Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m]

135 odpowiedzi na ten temat

#81 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 16 luty 2014 - 17:47

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] A ja bym radził właśnie vicona omijać szerokim łukiem jeżeli chodzi o kosiarki dyskowe. Są dosyć mocno awaryjne i drogie w naprawie. Poza tym nie słyszałem nawet jednej dobrej opinii na ich temat od właścicieli jak jeszcze sam szukałem jakiejś dyskowej dla siebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] Dzisiaj, 17:19
  •  

#82 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 16 luty 2014 - 17:57

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] Ja mam viconke i jest super 3 nożyki na dysku polecam ;)

#83 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 16 luty 2014 - 21:59

A ja bym radził właśnie vicona omijać szerokim łukiem jeżeli chodzi o kosiarki dyskowe. Są dosyć mocno awaryjne i drogie w naprawie. Poza tym nie słyszałem nawet jednej dobrej opinii na ich temat od właścicieli jak jeszcze sam szukałem jakiejś dyskowej dla siebie.

A mógł byś podać parę konkretów? co się psuje i ile kosztuje, o ile jest tańsza naprawa innych kosiarek zachodnich? Bo ja z kolei słyszałem że Marsjanie wylądowali na Ziemi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 16 luty 2014 - 22:43

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] Pierwszy prosty przykład to bardzo mało wytrzymałe koła zębate na listwie tnącej które były do wymiany w 3 kosiarkach po 2-3 sezonach pracy. Druga rzecz to użytkownicy kosiarek vicon których znam po właśnie 3-4 latach użytkowania zmieniali je na kosiarki lely i pottinger i pomimo tego że mieli cały sprzęt zielonkarski właśnie z vicona narzekali tylko na kosiarki. ja mam nie za dobrą opinię o tych kosiarkach ale oczywiście ktoś inny może być z nich bardzo zadowolony

#85 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 16 luty 2014 - 23:11

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] Mogę się zgodzić że koła nie są zbyt mocne bo sam kupiłem taką w której jest wymienione kilka, tylko cena koła z łożyskiem to 500 PLN tak że nie wiem czy jest to drogo w porównaniu do marek które wymieniłeś, bo podałeś najwyższą półkę. Swoją mam 1-szy sezon to trudno mówić o wytrzymałości, a użytkownicy których znasz to po ile koszą na sezon że wymieniają po 3-4 latach?

#86 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 17 luty 2014 - 01:18

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] Od ok 15 do 20 ha w jednym pokosie.

W moich stronach jeżeli chodzi o kosiarki dyskowe to wręcz króluje właśnie Lely. Fakt jest sporo droższa ale listwę masz zbudowaną z modułów cena jednego to 800-1000zł. Niby dużo ale właśnie z tego co słyszałem to w viconach jedne koło to ok 500zł a wymienia sie czy powinno się wymieniać 3 te które nawaliło i dwa sąsiednie. Ale tego nie jestem pewien i mogę się mylić. Dodatkowo vicon ma te koła w kąpieli olejowej co też moim zdaniem nie jest do końca dobrym rozwiązaniem. Nawet głupie nożyki do Lely właśnie są tańsze a dodatkowo w viconie idzie po 3 na dysk więc takie drobnostki a koszty się podnoszą.

#87 Share Hryciuk9540

Hryciuk9540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:ROLNIK
    mechanika
    tiry

Napisany 17 luty 2014 - 20:27

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] dzięki koledzy , sporo się dowiedziałem
znajomy na krone chyba ze 3 lata i mówi ze jeszcze nic nie dokładał i jest zadowolony , zaś jego sąsiad ma Samasza to łąka po koszeniu wygląda jak sierpem kosi brzydko i awaryjna ,to idz są opinie
dzięki jeszcze raz :)

#88 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 12:03

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] Co powiecie o tej kosiarce http://agriadamski.o...er-A406621.html

#89 Share paragon

paragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 13:27

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] Witam ktoś pisał o latających dyskach w listwie comera (pronar), otóż wszystkie kosiarki dyskowe z tradycyjnym napędem (koła poziome) muszą mieć jakiś system zabezpieczający elementy przeniesienia napędu w belce (dosyć kosztowne rzeczy) i wikszość oblicza konstrukcję tak aby to odpadł dysk a nie rozpadła się cała listwa. Przy tym chcę zniechęcić amatorów mocnych wrażeń od przesiadywania na łąkach z nadzieją ujżenia spektakularnego zjawiska - dzieje się to bardzo rzadko i do tego dysk nigdzie nie odleci tylko spadnie zaraz przy ziemi. Gdyby nie odpadł to drugi dysk uderzył by w ten zatrzymany. Inne systemy znam z dużych dyskówek lely i fella tam przez całą belkę idzie wałek który przenosi na każdy modół napęd przez przekładnię kontową (przewężenie na tym wałku zatrzyma całą maszynę bez kolizji, Słyszałem jeszcze inne rozwiązanie mianowicie dysk osadzony na gwintowanej osi zabezpieczonej kołkiem. - przy przeszkodzie kołek się ścina i bezwładność wykręca dysk do góry a sąsiednie w niego nie uderzają.
Ja wybrał bym Kuhn w tej serii jak już odpadnie dysk to szybko wymieniamy cały modół i dalej (tyle że pewnie coś koło 2 tyś zł on kosztuje) Poza tym w większości kosiarek z bocznym zawieszeniem pozycja uwrocia przed ściągnięciem hydrauliki wymaga uniesienie TUZ - inaczej pięta przy kole ryje w ziemi. W kuhnie przez system zapadek, ten problem nie występuje. - Bardzo zresztą podobne rozwiązanie widziałem w polskiej kosiarce z listwą comera sprzedawaną przez Jarmet w Węgrowie - napewno sporo taniej.

#90 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 17 marzec 2014 - 08:59

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] Mogę polecić jeszcze Niemeyer SM 260 mam od 2 lat koszę ponad 70ha rocznie i jestem zadowolony.
zalety:
- centralne zawieszenie, największy plus
- szybka wymiana noży
- składana hydraulicznie
- zabezpieczenie przed przeszkodą
- trudna do zapchania
- lekka waga 545 kg
- prosta i niezawodna konstrukcja
- łatwa obługa
- napędzana wałkiem WOM a nie paskami
Minusy:
- wysoka w transporcie
- składana tylko w jednej pozycji
- brak możliwości koszenia do tyłu (jak we wszystkich dyskowych) :D

Na co zwrócić uwagę:
Na początku stan olejów w listwie i przekładniach.
Zwróć szczególną uwagę na LUZY na dyskach !!!
Bardzo ważne: zawsze sprawdzaj sprzęt podczas pracy czy wyje, zgrzyta?!
Dla mnie sprzęt musi być w dobrym stanie technicznym, niekoniecznie wizualnym. Farba kosztuje 30-40zł a koło zębate nawet 500zł. Kto umie liczyć niech sobie policzy, czy lepiej wydać na farbę, czy na koła zębate lśniącej nową farbą kosiarki. Zapewniam, że większość z nas nawet nie spojrzałaby na nią przed malowaniem.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 09:45

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] Jarmet ma chyba obecnie najtańsze kosiarki dyskowe, za 2.1m 12.500 , ciekawe jak z wytrzymałością?

Edytowany przez st220, 20 marzec 2014 - 07:20.

#92 Share zulus

zulus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 19:09

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] Dzisiaj zamówiłem KUHNA GMD 800 szer.3.11 kolega ma 2.8 i jest zajefajna mała waga i bardzo wytrzymała kosi ją 5 lat a samasz to turza waga nic pozatym

#93 Share PiotreQ99

PiotreQ99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:44

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] Do osiemdziesiatki: Kverneland Vicon Extra 124 2,4m czy Samasz KDT 260 2,6m? Samasz troche tanszy i szerszy za to ciezszy i wieksze zapotrzebowanie na moc. Czy czesci zamienne i nozyki beda duzo tansze do Samasza? I czy 3 nozyki w Viconie to taka rewelacja?

#94 Share n2god

n2god

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 10:22

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] Mam samasza KDT 260 i dodatkowe nożyki wzialem za niecale 50 zl, poza tym kosiarka bezproblemowo chodzi od tamtego roku.

#95 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 02 maj 2014 - 19:30

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] dostanę kosiarkę 2.8m z roztrząsaczem pokosów?

#96 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 15 maj 2014 - 23:07

I czy 3 nozyki w Viconie to taka rewelacja?

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/66772-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-uzywanej-dyskowki/#entry1296756

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#97 Share cesar5678

cesar5678

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 maj 2014 - 20:07

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] Jaką kosiarkę dyskową nową najlepiej z kondycjonerem polecacie na 8 ha łąk? Podajcie jakie ceny wady i zalety

#98 Share pronarek80a

pronarek80a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 25 maj 2014 - 22:54

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] co myslicie o kosiarce samasz samba 2.8 ?

#99 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 25 maj 2014 - 22:56

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m] http://www.agrofoto....osiarki-samasz/
Może tutaj zapytaj ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share MarcinParzych

MarcinParzych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 03 maj 2015 - 21:02

Witam, chce kupic nowa kosiarke dyskowa tylko nie wiem jakiej firmy... Szerokosc to 2.5 - 2.8 m co polecicie?

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 20 maj 2015 - 23:20.