Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paare Pytan do Prasy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Daniel89

Daniel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 20:03

Paare Pytan do Prasy hcemy kupic nowom Prase.
Albo Sipma albo Metal-Fach.
za pieniądze z Młodego Rolnika

Moje pytania to
czy opłaca się kupić ją z Rotorem i Nozami i do czego on służy dokładnie
I ile taka kosztuje.
Z Licznikiem i podstawą na Śiatkę.
I czy kupić u Dealera.czy prosto z Fabryki gdzie będzie taniej?
i jakie dodatki mi jescze polecacie.

Będzie doczepiana do Farmtraca 80 4wd.
Będzie rocznie około z 100 ha Słome prasowała i około 500 bell na Kiszonke i Śiano.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Paare Pytan do Prasy Dzisiaj, 11:55
  •  

#2 Share 18bamber

18bamber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 20:25

Paare Pytan do Prasy A nie zastanawiał się kolega nad Warfamą?? Co do rotoru i noży to są one potrzebne w sianokiszące żeby ją pociąć i nie będzie taka długa do dawania, chyba że masz wóz paszowy, z siatką się szybciej prasuje bo owijanie beli jest szybsze a i belka się lepiej trzyma, co do dealera czy fabryki to inni niech się wypowiedzą, dodatki to szersze ogumienie sobie weź i centralne smarowanie. A i jak będzie prasowała te 100ha słomy to nie wiem czy belka się nie będzie zatrzymywała jak będzie gorąco i słoma drobna ale to popytaj użytkowników.

#3 Share Daniel89

Daniel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 20:35

Paare Pytan do Prasy

A nie zastanawiał się kolega nad Warfamą?? Co do rotoru i noży to są one potrzebne w sianokiszące żeby ją pociąć i nie będzie taka długa do dawania, chyba że masz wóz paszowy, z siatką się szybciej prasuje bo owijanie beli jest szybsze a i belka się lepiej trzyma, co do dealera czy fabryki to inni niech się wypowiedzą, dodatki to szersze ogumienie sobie weź i centralne smarowanie. A i jak będzie prasowała te 100ha słomy to nie wiem czy belka się nie będzie zatrzymywała jak będzie gorąco i słoma drobna ale to popytaj użytkowników.

A czemu ma ona się zatrzymać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 21:03

Paare Pytan do Prasy prasy walcowe są typowo do kiszonki... w słomie wałki ślizgają się i nie obraca się bela...nie prasowałem walcową... wujo ma walcówkę claasa i z tego co słyszałem to ma jakieś problemy z prasowaniem... ale jak się uprze to i słomę sprasuje walcową... mam prase mascar łańcuchową... ale zmieniam na sipmę łańcuchowo-walcową (z-569/1)... jest "uniwersalna"- dobra do słomy i kiszonki... a co do noży to przy tej mocy ciągnika nie ma sensu... bedzie ostro dostawać po d*pie ...

#5 Share DrJoint

DrJoint

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 21:18

Paare Pytan do Prasy osobiście posiadam Metal FAch Z562 z centralnym smarowaniem, nawet w największe słonce w południe nie zdarzyło mi sie zeby bela się zatrzymałą, ponieważ na wałkach sa przyspadane takie płaskowniki i one pomagają obracaniu sie. ta prasa jest bezawaryjna moim zdaniem, łatwa i wygodna w obsłudze oraz by ją pociagnac wystraczy 48 KM a na simpa potrzeba 60KM i gdy chcesz zmieniac klapa/podbierak musisz wychodzic z traktora, a w metal fachu nie
edit:
co do ceny to dałem za nią 39500, podlaskie, okolice Łomży

Edytowany przez DrJoint, 20 czerwiec 2011 - 21:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 12:45

Paare Pytan do Prasy ta prasa o której mówie rozwielacz kabina/podbierak ma w kabinie...