timasz

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m]

Polecane posty

agrorobert    53
Napisano (edytowany)

potingera, krone ,clasa lub deutz fahr

Post bez argumentacji. +1 punkt ostrzeżeń 

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal912    194
Napisano (edytowany)

Ja bym ci polecił kosiarke Samasz

Post bez argumentacji. +1 punkt ostrzeżeń 

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Kiedyś byłem na topie kosiarki dyskowej to bardzo interesującą konstrukcją była lely..  Jest zbudowana z modułów i ma dużo mniej przekładni zębatych a w razie uszkodzenia wymienia się tylko jeden segment. Znajomy ma dwie kosiarki dziewięciometrowe z czego jedna ma 9 lat a druga 5 i nie zamierza zmieniać marki.. 

http://www.lely.com/pl/zbior-pasz/koszenie/kosiarki-tylne/splendimo-classic_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

ja bym polecił poetinger albo krone nie wiem jak lely ale marka dobra i prasy też mają dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248

ja posiadam Vicon 2.8m, na centralnym zawieszeniu, docisk listwy hydrauliczny, a nie sprężynowe. bardzo lekko pracuje, ma 8 dysków, a nie jak inni po 7. na każdym dysku po 3 noże!! dzięki czemu kosiarki naprawdę dokładnie. mam ją 4 lata, skosila juz około 400ha i żadnej awarii. dopiero po trzech latach wymieniłem noże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul176    0
Napisano (edytowany)

kuhn ma fajne lub poetinger

Post bez argumentacji. +1 punkt ostrzeżeń 

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10

kolego krone super maszyna dotego wagowo najlzejsza na rynku warto sie zainteresowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

ja kupiłem  pottigera novacat 265 w 2013r i interesowałem sie kosiarkami to krone jest najdroższa z tych na rynku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burza_86    0

Od 1,5 sezonu pracuje ba Pronarze 2,6 narazie bez najmniejszych zastrzeżeń bardzo atrakcyjna cena 3 pozycje transportowe  co jest dość dobre na nie równych drogach centralny zawias dość dobrze się sprawuje na nierównościach jak na tą szerokość. W chwile obecnej nadal bym kupił tą kosiarkę z tego co widzę po wokół markowy sprzęt dość często staje w dość nie oczekiwanych momentach.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesar5678    0

Możecie mi podpowiedzieć jaką kosiarkę na 10 ha łąk? 

Kasa do 28 tys brutto

z centralnym zawieszeniem

Zastanawiam się nad polskimi ale przeróżne opinie słyszałem.

Wiem, że w tej kasie kupie już jedną z zachodnich ale na mój areał nie wiem czy jest sens, ale wiadomo może jakość lepsza i głowa spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12a    0

Jak już z wyższej półki to polecam kosiarki SIP. Bardzo miło się nią pracuje link do filmu.  https://www.youtube.com/watch?v=8wxslajZ5Y8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja do Valtry 6650 Kupiłem właśnie Vicona Extra 632T Pro, zapotrzebowanie mocy 90 km więc spokojnie powinna sobie radzić. Mam tylko pytanie czy ktoś ma do tej serii vicona intrukcję obsługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jakiego dilera :P

Maszyna kupiona dość okazyjnie na wyspach i prawdopodobnie zjedzie na ten wekend ;)

Sorki ale na 5 ha łąk nie kupię maszyny nowej za kwotę pewnie ok 35 tys zł albo i lepiej ;)

Podziekował za instrukcję i katalog, szukałem na stronie vicona ale pusto tam było ;)

A że po angielsku to sobie poradzę :D

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

no to maszyna w domu.

Co do wymiany noży to niestety sśruba.

Wszystko działa, ładnie się kręci, maszyna cała kompletna i podchaczona już do valtry 6550. Ciągnik bez obciążników i nic go nie waży a to dla mnie najwazniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubusiek51    0

Witam, podłącze się do tematu. 

Jestem na kupnie kosiarki dyskowej "używanej".

na około 15ha łąk, częściowo w górzystych terenach, mam na oku 2 modele: Kuhn GMD 702 i POTTINGER CAT NOVA 215.

Która byście z tych polecili, i czy one w ogóle dadzą rade, za traktorem RENAULT 75-14

Dzięki i Pozdrawiam :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj