Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Domiantor 130,a usługi.

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 18:56

Claas Domiantor 130,a usługi. Heh, my sobie radziliśmy bez kombajnu przy 250 ha zbóż i rzepaku. Jak już chcesz kupować kombajn to w twoim przypadku myśl głównie albo tylko o usługach. Kolega na areał 60 ha ma właśnie takiego dominatora, a ty? I po za tym kombajn się nigdy szybko nie zwraca. Żeby się kombajn szybko zwracał to musi przepracować 300 godzin rocznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Domiantor 130,a usługi. Dzisiaj, 07:13
  •  

#22 Share cysiu133

cysiu133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 19:59

Claas Domiantor 130,a usługi. rzeznik kup sobie uzywanego dominatora do 140tys i elegancko a nie nowego na tydzień żniw. Jak sie przeliczy to tak: ty masz 15ha, u innych zrobisz może te 30ha to masz 45ha i chcesz na to nowy kombajn? Weż naprawde się na tym zastanów B)

#23 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 13:21

Claas Domiantor 130,a usługi. wlasnie kupisz uzywanego to jest juz twoj nikt ci go niezabierze i bedziesz kosil te 5 dni w sezonie i nic nie musisz splacac

#24 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 26 czerwiec 2011 - 21:17

No myslimy z tatą nad jakimiś programami,na dniach będziemy jechać dowiadywać sie co i jak.

Jak już będziecie z tatą jechać to proponuję odwiedzić bank , Urząd Skarbowy i ZUS , bo zakładam że te usługi to ma być legalna działalność .

#25 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 01:47

Claas Domiantor 130,a usługi. fezoi ja proponuje odwiedzic psychiatre z takim tokiem rozumowania.
Synem naszego wszech wielkiego premiera jestes ze tylko podatki widzisz ?

Jak masz duza liczbe uslug to sie nie zastanawiaj bier nowego.
Tylko jak dla mnie oplacalnosc takiej maszyny na same uslugi to minimum z 150 ha na rok,przykladowo 300 zl za ha daje nam 45 tys. na czysto powinno nam zostac spokojnie 30 tys
Teraz kwestia ile za taka "bestie" trzeba zaplacic ? Z 250 tys ?

Czyli dochodzac do wniosku moje 3 zdanie niema sensu najmniejszego bo maszyna zwroci sie dopiero za jakies 10 lat mniej wiecej. :o
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#26 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 27 czerwiec 2011 - 07:32

Claas Domiantor 130,a usługi. Kombinator - no tak nie do końca sie zgodze bo przecież po tych 10 latach nadal będą mieć kombajn warty dośc sporo ale trzeba jeszcze doliczyc koszt kredytu itd. - Moim zdaniem absolutnie nie warto nawet jesli mieliby bardzo dużo tych usług bo przecież jak walnie coś w sezonie to d*pa zimna Chyba że używany to można jeszcze pomyśleć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:19

Claas Domiantor 130,a usługi. maroon@ zgadza sie jak mu walnie skrzynia?? stoi caly sezon i d*pa nic nie zarobi na siebie

#28 Share Emil177

Emil177

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 17:20

Claas Domiantor 130,a usługi. Ja na twoim miejscu bym wybral claasa dominatora 68s. Ja sie wahałem miedzy 68s a 150 dominatorem ale wziolem 150 ale 68s praktycznie to samo ale 150 byla akurat do kupna wiec kupilem. ALbo nizszy koszt i bizonka dobrego :P

#29 Share 255

255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:35

maroon@ zgadza sie jak mu walnie skrzynia?? stoi caly sezon i d*pa nic nie zarobi na siebie

Panie krater zauważyłem czytając pańskie posty, iż przestrzegasz wszystkich przed zakupem nowych maszyn szczególnie na kredyt (swe przestrogi argumentujesz zwykle niską opłacalnością działalności rolniczej, wysoką ceną sprzętu i straszysz usterkami, głównie wysoką ceną ich usnucia i długim przestojem).

#30 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 28 czerwiec 2011 - 22:08

Claas Domiantor 130,a usługi. Sezon jest naprawdę za krótki żeby tak droga maszyna się zwróciła nawet przy dużej ilości usług Nie lepiej pomyśleć o jakimś ciągniku i maszynach do niego jeśli już poważnie myślicie o usługach - za cenę kombajnu można skompletować dość dobry nawet nowy zestaw a pozwala to niesamowicie wydłużyć sezon na usługi a w efekcie szybciej się zwrócą te pieniądze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 23:03

Panie krater zauważyłem czytając pańskie posty, iż przestrzegasz wszystkich przed zakupem nowych maszyn szczególnie na kredyt (swe przestrogi argumentujesz zwykle niską opłacalnością działalności rolniczej, wysoką ceną sprzętu i straszysz usterkami, głównie wysoką ceną ich usnucia i długim przestojem).

nie strasze tylko daje do zrozumienia ze kupic kombajn za ponad 100 tysi to trzeba kosic choc 10 lat +kredyt sezon ma 4 dni to niech wykosi te 100 ha a potem stoi a tu musisz placic a jak nie to komornik a kase co wlozyles juz nie odzyskasz a jak kupisz za swoje to moze sobie stac i nikt sie nie przyczepi gdyby to bylo tak jak kiedys ze jeden kombajn na wioske to wtedy sie oplaca ale teraz co 2 ma kombajn moze nawet wiecej