Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zużycie paliwa przy orce

200 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 18 sierpień 2006 - 21:31

Zużycie paliwa przy orce Witam!
mam pierwsze podsumowanie pracy mojego zetorka (100km)
no wiec, zaorane 11ha, pole w ksztalcie trojkata wiec duzo darmowych przejazdow, warunki trudne bo bylo mokro, plug 4x35, glebokosc okolo 27cm czas okolo 14-15 godz i najwazniejsze 180l ropy, wydaje mi sie to calkiem niezly wynik jak na panujace warunki (mokro i potezny klin)
co wy na to? jakie macie zuzycie paliwa przy orce?

pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zużycie paliwa przy orce Dzisiaj, 01:21
  •  

#2 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 19 sierpień 2006 - 07:39

Zużycie paliwa przy orce naprawdę niezły wynik ja 15 ha w 27ha i 250 l

#3 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 19 sierpień 2006 - 08:41

Zużycie paliwa przy orce Mi U-914 spala od 12 do 15 l :). Zależy jakie pole i jakie warunki

#4 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 19 sierpień 2006 - 09:27

Zużycie paliwa przy orce

Mi U-914 spala od 12 do 15 l :). Zależy jakie pole i jakie warunki

święte słowa :) są pola na których zużycie paliwa 15 litrów na hektar to bardzo dużo, a są też takie niestety pola, że zużucie 20-25 litrów na ha to normalność i nic się nie da zrobić aby mniej poszło :/

Na przykład w ubiegłym roku podczas suszy w najcięższych kawałkach w naszym gospodarstwie (5 ha ziemi bardzo ciężka glina na ilastym podłożu)nie dało się orać 330 i musieliśmy pożyczyć mtz 82 od wujka, który spalił około 30 litrów na ha, przy orce pługiem 3x30 cm :( i mtz ledwie sobie z tym radził :(

Bardzo się wtedy cieszyłem że w ogóle się to udało zaorać i nikt nie patrzył ile paliwa poszło.

A na piaskowych polach to idzie dosłownie parę litrów na ha.

Więc wszystko zależy od ziemi i od warunków atmosferycznych ;)
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#5 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 19 sierpień 2006 - 16:55

Zużycie paliwa przy orce mi 12145 pali podobnie, jak bardzo mokro i ciezka ziemia to kolo 20 pali

#6 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 20 sierpień 2006 - 22:34

Zużycie paliwa przy orce mi 1634 z 5x40cm zagonowym pali ok 17litrów/ha ale tak srednio. bo sa kawałki gliny gdzie mu musze odkrecic 5 skibe wtedy wychodzi 25l/ha. ake teraz odchodze od orki na korzysc podwójnego grubera. tylko pod buraki i obornik przykryc
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#7 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 22 sierpień 2006 - 13:10

Zużycie paliwa przy orce Mój New Holland pali średnio 15-17 l na 1 ha przy orce.

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 22 sierpień 2006 - 14:36

Zużycie paliwa przy orce a ja myslalem ze moj zetor duzo pali :) widze ze prawie w normie

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#9 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 22 sierpień 2006 - 18:01

Zużycie paliwa przy orce

A na piaskowych polach to idzie dosłownie parę litrów na ha.

na piasku wcale nie jest tak lekko bo ciągnik nie ma zaparcia i sie topi poprostu
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#10 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 22 sierpień 2006 - 19:13

Zużycie paliwa przy orce no chyba ze orasz bardzo mokre piaski. bo jak jest wszystko ok to puszczasz silnik na 2000 obr/min i wtedy faktycznie wychodzi bardzo mało na ha. ale co z tego jak na pisku mało co u rośnie dlatego przestalem je orac:)
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 22 sierpień 2006 - 20:03

Zużycie paliwa przy orce mówiąc o piaskach miałem na myśli V klasę.
VI klasy mamy mało, może z 20-30 arów

A po drugie to małe zużycie wynika z tego że w V-VI klasie trzeba robić płytką orkę i też dlatego zużycia paliwa jest niskie. :P

Raz orałem u sąsiada klasę "VI Z" to ciągnik się kopał :D
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#12 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 22 sierpień 2006 - 20:54

Zużycie paliwa przy orce Moja 914 z PHX 6 rozkręcona na 2,5m na głębokość 25 cm (około) łyknoła mi 15l na ha. Wyszło mi ponad godzinke ha ale na ładnych kawałkach(długie). Ziemia średnia na mocniejszej pewnie będzie więcej palił.
The Truth Is Out There

#13 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 23 sierpień 2006 - 21:15

Zużycie paliwa przy orce doceniasz tego 914:) z 6 phx za duzo jak dla mnie. jak szybko orasz?nie wiem jak tam u ciebie w pakosławiu ale pod rawiczem gleby do cięzkich nie należa.

#14 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 sierpień 2006 - 20:42

Zużycie paliwa przy orce 2,5 m pługa do ciągnika 80 km??Eeee no bez przesady PHX 6 to u mnie 6 turbo ciągną,a pozatym widać jaką masz wydaność..pewnie nie więcej jedziesz jak 5km/h??

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#15 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 24 sierpień 2006 - 20:42

Zużycie paliwa przy orce Ja orałem na 4 klasie to jechałem na 4 i z zającem ale skrzynie mam ta szybką to nie wiem ile idzie ale pewnie coś koło 6 km/h. A ziemie u nas takie jak wszedzie pod lasem piacy a miejscami to nawet 2 klasa ale przewaga 4.
The Truth Is Out There

#16 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 24 sierpień 2006 - 22:07

Zużycie paliwa przy orce u mnie to samo:) pod lasem VI a od dołu czasami II i bądztu madry i posiej cos na tym jak masz kawałek ok 3ha i wiekszy sprzet. eh nieraz zazdroszcze kolegom z typowego dolnego śląska którzy maja przeważnie jedno no dwie klasy ziemi III IV i z bani wszystko posiejesz a my musimy sie meczyc z taka mozaiką. ale mimo tego stoje lepiej niz oni a to wszystko dzieki "blondyną":)bo z samej ziemi to cieńko by było.taki jest nasz region świn od cholery krów tez troche jest zwłaszcza pod kobylinem. przepraszam zszedłem z tematu.

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 sierpień 2006 - 22:23

Zużycie paliwa przy orce Hmm-ja tam nie wiem ale mój brat cioteczny do obrotowej piątki ze zmienną szerokością orki -max 2,8 m to ma Case tak ok.230 koni -straszne górki -a ja do 3+1 Unii *35 cm -JD 5720 -a to ta sama mniej więcej moc co 914-zresztą sąsiad przedtem miał 914 i nic większego niż 4 skiby nie podczepiał -a ziemie mamy 5,6 klasa dosyć mało 4-może to jakiś podorywkowy ten PHX ?

#18 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 25 sierpień 2006 - 05:59

Zużycie paliwa przy orce u mnie w tym roku zetor 10245 mial co robic z 4x35 (zagonowa), natomiast 4 dni pozniej na innym kwalku szedl jak burza na 1, poszedlby i na 4 ale wtedy beznadziejnie sie cofa (jak dla mnie za szybko), dlatego wole 1.

#19 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 sierpień 2006 - 09:23

Zużycie paliwa przy orce No właśnie Twój ZTS ma chyba troszkę większy uciąg niż 914 i ciągnie 4*35-i pewnie na 2,5 m nie dałby rady chyba ,że w leciutkiej podorywce -a więc...ktoś tu się chyba rozmija z prawdą ,żeby nie powiedzieć konfabuluje z lejtka :).Aha i nie będę jeździł gdzieś ,żeby taką orkę na własne oczy zobaczyć-myślę ,że nawet na odległość potrafię ocenić coś-po to Bozia właśnie daje zdrowy rozsądek.Piszę to aby zasygnalizować pewną tendencję na forach-przedtem na PPR człowiek ciągnie belarkę C-3603p i nawet dymku nie puszcza,chce podpinać tenże do 10000l beczkowozu-owszem jest to możliwe o ile ma wybetonowane pole :)-ale pewnie za chwilę zgarnie go obsługa tego lotniska :) za chwilę będzie wszędzie nowa Turbina(y).Czego nikomu nie życzę.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 25 sierpień 2006 - 12:42

Zużycie paliwa przy orce A ja wam powiem że nie liczyłem ile mi forszaj pali na ha czy godz. pracy. Pali ile pali. Ziemie mam ciężkie i pod górkę a jeszcze jak czas goni to trzeba ciągnik pogonić co wiąże się z wirem w baku. Ale z tego co zaobserwowałem to w przeliczeniu na zrobioną robotę wychodzi mi mniej niż orałem c-360 - zdecydowanie mniej, a ile do tego czasu zaoszczedzonego i zdrowia.