Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wskaźnik ciśnienia oleju

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 13:52

Wskaźnik ciśnienia oleju Witam mam problem z instalacją a mianowicie wskaźnik ciśnienia pokazuje że jest około 1,5 bara po sprawdzeniu zegarem na silniku jest prawie 4 bary dodam iż kontrola od oleju cały czas też świeci. Pierwsze co to wymieniłem oba czujnik ale to nic nie pomogło. Może macie jakieś sugestie co można jeszcze zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wskaźnik ciśnienia oleju Dzisiaj, 12:28
  •  

#2 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 14:01

Wskaźnik ciśnienia oleju Sprawdzałeś jednym czy dwoma zegarami może jest wadliwy ten którym sprawdzasz? I wskaźnik pokazuje dobrze. Skoro wymieniłeś czujniki a kontrolka nadal się świeci i wskaźnik też pokazuje zbyt małe ciśnienie to raczej tak jest.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#3 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 14:09

Wskaźnik ciśnienia oleju Sprawdzane było dwoma zegarami i oba wskazywały tak samo.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 czerwiec 2011 - 15:45

Wskaźnik ciśnienia oleju Dziwne bo 1,5 bara to jeszcze kontrolka nie powinna się świecić.Wyjmij kabel od czujnika zaniku, lampka powinna się nie świecić, wyjmij kabel od czujnika oleju i dotknij go do masy powinien pokazywać 6 barów, napisz czy tak jest.A sygnał trąbi?

Edytowany przez MAT912, 20 czerwiec 2011 - 16:03.

#5 Share wwewwe12

wwewwe12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:wrestling
    piłka nożna
    samoloty

Napisany 20 czerwiec 2011 - 15:58

Wskaźnik ciśnienia oleju Bardzo dziwne przy 1.5 kontrolka nigdy sie nie swieci przynajmniej niepowina Dodany obrazek

#6 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 16:48

Wskaźnik ciśnienia oleju

Dziwne bo 1,5 bara to jeszcze kontrolka nie powinna się świecić.Wyjmij kabel od czujnika zaniku, lampka powinna się nie świecić, wyjmij kabel od czujnika oleju i dotknij go do masy powinien pokazywać 6 barów, napisz czy tak jest.A sygnał trąbi?

Gdy ściągnę kabel kontrolka i tak świeci. A gdy zmasuje kabel od czujnika ciśnienia to rośnie do maxa, a sygnał nie trąbi. Wszystko jest w oryginale kombajn jest z 1998r i już sam nie wiem co się dzieje.

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 19:44

Wskaźnik ciśnienia oleju To jedno mamy rozwiązane, problem lampki prawdopodobnie jest gdzieś przetarty przewód jeżeli świeci się lampka to sygnał powinien trąbić (pytanie czy wcześniej trąbił?).
Jeżeli czujnik ciśnienia wymieniony to pozostaje wina zegara lub instalacji (można podciągnąć bezpośrednio przewód od czujnika do zegara pod zacisk "M") do zegara dochodzi napięcie 24V, pozostałe zegary działają prawidłowo?
A jak tylko włączysz kluczyk to jak się zachowuje zegar???

Schemat instalacji: http://chomikuj.pl/S...at Bizon Rekord

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#8 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 19:57

Wskaźnik ciśnienia oleju Jutro podciągnę bezpośrednio kabel z czujnika do zegara. Pozostałe wskaźniki działają prawidłowo.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 czerwiec 2011 - 20:25

Wskaźnik ciśnienia oleju Łapie gdzieś lewą masę na kontrolkę, a szczurki coś nie narozrabiały?może gdzieś jest przetarty kabel, trochę dziwne dlaczego jak świeci się kontrolka to sygnał nie trąbi, być może kabel masowy jest gdzieś przegryziony i jedna strona dotyka do masy i dla tego świeci kontrolka a druga nie i sygnał nie trąbi to że ten drugi pokazuje małe ciśnienie to może też i zegar coś knocić bo z czujnikiem zaniku nie powinien mieć nic wspólnego. Jak masz jakąś PROBÓWKĘ - to dotknij do czujnika zaniku i do zasilania przy rozruszniku, jak jest sprawny to na uruchomionym silniku nie powinna się świecić,trzeba po prostu wszystko posprawdzać na odległość to co ja mogę powiedzieć.

#10 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 21:41

Wskaźnik ciśnienia oleju Jutro rano wymianami olej i biorę się za te czujniku możne do żniw uda mi się uporać z tym :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 12:51

Wskaźnik ciśnienia oleju Dziś podłączyłem bezpośrednio przewód do kontrolki i działa ok ale przy zegarze jak podłączę dalej pokazuje za małe ciśnienie ( można wnioskować cze wina zegara??) Przy kontrolce są 3 przewody 1 prądowy 2 od czujnika a ten 3?? jest podłączony do diody z boku na obudowie od czego jest ten przewód??

#12 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 13:31

Wskaźnik ciśnienia oleju Te diody są od tego aby sygnał trąbił też na przenośniku, zapchaniu sieczkarni jak i zaniku ciśnienia. Mam rozumieć że jak podłączyłeś bezpośrednio to zegar pokazuje odpowiednie ciśnienie 4 bary?

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#13 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 18:20

Wskaźnik ciśnienia oleju Właśnie nie zegar pokazuje tak jak pokazywał tylko kontrolka gaśnie jak podłącze bezpośrednio. To może te diody są uszkodzone że sygnał nie chodzi??

#14 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 21:13

Wskaźnik ciśnienia oleju Trzeba sprawdzić diody, bo uważam że sygnał powinien działać bo liczą się sekundy.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 czerwiec 2011 - 21:27

Wskaźnik ciśnienia oleju Im więcej pierdół tym częściej się knoci, ja mam kontrolkę i sygnał podłączony bez diod i przekaźników i wszystko działa.

#16 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 12:25

Wskaźnik ciśnienia oleju I chyba też tak podłącze, muszę się jeszcze uporać z tym zegarem od ciśnienia.

#17 Share recrut83

recrut83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 10:57

Wskaźnik ciśnienia oleju

Witam mam problem z instalacją a mianowicie wskaźnik ciśnienia pokazuje że jest około 1,5 bara po sprawdzeniu zegarem na silniku jest prawie 4 bary dodam iż kontrola od oleju cały czas też świeci. Pierwsze co to wymieniłem oba czujnik ale to nic nie pomogło. Może macie jakieś sugestie co można jeszcze zrobić?

panowie są dwa rodzaje czujników z końcówką numeru 03 lub 13 jaki masz ??? zmień na ten z nr odwrotnym i wszystko bedzie oki ja TAK Miałem już przy dwóch kombajnach na 100% to bedzie to :]

#18 Share jaco7394

jaco7394

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 21:09

Wskaźnik ciśnienia oleju witam podpinam sie do tematu . w rekodzie 2001 r gdy go odpale to cisnienie rosnie dojdzie do 3 i nagle skacze na 10 i nie wiem co jest tego powodem przeciez niemozliwe jest zeby cisnienie w silniku tak nagle moglo wzrosnac

#19 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 05:48

Wskaźnik ciśnienia oleju Prawdopodobnie czujnik do wymiany (przetarły się druciki na potencjometrze w czujniku).

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 24 czerwiec 2015 - 15:22

Wskaźnik ciśnienia oleju

Witam mam problem ze wskaźnikiem ciśnienia oleju. Gdy włączę stacyjke to wskaźnik normalnie wskakuje na "0", ale gdy odpalę to rośnie na max. Gdy gaszę i ciśnienie spada to już przy 3 barach sygnal trąbi.  Kombajn niedawno kupiłem, więc nie wiem jak wskaźnik działał  wcześniej, ale przez całą drogę  jak go prowadziłem (80km) to ciśnienie nic nie zmalało. Dzisiaj wymieniłem czujnik ciśnienia na nowy i dalej to samo. Co może być przyczyną?

Edytowany przez ursus1991, 24 czerwiec 2015 - 15:24.