Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak docierac nowego Jelonka??

48 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 17:30

Jak docierac nowego Jelonka?? Jak docierac nowego Jelonka??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak docierac nowego Jelonka?? Dzisiaj, 17:17
  •  

#2 Share JohnyZielony

JohnyZielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 17:58

Jak docierac nowego Jelonka?? jesli chodzi o silnik to tak jak każdy ciągnik czyli zalać pół zbiornika paliwem i ustawić na minimalne obroty i co jakiś czas zwiekszać i prace zaczynać od czegoś "lekkiego"

#3 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 18:05

Jak docierac nowego Jelonka?? Teraz ciągniki wychodzą z fabryki już dotarte. Producenci zalecają tylko żeby przez pierwsze 50 mth unikać zbyt wysokich obrotów (opwyżej 2000rpm). Słyszałem nawet od serwisanta, że dobrze też jest go puścić od razu w normalną pracę, tylko bez nadmiernego przeciążania.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#4 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 18:20

Jak docierac nowego Jelonka?? No bo mi serwisant powiedział aby dac go w normalna prace tylko ze przez pierwsze 50 mth obroty moga spaśc o około 150 aa przez drgie 50 o jakieś 200/250. bo powiedział ze jesli bedzie sie nim tylko jezdzic i nic robił nie bedzie to ze bedzie nam brał olej. Troszke mi sie to dziwne wydało i dlatego sie pytam jak wy docieraliscie swoje jelenie.

#5 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 18:45

Jak docierac nowego Jelonka?? Twój serwisant miał racje. Czasy kiedy ciągniki stały 2 dni na podwórku i tylko "pyrkały" już dawno minęły. Te zalecenia nie dotyczą tylko jeleni, ale wszystkich zachodnich ciągników. Nie wiem ja to jest z belarusami itp. bo nie miałem z tym do czynienia.

#6 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 18:48

Jak docierac nowego Jelonka?? Macie racje jelonki już są dotarte a po za tym każą od razu dawać w ciężką robotę np: w pług -taki mi powiedzieli ,między innymi aby po to co by
ewetualne usterki wyszły podczas gwarancji.

#7 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 20:32

Jak docierac nowego Jelonka?? W JD jest pewnie podobnie jak w MF, silnik jest wstępnie dotarty i należy odrazu dać go w cięższą robote (do 80% obciążenia), przez pierwsze 50 mth unikać bardzo wysokich obrotów i przeciążania. Potem zalać świerzym olejem i można pracować normalnie.

#8 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 21:01

Jak docierac nowego Jelonka?? serwisant mi kazał dawac obroty 2200 i zeby w obciazeniu spadły do 2000. Co wy na to?

#9 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 21:23

Jak docierac nowego Jelonka?? Chyba lekko przesadził... W baku zrobił by się mały wir i wciągnął całe paliwo <_<

#10 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 10 wrzesień 2007 - 06:56

Jak docierac nowego Jelonka?? Większość ciągników jest już dotarta. Jak brałem Ursusa 4514 w 98r. to serwisant mówił, że silniki są docierane w fabryce na hamownii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share DjKrak

DjKrak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 15:21

Jak docierac nowego Jelonka?? Rozmawiałem ze znajomym serwisantem o docieraniu to stwierdził że "lekka" praca lub jazda bez sensu tylko może źle wpłynąć na przebieg docierania. Można go od razu wykorzystywać do cieżych prac. Oczywiście bez przesady, około 70% obciążenia. Podczas docierania jeleń jest specjalnym olejem zalany przeznaczonym do docierania. W tym okresie muszą sie ułożyć tuleje, tłoki pierścienie itd. Po okresie docierania zalewają zwykły olej i można śmigać do 100% obciążenia.

#12 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 15 wrzesień 2007 - 23:08

Jak docierac nowego Jelonka?? W przypadku Jeleni to nawet powyżej 100% obciążenia <_<
Prawda. Wszystkie silniki JD zalane są na początku specjalnym olejem do docierania i można na nim normalnie pracować.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#13 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 02:11

W przypadku Jeleni to nawet powyżej 100% obciążenia <_<

Żeby gasł? Dziwne to docieranie ;)

#14 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 08:10

Jak docierac nowego Jelonka?? To akurat żart słowny.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#15 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 10:14

To akurat żart słowny.

Chyba zbyt poważnie go potraktowałem <_<

#16 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 12:10

Jak docierac nowego Jelonka?? Każdy, kto kupi dobry ciągnik musi się nim nacieszyć! Oczywiście pierwsze dni to jazda samym ciągnikiem, a co do janków to są dotarte, ale jescze na oleju do docierania, po 100 godzinach się ten olej wymienia.

#17 Share Gimo

Gimo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 18 wrzesień 2007 - 17:21

Jak docierac nowego Jelonka?? Podczas kupna mojego jelonka mówili mi żeby dawać go w najcięższą robote ale jeździć na około 1500obr/min do 1800obr/min i chyba mieli racje bo jak narazie to pięknie pracuje.
Pozdrawaim!!!

#18 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 28 październik 2007 - 17:47

Jak docierac nowego Jelonka?? Kierowca ktory go nam Przywiozł POwiedział aby przez pierwsze 20 mtg był oszczedzany tzn uzywany do lekich prac. i jak juz będzie ciezko pracował to zyby nie jezdzic od rana do wieczora tylko pół dnia paracy i do domu. No wiec aktualnie jezdzimy sobie tylko i pracuje z ładowaczem Badź tez jezdzimy po zielonke. Teraz bedziemy nim wozic obornik noi jak Wywieziemy to idzie w pług:):P

#19 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:06

Kierowca ktory go nam Przywiozł POwiedział aby przez pierwsze 20 mtg był oszczedzany tzn uzywany do lekich prac. i jak juz będzie ciezko pracował to zyby nie jezdzic od rana do wieczora tylko pół dnia paracy i do domu. No wiec aktualnie jezdzimy sobie tylko i pracuje z ładowaczem Badź tez jezdzimy po zielonke. Teraz bedziemy nim wozic obornik noi jak Wywieziemy to idzie w pług:):D

Trochę dziwne to :D

Tylko w cięższej robocie pół dnia :D
On ma wlany olej na docieranie, po 100 mtg wleją już normalny, alwe nie martw się, śmiało możesz już od początku dawać mu w p....
Ja jak swojego prowadziłem do domu to gaz w podłodze prawie cały czas, zresztą do dziś dostaje.

Ale uważaj bo przy cięższej robocie zanim się dobrze silnik nie ułoży to nawet do 500 mtg będzie brał olej ale z biegiem czasu unormuje się :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:34

Jak docierac nowego Jelonka?? takie były zalecenia kierowcy. Ja sam osobiscie tego nie słyszałem tylko moj tata. a o tym oleju to z tego co słyszałem to moze brac ale jak sie jezdzi własnie tak jak my teraz a nie w ciezkiej pracy Przynajmniej tak mi mowił serwisant... Ale jak tak popytałem tych wszstkich serwisantow o docieranie to kazdy za przeproszeniem Pier... co innego:/. Robertbara a ty skad jestes? ile twoj jeleń ma mth? Brał ci olej na początku?

Dodaj odpowiedź