Zaloguj się, aby obserwować  
DonPedro

Jak docierac nowego Jelonka??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DonPedro    4

mmmm taki pług by mi sie przydał a nawet mógłby mieć troszke wiecej. NO ale i mniejszym sie obrobi;).MAm pytanie czy ten moj jeleń to na bio poleci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
mmmm taki pług by mi sie przydał a nawet mógłby mieć troszke wiecej. NO ale i mniejszym sie obrobi;).MAm pytanie czy ten moj jeleń to na bio poleci??

jak hciales ciagnik na bio to trzeba bylo brac cos z koncernu SDF lub VALTRE niewiem jak tam inne firmy ale te napewno maja przystosowane silniki do paliwa zepakowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Obecnie nie ma czegoś takiego jak docieranie. Prosto w pole.

 

a to czemu miałby nie chodzić na bio?

 

Co za brednie o przystosowywaniu silnika. Każdy silnik chodzi bez problemu na biodieslu w którym jest do 50% dodatku roślinnego. A puki co w naszym bio nawet 20% nie ma.

Czysty marketing. Taką pierdołę że silnik chodzi na takim bio to sobie każdy może napisać.

 

U mnie ciągniki juz kilkadziesiąt tyś litrów biodiesla spaliły. Wydaje mi sie że nawet jest trochę lepsze, bo mniej kombinowane jest to paliwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

jesli hodzi ci o ON z kilku procentowym dodatkiem oleju zepakowego to pewnie ze mozesz bo myslalem ze chodzi ci o 100 procentowego bio diesla spelniajacego norme B 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

Wiesz ja sie pytam bo nigdy nie wiadomo co sie zdazy i moze czasem braknąc mi paliwki wiec sie pytam bo przezorny zawsze ubezpieczony. Ale znając siebie to i tak mu nic innego nie wleje. Skoro tymi małymi cały czas sie jezdzi na ON nigdy nie miały wlane zadnego badziewia to chodzą jak ta lala. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0

Oto jak docierałem swojego 6820(135 KM). W instrukcji obsługi napisane jest, żeby silnik pracował w zakresie średnich do ciężkich obciążęń np orka ale nie na całym gazię(1800-1900 obrotów i tak jeżdże do dziś). Serwisanci nawet upominali mnie żeby nie pracował za lekko bo to gorzej niż za ciężko. Przez pierwsze 100 godzin dolałem 3 lity oleju a póżniej od wymiany do wymiany(300-400 godzin) dolewam maksymalnie 2l i to tylko podczas ciężkich prac. Przez pierwsze 50 godzin orałem pługiem Vogel&Noot 5 skib rozstawiony na 2,4 m(gleby cięzkie) z prędkością 7 km/h(póżniej 9-10 km/h). Następne 50 spędził przy agregacie uprawowo-siewnym Amazone 3 metry. I tak na zmiane. Dziś traktor ma 15 miesięcy i nakręciłem mu 1100 godzin. Bezawaryjnie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

JD6820 to Twoj Jphny bierze olej?? Wuja pracuje w gospodarstwie po bylym PGR opowiadal ze jak im korbanek przywiozł frndta z gregorem to jak tylko zjechal z lawety to od razu w pole i o zadnym docieraniu nie bylo mowy. Słyszalem rowniez, podobnie jak wy, ze serwis zaleca przejechac ok 100 godzin bez szalenstwa ale zeby cos ten traktor robil. Tak na pol gwizdka


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeBBrokers    1

silnik jest dotarty w każdym ciągniku ale koła radze dokręcić i to ze dwa razy ;) każdy ciągnik lepiej żeby nawalił w czasie gwarancji więc go do pługa i deska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

moj poszedl orazu w pole, ale ztym pol dnia - to dobry zart koles zapomnial ze to nie o konia chodzi B) a teraz po 2000 mth zero zuzycia oleju, a lekkiego zycia to nigdy nie mial co do obrotow to polecam miedzy 1900-1800 najekonomiczniej i nie nizej - bo bedzie sie nagar zbieral z niedopalanej ropy - mowie o 100 % obciazeniu B), a co do kol to racja - warto dokrecac - a i patrz na rece serwisowi bo mi sk.... zle zalozyli jedna oslone i mi przetaro rurke od oleju, a pozaty zero awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

ja również słyszalem zeby go od razu w pole tylko aby nie szalec przesz pierwsze 40 mtg z gazem.Bo te ciagniki sa docierane na hamowni ale wiece kazdy mówi co innego.


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

A ja znowu słyszałem tak .Z każdymi silnikami przy docieraniu można robić co się tylko z nimi chce ale żeby nie doprowadzać do nadmiernego przegrzania silnika no i od razu nie jeżdżenia na maxymalnych obrotach :rolleyes:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas początkowo(10mth) mało pracował, z jakims wózkiem swinki przewieźć albo zielonkę trochę z talerzówką 3m chodził, póżniej(od jakiś 50mth) poszedł w pług 4x40 bodajże, no a jak miał zrobione ponad 80mth to chodził w agregacie uprwowosiewnym UNII 3m co normalnie sąsiad SAME 130KM go ciąga a nasz 5620 zapierdziu z nim:) No i do transportu buraków i ziemniaków ok 17T ciągał pokonując ok 100km:) No i teraz pójdzie (jeszcze jest na gwaracji) w pługi i agregat uprawowo-siewny. Tak dodam nawiasem, że jest to ciągnik główny na jakiś 13-15Ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

u mnie to samo do 30 mth (tyle ma narazie) chodzi w transporcie raz ciagnął ok 20t dębu na przyczepie to szedł a jak ty mówisz z tym agregatem to tez problemu nei ebdzie mial skoro jeszcze full na przodzie a i w pług pójdzie 4x45.Jak myslicie poradzi sobie w tych 4.


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Wiec jak juz koledzy mowili odrazu podczepiac do maszyn i do pracy przez minimum 30 mth i nie katowac na maksa tylko z umiarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Leobone
      Kontrolka włącza się jak ciągnik się zagrzeje jak jest zimny nie swieci. Czujnik wymieniony na nowy. 
      Znajomy sugeruje zwarcie w wiązce przewodów. 
      Macie jakieś doświadczenia…?

    • Przez olo1104
      Witam, pomóżcie jak to uszczelnić? Te 2 przewody wychodzą ze skrzyni do pompy,pod pedałem hamulca,z jednego leci olej,model to john deere 1020,traktor może i stary,ale wierny,bez papiera i pewnie będzie do sprzedania ,

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj