów powinna kręcić 355? Bo moja trochę ponad 2700/min. A wydaje mi się że to jednak trochę za wiele.

#54 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 19:37

Zużycie paliwa przy orce kat to ten Twój licznik nie był wytrzymały :D No ale jeśli reszta ciągnika się trzyma to to jest najważniejsze :)

U mnie w 330 to licznik chodzi od nowości, cały czas bez awarii a jest na nim ponad 7 tysięcy tych motogodzin. :P

#55 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 19:50

Zużycie paliwa przy orce Ja mogę napisać że 914 bierze od 6l przy agregacie biernym szerokość 4,2m, przez 8l przy cyklotirerze 3m do 15l przy orce na godzinę i mniejwięcej na 1 ha 4 klasy. Od podanych wartości + - 1l bo to różnie bywa.
The Truth Is Out There

#56 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 20:30

Zużycie paliwa przy orce

Ja mogę napisać że 914 bierze od 6l przy agregacie biernym szerokość 4,2m, przez 8l przy cyklotirerze 3m do 15l przy orce na godzinę i mniejwięcej na 1 ha 4 klasy. Od podanych wartości + - 1l bo to różnie bywa.

15 l na godzinę przy orce????? :D :D to nie mało!!! :rolleyes: ale jak w tą godzinę hektar zrobi to jest OK :P

#57 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 20:45

Zużycie paliwa przy orce W zeszłym roku ZT 323a spalił mi 18l / ha przy tej samej wydajności ale wtedy było sucho. A w tym roku jest znacznie lżej poorać a ponadto ja nie orzę głebiej niż 28 cm. Staram się koło 25 cm. A co do tego ha na godzinę to przy ładnym kawałku gdzie nie trzeba dużo zawracać i prostokatnym. Jak juz jest więcej pustych przejazdów to nawet ponad 1,5 h trzeba robić 1 ha. No i 4 klasa ziemi to nie jest tak trudno orać co innego jak wjadę na 3 tam juz znacznie inaczej a i umnie jest równina nie mam żadnych górek.
The Truth Is Out There

#58 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 20:52

Zużycie paliwa przy orce Dzisiaj woziłem słome MF 4270 +HL 8011+D 47 zwiozłem równo 200 belek z większości pól widziłem swoje gospodarstwo brałęm po 21 belek na raz 1 kursem tylko miałem 30 bo blisko domu i 3 rzędy w góre położyłem i jeszcze 3 ha zrobiłem podorywkowym agegatem i spalił mi na to 80 litry nabił 6,5 mth

#59 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 21:13

Zużycie paliwa przy orce to nie mało spalił..może coś z nim nie tak??albo to tylko twój ciężki but.. ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 01 wrzesień 2006 - 21:47

Zużycie paliwa przy orce po polu miał cięko na biegu ok 14,5 km/h ciągnąć przyczepy ze słomą koła w d47 do połowy opony włażiły w ziemie a do tego cały czes przygazówki , ruszyć , stanąc no ale jeździłęm w gumofilcach bo przy stercie błoto jak diabli