Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka obora ??

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Montifan

Montifan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 11:07

Jaka obora ?? szukam namiarow na dobre ruszta...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka obora ?? Dzisiaj, 11:28
  •  

#22 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 23 czerwiec 2011 - 11:51

Jaka obora ?? Pablos@ ty to jesteś talent przy 90-ciu krowach na wakacje. No chyba że ma dużo kasy i na wakacje i na pracowników. :P :lol: :lol: :lol: :lol:
Montifan@ o ile dobrze pamiętam to w topagrar się ogłaszają z tymi rusztami w grene możesz kupić za 15,95zł/szt. Jak bede miał chwile czasu i bedzie mi się chciało tego poszukać to ci dam namiary :rolleyes:

#23 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 23 czerwiec 2011 - 12:37

Jaka obora ?? 15zł za sztuke? chyba te malutkie plastikowe dla świń?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Montifan

Montifan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 15:14

Jaka obora ?? chodzi mi oczywiscie o te betonowe dla bydla.

#25 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 19:37

Jaka obora ?? ludziska drogie. ludzi można zatrudnic i zapłacić ale zdrowia nie kupicie. na 90 sztukach kasa jest niezła więc jak ten pracownik dostanie gdzieś 1500zł to niech już dwóch pracowników bedzie to 3 tys to jest baardzo mało. i takich dwóch niech tylko oborą i dojeniem się zajmą, a wy pracą w polu to i tak to już jest baaaardzo dużo. wiadomo że najpierw trzeba samemu zainwestować i samemu dzialać ale po 3-4 latach to sie zwróci i obora, i pracownicy. i jak dobrze pojdzie to na wakacje czas sie znajdzie.

co do tematu to trudna sprawa. mam obore na rusztach tylko że uwięziową. i tak myśle że jakbym mial stawaiać nową wolnostanowiskową to tez na rusztach. chociż ostatnio mnie przestraszyli że gdy krowa ma ruję to skacząc na inne potrafi polamać im nogi, bo jak wiadomo na rusztach jest ślisko. za to ze ściółkową oborą trzeba słomy a to jest z roku na rok coraz droższy interes. przy gnojowicy jest za to mniej pracy bo już nawet są specjalne urządzenia do sprzątania ruszt. ze ściółką i gnojem jest dużo pracy bo gnojowicę to podjeżdżamy beczką i ciągniemy a gnój to juz większy doczynek.

tak więc wszystko ma wady i zalety ale mimo wszystko polecałbym ruszta. koszt większy ale wg mnie wygodniejszy, a przecież nie robimy tego na rok czy dwa tylko już dłuższe lata.

pozdrawiam :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 23 czerwiec 2011 - 21:22

Jaka obora ?? rafalkom@ źle mnie zrozumiałeś :P :lol: :lol: :lol: :lol: te 15zł to kosztuje gazeta top agrar a nie ruszta plastikowe dla świń :P :lol: :lol:

#27 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 23 czerwiec 2011 - 21:26

Jaka obora ?? Zrozumiałem ze w topagrar ogłaszają się z grene że maja tam ruszta za 15zeta :lol: :lol:

#28 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:Nowe technologie, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 24 czerwiec 2011 - 19:02

Jaka obora ?? Powiedzcie mi cos o oborach z kurtynami :D Może ktos takie ma ?? Niech sie podzieli sie doswiadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 02 lipiec 2011 - 23:26

Jaka obora ??

szkockie bydło MONTEBELIARDEjest to najlepsza rasa mleczna, jak byś chciał to bym Ci więcej o nich powiedział... :mellow:

wiedza to potężna rzecz....jakiś Ty pewny siebie...ale coś z przyswajaniem tej wiedzy słabo...

Powiedzcie mi cos o oborach z kurtynami :D Może ktos takie ma ?? Niech sie podzieli sie doswiadczeniem

Ja tez bede budowal obore na 100 szt w produkcji + jalowki i zasuszone.Jezeli chodzi o kurtyny to podobaja mi sie kurtyny uchylne z poliweglanu.
Daje linka do galerii jednej z firm,ktore stawiaja obory zebys sobie zobaczyl jak fajnie to wyglada i jak doswietlona jest obora:
http://www.k3agro.pl...d=164&Itemid=79
Z tego co sie orientuje,to - 25 na zewnatrz krowom nie zaszkodzi,byleby w oborze nie bylo przeciagow.Zamontujesz podgrzewane poidla i bedzie ok.Temperatura odczuwalna w srodku bedzie duzo wyzsza niz na zewnatrz.jakby co to pisz na PW jestem otwarty na wymiane mysli:)

Edytowany przez tomekskw, 02 lipiec 2011 - 23:39.

Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...