Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zużycie paliwa przy orce

200 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 25 sierpień 2006 - 12:43

Zużycie paliwa przy orce swiete slowa jaro:)
nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zużycie paliwa przy orce Dzisiaj, 16:28
  •  

#22 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 25 sierpień 2006 - 14:27

Zużycie paliwa przy orce Mi t 150k pali 15-18l/ha... ciągam PHX6 i na km odciankach ponad ha oram w godzine, a tak średno ok 1,2ha. Tylko że mam 3ha IIIkl, a reszta to IV i Vkl ziemi :/

#23 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 25 sierpień 2006 - 17:33

Zużycie paliwa przy orce

No właśnie Twój ZTS ma chyba troszkę większy uciąg niż 914 i ciągnie 4*35-i pewnie na 2,5 m nie dałby rady chyba ,że w leciutkiej podorywce -a więc...ktoś tu się chyba rozmija z prawdą ,żeby nie powiedzieć konfabuluje z lejtka :).Aha i nie będę jeździł gdzieś ,żeby taką orkę na własne oczy zobaczyć-myślę ,że nawet na odległość potrafię ocenić coś-po to Bozia właśnie daje zdrowy rozsądek.Piszę to aby zasygnalizować pewną tendencję na forach-przedtem na PPR człowiek ciągnie belarkę C-3603p i nawet dymku nie puszcza,chce podpinać tenże do 10000l beczkowozu-owszem jest to możliwe o ile ma wybetonowane pole :)-ale pewnie za chwilę zgarnie go obsługa tego lotniska :) za chwilę będzie wszędzie nowa Turbina(y).Czego nikomu nie życzę.Pozdrawiam

Kiedyś przyglądałem się u jednego gostka 914 i 1014 (914 był na sprzedaż) to jeśli chodzi o masę, wygląd, obciążniki, opony to wszystko w obu ciągnikach było identyczne. Rożnica jest tylko w mocy, bo w masie to 914 jest bodajże tylko 100 kilo lżejszy od 1014, więc przy masie ponad 5 ton, to nie można powiedzieć żeby 1014 miał większy uciąg np. przy orce. Gostek mówił że uciąg jest identyczny, tylko 914 musi jechać wolniej bo jest słabszy. Więc chyba zetor yacentego ma podobny uciąg co 914, tylko moc zetorka jest większa.

Aby mówić o tym co dany ciągnik uciągnie to trzeba widzieć ziemię na której ciągnik pracuje. Nie jeden raz widziałem tu na agrofoto zestawy które gdyby przyjechały na moje niektóre kawałki to by nie dały rady. Ale na lżejszych ziemiach to wszystko dobrze sobie daje radę. Śmieszą mnie spory o to co komu co uciągnie, bo wszystko jest względne i to co dla jednego jest ciężką ziemią to dla drugiego jest średnią :P Pozdrawiam
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#24 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 25 sierpień 2006 - 23:36

Zużycie paliwa przy orce dobra dosyc tego, piszcie ile te wasze zetrki palą bo wiem ze maja nieco wieksze spalanko:D jmuze pzremierzyc mojego 4514 ale w agregacie unii 2,8 na godz. wyszedł mnie 5,5 l wiec nie wiem . teraz przemierzez w pługu ale na godizne 4*30
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#25 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 26 sierpień 2006 - 07:39

Zużycie paliwa przy orce A mnie interesuje porównanie zużycia paliwa w 360 przy orce i zużycie paliwa w 360-3P przy orce. Proszę o podanie zużycia paliwa na motogodzinę i na ha.

Ciekawe czy 3P rzeczywiście pali dużo mniej niż zwykła 360. :D :P

Pozdrawiam.P

#26 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 26 sierpień 2006 - 14:58

Zużycie paliwa przy orce napewno mniej pali 3p przeciez to perkins, tak mi sie wydaje przeciez , moja 360 zwykła na ha jakies 26 litrów
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#27 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 28 sierpień 2006 - 08:09

Zużycie paliwa przy orce

A mnie interesuje porównanie zużycia paliwa w 360 przy orce i zużycie paliwa w 360-3P przy orce. Proszę o podanie zużycia paliwa na motogodzinę i na ha.

Ciekawe czy 3P rzeczywiście pali dużo mniej niż zwykła 360. :D :P

Pozdrawiam.P

To ja moge ci za jakiś czas podać zużycie paliwa w MF-255 to ten sam silnik wiem ze poza nim to zupełnie inny ciągnik ale dużej róznicy nie powinno być chyba? :D pług 3 (3x 30)

#28 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 28 sierpień 2006 - 13:50

Zużycie paliwa przy orce dzis brat orał 1,5ha (zdjęcia jak sie zakopał w galerii) ciągnik C-360 3P pług 2*40 ziemia średnia do ciężkiej głębokość ok 25-30cm. Ilość MTH 5,1 zużycie paliwa 23l czyli na ha wyszło gdzieś ok 15,5l a na MTH 4,5l
Narazie zrobiłem test na takim małym kawałku, jak zaczniemy orac pod pszenice zrobie na jakimś większym i zobaczymy jak wtedy wyjdzie.

#29 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 28 sierpień 2006 - 14:50

Zużycie paliwa przy orce e czyli 3p pali mniej wiecej tyle samo co moj zetor w przeliczeniu na 1ha :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#30 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 28 sierpień 2006 - 16:14

Zużycie paliwa przy orce

dzis brat orał 1,5ha (zdjęcia jak sie zakopał w galerii) ciągnik C-360 3P pług 2*40 ziemia średnia do ciężkiej głębokość ok 25-30cm. Ilość MTH 5,1 zużycie paliwa 23l czyli na ha wyszło gdzieś ok 15,5l a na MTH 4,5l
Narazie zrobiłem test na takim małym kawałku, jak zaczniemy orac pod pszenice zrobie na jakimś większym i zobaczymy jak wtedy wyjdzie.

a jak są liczone motogodziny w 360 -3P,?

1) czy jedna motogodzina w 360 -3P to godzina pracy na obrotach 1860/ minuta tak jak zwykłej 360,
2) czy też 1 motogodzina w 360-3P= 1 godzina pracy na obrotach 1500/minuta tak jak to jest w mf 255?

dziekuję i pozdrawiam. P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 28 sierpień 2006 - 21:07

Zużycie paliwa przy orce Przy 1500 obr i dlatego na mth małe spalanie wychodzi

#32 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 29 sierpień 2006 - 11:34

Zużycie paliwa przy orce moja c-360 spaliła przy orce ok 5,5-6l na godzinę więc wydaje mi sie że nie odstaje bardzo od 3p a ziemie mam dość ciężkie i czasami trzeba było depnąć mocniej ale zazwyczaj to tak do 1600/min i wystarczy bo zauważyłem że w tych granicach najmniej pali

#33 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 29 sierpień 2006 - 11:53

Zużycie paliwa przy orce ciągnik: Lamborghini GP 80 KM
pług: IBIS 120 B (3x40)
areał: 5 ha
praca ciągnika: 7 mtg
czas orki : 7 godz
spalone: 65 litrów ON
obroty: 1800-1900
średnie spalanie na ha: 13 litrów

#34 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 sierpień 2006 - 12:20

Zużycie paliwa przy orce wszystko ok ale jaki ciągnik?? ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#35 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 29 sierpień 2006 - 17:31

Zużycie paliwa przy orce Czym jak mierzycie ilość paliwa, bo mam ochotę sprawdzić ile pali mój MTZ 82 mam kawałek 5ha 82m*610m tak przy orce na 25cm ziemia IIIb pługiem obrotowym 3x42cm pracy na jeden dzień? Przez dolewanie do pełna to niezbyt dokładnie, bo w MTZ to różnie wychodzi może nalać do pustego zbiornika np. 100 litrów i zmierzyć ile zostało po pracy?

#36 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 sierpień 2006 - 18:18

Zużycie paliwa przy orce a jakiego masz mtza?z kórego roku??mój był z 89 i raczej trudno sprawdzić ile jest w zbiorniku bo jest przedzielony łatwiej przez dolewanie do pełna..

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#37 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 29 sierpień 2006 - 18:44

Zużycie paliwa przy orce

Przy 1500 obr  i dlatego  na mth małe spalanie wychodzi

to jeżeli 3P u griga spaliła 4,5 litra na mth to w przeliczeniu na motogodziny w normalnej 360 i 330 wyszłoby 5,6 lita. Czyli nie jest tragicznie, ale też chyba nie dużo mniej niż zwykłą 360 :P

#38 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 29 sierpień 2006 - 18:46

Zużycie paliwa przy orce Jak dolewam to coś bulgocze przez odpowietrznik i jak pobujać to ubywa (może trzeba tankować gdy traktor jest lekko pochylmy na prawo) myślałem by wypuścić i zmierzyć ile zostało ze 100 litrów.

#39 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 29 sierpień 2006 - 19:07

Zużycie paliwa przy orce

Przy 1500 obr  i dlatego  na mth małe spalanie wychodzi

to jeżeli 3P u griga spaliła 4,5 litra na mth to w przeliczeniu na motogodziny w normalnej 360 i 330 wyszłoby 5,6 lita. Czyli nie jest tragicznie, ale też chyba nie dużo mniej niż zwykłą 360 :P

3p albo MF 255 palą mniej ale w lekkich pracach ja mam MF 255 i 360 i jak oraliśmy oboma pługami 3x30 i w mf obroty dane niezłe to niewiele mniej palił , ale w prasie Z 224 mniej palił

Ja przestawiłęm zapłon w MF 4270 na znaki jak było fabrycznie i zaorałem 5 ha i 4 sprasowałem z rollandem 44S i na wskażniku ponad połowe mi ubyło jutro zobacze dokładnie ile ale wygląda że sporo więcej zechlał jak przy przyśpieszonym zapłonie jak miał wcześniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 29 sierpień 2006 - 20:03

Zużycie paliwa przy orce W Farmerze jest artykuł Oszczędna orka gdzie autor Marek Gaworski pokazuje, że właściwe dobranie maszyn to oszczędność np.:
Płytka orka C360 pługiem 3 i 4 skibowym to 11,5kg/ha i 10,1kg/ha paliwa oszczędność 12%
Agregowanie maszyn kultywator z broną osobno to 30% paliwa więcej
Także stosowanie regulacji siłowej automatycznej daje znaczne zmniejszenie poślizgu, co w konsekwencji przekłada się na większą wydajność i mniejsze zużycie paliwa.