yacenty

Zużycie paliwa przy orce

Polecane posty

brzozak2    241

jak juz to fortschritt i nie wiem jaki ty masz egzemplarz, ale nie widzialem takiego co by ponad 2 metry zabieral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

B -200 zależy jak go ustawisz a szerokość mierzona metrówką z teściem na polu bo też mi nie wierzył lemiesze z PHX z dłutami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

aha no chyba, ze tak. nie wiem czy taka szerokosc orki jest optymalna dla tego pluga, ale widocznie mozna :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

John deere 6420 + kverneland 4 skiby szerokość orki 210cm głębokość ok 25cm szybkość ok 9km/h spalanie ok 10 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

mi wyszło 6 l/mtg niecałe 10l/ha 7745 4x30 z bronami tylko że słabe ziemie i głeboko nie orze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulek    0

koledzy z tego co czytam to wszystkie ciągniki podobnie palą tylko chodzi o czas zaorania 1ha/h

jednym słowem jak ma ciężko w polu to swoje mus wziąc na wodzie nie pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

U.C360,pług 4x30,ziemia ciężka z przewagą gliny,miejscami jak skała,2 bieg/śr.1700obr. 15L/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukiT6030    0

NH T6030 z pługiem obrotowym 4 skiby plus cambel około 700kg średnio 16l/ha ziemia to 4 i 5 klasa z przewagą 5 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W tym roku przy orce na glebie mieszanej, część lekka, część cięższa [tak z 20%] przy głębokości 24-27cm Ursus 4514 z pługiem Ibis 3x40 spalił 13,5l/ha, liczone z dojazdem w obie strony [niecały 1km] i wykańczaniem poprzeczniaków.

Orka wykonywana biegiem 1H czyli jakieś 7-8km/h, na cięższych kawałkach była nisza. Silnik non stop 110% wykorzystania, co zrobić, trzeba męczyć się dalej. Liczę że gdyby ciągnik nie był przeciążony albo po prostu mocniejszy to by zeszło się do tych 10l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

U.C360,pług 4x30,ziemia ciężka z przewagą gliny,miejscami jak skała,2 bieg/śr.1700obr. 15L/ha

jak ci to idzie bo u mnie 4x 28 nie daje rady na glinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Napisz jeszcze jak głęboko orałeś. Bo ten wynik to chyba przy podorywce. Miałem kiedyś 255 i wiem, że jak się go dobrze obciążyło to i 7 l na godzine zegarową potrafił spalić.

Z tą 60 i 4x30 na glinie to już wogóle kosmos. to wogóle skiby odwraca i da radę jechać. Mam mf a 390 i do niego pług 4x30 i czasami ma co ciągnać pomimo tego, że ma 80 KM. Przy pługu 4x30 ziemia IVa - V orka na 27 - 30 cm zuzycie paliwa to około 7 - 8 l na ha. Orka 1 ha zajmowała niecałe 2 godziny z wykończeniem.

Mf 4255 pług 4x44 ziemia jak wyżej, głębokość też zużycie paliwa to około 11 - 12 l na ha. Orka 1 ha zajmuje godzinę z wykóńczeniem. Mój powiedzmy rekord to 16 l na ha, ziemia III-IVa orka na 35 cm po dość dużych opadach deszczu. Niestety skrzynia 12x12 niezbyt dobrze pasuje do orki. na 2m przy 1800 obr mam 6.8 km/h na 3 m przy tych samych obrotach mam 8,8 km/h. Przydało by się cos pomiedzy a zużycie paliwa mogło by spaść myślę nawet o 1 l na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Ford 4610 + pług 4x30 w podorywce spala ok 4-5l/ha a w głębokiej orce(ok 25-28cm dokładnie nie wiem bo z linijką nie biegam :P) 7-8l/ha (w ciężkiej orce to nawet 12l/ha potrafi łyknąć). Ziemie raczej ciężkie i teren pagórkowaty. Zapomniałem dodać że orze na 1H, i obroty 1600-1700, a w ciężkiej orce to 4L i też obroty 1600-1700

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na piachu to mój zetorek 12145 spali 12-13 litrów na glinie wzrasta spalanie do 14 litów na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

A oraliście tego roku

Ja dziś zacząłem i widzę że przy tej suszy to 30-50 % więcej niż przez inne lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Na piachu to mój zetorek 12145 spali 12-13 litrów na glinie wzrasta spalanie do 14 litów na hektar.

 

 

Jak Ty to robisz ze takie spalanie? i na jakiej ziemi?

Sąsiad ostatnio mówił mi ze w jego 12145 w pługu 4skibowym na 2 ha spalił przeszło 40l.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak Ty to robisz ze takie spalanie? i na jakiej ziemi?

Sąsiad ostatnio mówił mi ze w jego 12145 w pługu 4skibowym na 2 ha spalił przeszło 40l.

 

bo nie cisnę nogi w w podłoge obroty na silniku 1500-1600 i sobie spokojnie ciągnie pług rabewerka cztery skiby obrotowy, nowa forterra spala więcej od starego 12145 a moc ta sama z tym że on ciągnie forterrą na 1900obr/min bo mówi że w tedy ma moc a ja sobie lekko na 1500 i tu masz porównanie. Wuj ma też 12145 ale z turbo to na III klasie ziemi ciężko ma to mówił ze 17 litrów hektar.

 

Ja też nie wiem skąd oni te spalania biorą rzędu 20 litrów hektar, na zimę będę robił sprzęgło i skrzynię biegów w 12145 bo strasznie zgrzyta miałem zdjętą pokrywę górną i ma spore luzy na trybach ale do zimy wytrzyma.

Edytowano przez razor275
Błędy ortograficzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukiT6030    0

Wszyscy co pisza ze ich ciągniki palą mało, pewnie wykonują orkę bez wałów i za pewne nie za głęboko. ursus 1012 z pługiem 4*40 na piaskach pali 13l i ciągnie kolczatkę pojedyńczą orka około 25cm i obroty około 1600. NH mój j.w. napisałem trochę wiecej pali ale cięzki wał ciągnie i obrotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Temat dla idiotów, bo jak czytam że mu pali 7-9 litrów, a nawet 13 na glinie to mądry człowiek tego nie napisał... ja pierdziele susza najgorsza od 30 lat przerwałem orki jak wszyscy i czekam na deszcz bo spalanie przebija 20l a lemiesze nie wytrzymują kilku hektarów, a im pali 13litrów ... błazny po prostu.... tatuś wam leje do baku a wy wracacie z gimnazjum i robicie w polu? i nie wiecie ile z baku ubywa.... mi zawsze na bide w płytkiej orce 12l spala traktor i to różnych marek, w głębokiej 20L/ha musi iść....


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Moja ziemia piaskowa i w ostatniej orce zmierzyłem i wyszło 9.5 l. Ja orałem na ok. 20cm 1H 1500 obr i silnik rajkocze, a nie co jak niektórzy dają gaz w podłogę i ropę żłopie. Mi limit zwrotu akcyzy wystarcza i jeszcze zostaje na auto. A niektórzy płaczą że to za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj