Skocz do zawartości

Zdjęcie

hodowla boczniaka

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kkamaz

kkamaz

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 12:39

hodowla boczniaka Witam.Czy może mi ktoś napisać kilka słów na temat hodowli boczniaka chodzi mi tutaj o sposób produkcji.
Jakie muszą być spełnione warunki aby grzyb wyrosną czyli jednym słowem chodzi mi o wszystko na temat boczniaka :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hodowla boczniaka Dzisiaj, 15:24
  •  

#2 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 13:49

hodowla boczniaka nie hodowla tylko uprawa- jak n mniejszą skalę to najprościej- idziesz do agrocentrum kupujesz kostke z wsiana grzybnią- kopiesz dołek w sadzie, wkladasz tam kostke i czekasz na grzybki;) , jak bedziesz bardziej doświadczony to mozesz probowac rozsiewac grzybnie na pieńkach po wycietych drzewach i tez ci urosną

#3 Share kkamaz

kkamaz

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 15:47

hodowla boczniaka A ja chciałbym w stodole lub w oborze uprawiać boczniaki. A podobno robi się to też ze słomy wkłada się w worek czy coś takiego nie jestem pewien i dlatego założyłem to forum aby dowiedzieć się od doświadczonych :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kkamaz

kkamaz

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 11:03

hodowla boczniaka co zwami panwie pomocy??????????? liczę na was :rolleyes:

#5 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 11:53

hodowla boczniaka Literatura - Boczniak. Technologia uprawy i przetwarzania Wanda Woźniak Marian Gapiński Mirosława Ziombra - bardzo dobra książka odnośnie boczniaka. Masz w niej wszystko od zaszczepiania słomy grzybnią do samych zbiorów.

Lub

http://www.google.pl...channel=suggest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share chopinnn

chopinnn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 12:07

hodowla boczniaka Można też tutaj co nieco pooglądać http://www.grzybyhobby.pl/

#7 Share kkamaz

kkamaz

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 12:15

hodowla boczniaka A ja chciałem dowiedzieć się waszych doświadczeń w uprawie boczniaka

#8 Share AUSTERNPILZ

AUSTERNPILZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Produkcja rolna, uprawa boczniaka

Napisany 24 czerwiec 2011 - 15:21

hodowla boczniaka

Witam.Czy może mi ktoś napisać kilka słów na temat hodowli boczniaka chodzi mi tutaj o sposób produkcji.
Jakie muszą być spełnione warunki aby grzyb wyrosną czyli jednym słowem chodzi mi o wszystko na temat boczniaka :rolleyes:

Właśnie miałem założyć ten temat. Osobiście jeżeli otrzymam młodego rolnika to najprawdopodobniej jeszcze w tym toku ruszę z uprawą tego grzyba na powierzchni ok 420 m2. Skąd jesteś, posiadasz budynek który mógłby nadawać się do uprawy boczniaka?? Wbrew pozorom i temu co piszą producenci grzybni uprawa boczniaka to wcale nie takie proste zajęcie. Grzyb ten potrzebuje specjalnych warunków mikroklimatu które muszą być niezmiennie utrzymane, w innym przypadku z uprawy wspomnienia i niemała strata bo kostka z zaszczepioną grzybnią to niemały geld. Napisz coś o swoich warunkach do uprawy i ogólnie jak to widzisz u siebie. Pozdro

#9 Share kkamaz

kkamaz

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 16:46

hodowla boczniaka no ja mam do dyspozycji stodołę o dł. 7m szer.15. i wys.3m oprócz stodoły mam jeszcze oborę o wym. dł.7 szer.4m i wys.2m

obok mojej miejscowości jest gościu co uprawia boczniaki on to bierze beluje słomę jakoś owija folią i chyba jakoś tam grzybnię zakłada czy coś nie wiem tego właśnie może ty wiesz??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Rafal515

Rafal515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 12:58

hodowla boczniaka Witam Panów. Pracuje przy produkcji podłoża boczniaka już 6 lat mam duże doświadczenie w takiej produkcji. Jak by ktoś chciał nawiązać współpracę to zapraszam. Mogę też pomóc w hodowli boczniaka lub z kimś współpracować. Zamiężam założyć hodowle tego grzyba w województwie Warmińsko-Mazurskim Jak ktoś ma namiary na odbiorce w tym województwie to proszę o kontakt będe bardzo wdzięczny.