timasz

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m]

Polecane posty

rolnik9595    2

Jak masz nie równe łąki to bierz na centralnym zawieszeniu. Ja mam łąki równe i kupiłem kosiarke bez centralnego zawieszenia bo niema sensu dopłacać w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Mam JF Stoll z centralnym i tez bym polecał ,bo-lepsze rozłożenie masy kosiarki , a przede wszystkim unoszenie na uwrociach (odkaszaniu)-prosty system bez spreżyn i przekładni. Tylko ----dlaczego samasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Mam JF Stoll z centralnym i tez bym polecał ,bo-lepsze rozłożenie masy kosiarki , a przede wszystkim unoszenie na uwrociach (odkaszaniu)-prosty system bez spreżyn i przekładni. Tylko ----dlaczego samasz?

samasz, wiadomo. Cena = Jakość niestety.

kup pottingera tylko że kosztuje o ile pamiętam to 8 tysięcy EURO :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Napisano (edytowany)

Cena= jakość ,ALLLLe - nie w Polsce.Nie napisał kolega o szerokości , kondycjonerze-8 tys może być krótko - a na poważnie w cenie samaszu + jakieś" zaskurniaki" i dobry dzień na wytargowanie można mieć coś jednak lepszego.

Edytowano przez KAROL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846
Napisano (edytowany)

W 2011 kosztowała 7500€ netto czyli dzisiaj 39tys. brutto. :D Za 2,60. z centralnym zawieszeniem bez kondycjonera. Pottinger nie wiem czemu ale ma cennik w € a nie jak większość marek stała cena w PLN.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel30311    0

Witam kolego!Ja wiem że są kosiarki o wiele lepsze,ale moje środki pozwolą mi na kupno SaMASZ-a.Zamówiłem kosiarke KDT 260S ze spulchniaczem i moje pytanie brzmi czy warto zmienić ja model KT 260 S-H z kondycjonerem bijakowym gdyż mam jeszcze taką możliwość.I chciałbym się dowiedzieć czy warto zmienić na ten model (KT 260 S-H) czy pozostać przy KDT 260S .Mam 12 h łąk większość torfowych.Dodam jeszcze że model KT 260 S-H jest na centralnym zawieszeniu.Proszę o radę/.Zgóry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Sprawdz wagę ,myślę,że na centralnym będzie dużo masywniejsza.Nie wiem do jakiego ciągnika planujesz ją podczepiać.Jak by nie było to polecam centralne zawieszenie .( choćby dlatego,że listwa jest podparta z dwóch stron)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel30311    0

Waga kosiarki KTD260S 880kg

Waga kosiarki KT260S 1170kg

Zaczepiana będzie do ciągnika Deutz fart K410

 

Waga kosiarki KTD260S 880kg

Waga kosiarki KT260S 1170kg

Zaczepiana będzie do ciągnika Deutz fart K410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek123422    7

Witam! Którą kosiarke dyskową lepiej wybrać Pottinger Novadisc 265 (szer. koszenia 2,65m) czy Kuhn GMD 77 HD (szer. koszenia 2,8m) lub Fella SM 288 (szer. koszenia 2,8m). Wszystkie z bocznym zawieszeniem. Najbardziej to chodzi mi po głowie Kuhn i Pottinger. Którą polecicie??


Massey Ferguson 5455
John Deere 5820
Zetor 7745 + TUR
Ursus C-360 + TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Stoję przed podobną decyzją i wybieram Felle. Przemawia za nią cena i niska waga. A co do jakości tych kosiarek to jest raczej zbliżona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymen1    1

Moim zdaniem wszystkie są podobnej jakości, ale ja wybrał bym pewnie felle ^^ a myślałeś o Samaszu myśle że jakością nie odstają od niemieckich maszyn a są napewno tańsze i przede wszystkim polskie B) po co masz niemcom dać zarobić to lepiej niech polacy zarobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel97    4

@szymen1 Ja posiadam kosiarkę Samaszu i powiem tak: Nigdy więcej.

Z tych 3 to bym chyba wybrał KUHN-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek123422    7

Po pierwsze to wybieram kosiarkę z wymienionych wyżej trzech, po drugie dlaczego na każdym forum ktoś musi napisać coś o Samasz'u?? Mam kolegę który ma Samasz i ja nie chcę tego sprzętu.


Massey Ferguson 5455
John Deere 5820
Zetor 7745 + TUR
Ursus C-360 + TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kosiarka do Zetora 7745 czy MF'a? Jeśli chodzi o kosiarki to części dostępne są w internecie, ich budowa zbytnio skomplikowana nie jest więc najlepiej było by gdybyś wybrał najtańszą, wszystkie kosiarki które wymieniłeś są wysokiej klasy i szansa że natrafisz na "bubla" jest niewielka. Tak, że jeśli weźmiesz tańszą kosiarkę to zostanie Ci więcej pieniędzy na jakieś łożyska czy nowe nożyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek123422    7

Myślę że do MF, no kusi mnie Kuhn bo dają mi duży upust ze względu że jestem już klientem firmy która tym handluje, ale chciałem posłuchać opinii na temat tych kosiarek.


Massey Ferguson 5455
John Deere 5820
Zetor 7745 + TUR
Ursus C-360 + TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Myślę że wszystkie kosiarki czołowych zachodnich firm (Pottinger, Kverneland Vicon, Krone, Kuhn, Fella, itd.) będą podobnej jakości, a różnić się będą ceną i rozwiązaniami technicznymi. Z tych powyższych modeli to zainteresowałbym się Pottingerem ponieważ do tej firmy mam największe zaufanie z podanych przez Ciebie trzech firm, między którymi wybierasz. Z drugiej strony jeśli dealer z którym już wcześniej handlowałeś podaje Ci dobrą cenę to też warto nad tym pomyśleć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

A ja mam samasz 2,6 i złego słowa nie powiem ciągnik 85 km ma co robic ale jak ją bujnie to mozna drzewa ciac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krone Easy Cut280 vs Pottinger Nova Cat 265

 

Witam wszystkich . Mam zamiar kupić jedną z nich pomóżcie mi w wyborze. Przedstawcie co jedna ma lepszego od drugiej.

Edytowano przez danielhaker
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

Przyłanczam sie do pytania:). A mogł by ktoś przedstawić zapotrzebowanie mocy na taka kosiarke? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj