timasz

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m]

Polecane posty

Huberto    6

Według prospektu na jednej ze stron pisze że krone bez kondycjonera zapotrzebowanie 50km (trochę mało moim zdaniem)a z kondycjonerem 80km,a poettinger 70,80km.

Edytowano przez Huberto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tramp    0

Krone Easy Cut280

55 KM

2,71m

Masa 620kg

1 pozycja transportowa

Brak tarcz pokosu

Mechaniczne zabezpieczenie przeciw najazdowe

Cena ???

 

 

Pottinger Novacat265H

60 KM

2,62m

Masa 725kg

3 pozycje transportowe

2x tarcze pokosu

Hydrauliczne zabezpieczenie przeciw najazdowe

Cena 33,400 brutto

Edytowano przez Tramp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

A co lepsze pod Kubote o mocy 85 KM? Samasz KDT 260 czy może Vicon extra 124? A może macie jakieś własne lepsze typy? Viconke na dziś miałbym za 21 tys netto (bo jest promocja na nie). A może Samasz KDTC 260? Doradzcie prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

My do Kuboty 87km mamy Vicon Extra 228 szer2,80 i nie ma problemu a różnica cenowa była niewielka.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOXER123    2

Kolego mam pottingera novadisc 265 i lepszej kosiarki nie trzeba. W porównaniu do kuhna nie trzeba jej podnosić na podnośniku tylko hydraulicznie podnieść listwe i się zawrócić. Kosiarkę polecam ciągam zetorem proximą 85. Kosiarka kosztowała 25tyś. zł. Brałem ją jakoś zimą 2013 z Adleragro Białystok. Przydatną opcją jest szybka wymiana noży. Ta kosiarka nie wymaga składania osłon. Można nie wysiadać z ciągnika i kosić cały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

W kuhn też nie trzeba podnosić podnośnikiem tylko hydrauliką i się zawraca! Szybka wymiana noży również jest, chociaż jak ma się w miarę utrzymane łąki to noże wymienia się po skoszonych co najmniej 100ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może mi doradzicie jaką kosiarkę wybrać 2.80-3.00 I może znacie ceny kosiarek pronar pdt 300, pottinger novacat 305H, claas disco 3100 contour i macie dobre opinie na temat tych kosiarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A wiesz ile może kosztować taki Vicon

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Na wiosnę za 2.8m zapłaciłem 26500zł brutto - kwestia ceny, to kwestia tego jak umiesz się targować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Witam, a co powiedzie o lely splendimo 240 classic za 21500 netto?

 

Normalna cena, niżej jest trudno wytargować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

Witam, mam dwa pytanie. 1: Mam zamiar kupić kosiarkę dyskową i czy po tej kosiarce trawa pozostaje na polu krótka jak po rotacyjnej czy dłuższa? Pytam ponieważ tam jest napęd od spodu. A 2 pytanie to jaka najlepsza kosiarka na ok. 40-45 ha ? Ile kosztuje nowa np. pottingera? Musi mieć przynajmniej 2.5m

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm    84

Jesli chodzi , np o claasa to 2,8 na centralnym zawieszeniucos około 30 tyś to i pottinger będzie w takiej cenie . No myślę że jak byś kupił z logo kończynki to narzekał nie będziesz . A po dyskowej trawa chyba zostaje wyższa tak mi sie wydaje jak sąsiad kosił dyskową a ja rotacyjną , ale to chyba też kwestia ustawienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie to ci za bardzo nie odpowiem, ale myślę, że jak dobrze ustawisz dyskową nie będzie gorsza od rotacyjnej. Kosiarka na około 40-45 ha, jak chcesz coś ponad 2,5 metra to tak:

 

 

nazwa

Szerokość robocza (m)

Cena zł

Wydajność (ha/h)

Pottinger Novadisc 265

2.62

od 29150

2.6

Samasz KDL 280

2.8

od 22800

3

JF-STOLL SB2805

3.15

od 26000

------------------------------

Kverneland Taarup 2528 H

2.8

od 29600

------------------------------

Vicon CM 2400

2.4

od 19600

------------------------------

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj