dominik1234

Inseminacja krow

Polecane posty

dentka17    5

Panowie mam pytanie jestem świerzo po kursie inseminacji bydła i trzody chlewnej i miałem spytać lekarza gdzie można nabyc kateter do inseminacji bydła, ale zapomniałem, a więc wiecie może gdzie takie coś moge nabyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Czyli przez internet by trzeba było zamówić, a na wystawach hodowlanych np. w Lubaniu w PFHBiPM dostałbym coś takiego albo w Ph Konrad ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

zadzwoń do jakiejś firmy jak kolega wypisał i wszystko ci powiedza.. wybierz dobrze zebys nie kupił g***a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nester    0

siema dentka 17. jestes po kursie inseminacji więc powiedz mi jak to jest z zakładaniem słomki na pistolet ? : odcinam zgrzany koniec słomki i tą odcientą końcówką nakładam na pistolet ??????? no a pożniej osłonka na pistolet i do dzieła. napisz czy tak jest ok bo po początkowych wynikach inseminacji w swoim stadzie mam wrażenie że robie coś nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

http://www.phkonrad....nseminacji.html - ja używam tego w środku i nie zamieniłbym go na żaden inny :) - koszt około 140pln brutto

 

Też taki użuwam pistolet jak kolega i pasuje na słomki cięte i cale. Mam też drugi pistolet na całe słomki i mogę odsprzedać jak równierz rozmrażarkę do nasienia na zapalniczkę samochodową. Info na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Napisano (edytowany)

jak to jest z zakładaniem słomki na pistolet ? : odcinam zgrzany koniec słomki i tą odcientą końcówką nakładam na pistolet ?

odcinasz zgrzany koniec i zakładasz na pistolet ale ta strona gdzie jest korek w dół a ta obcięta strona do góry. Potem na to osłonka. Ten korek w slomce jest po to żeby wypchnąć z niej nasienie. Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5
Napisano (edytowany)

Najpierw mnie taka pani uczyła ze najpierw słome zakładaliśmy na katater a potem odcinaliśmy a potem zootechnik mówił ze można napierw odciąć potem wkładać na katater. No i masz na dole taki biały koreczek no i tam gdzie jest ten korek to wsuwasz na kateter i to jakby wpada do środka no i na to osłonka tylko pamiętaj zeby dobrze docisnąć do końca ! no i do dzieła. Sorry że tak póżno odpisuje. damian 40000 dobrze mówi :D

@kalar my na kursie też mieliśmy te w środku i mówili że one kosztują ok 120 zł :) i mówicie koledzy ze przez tą strone można zamówić ta ? :D

Edytowano przez dentka17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nester    0

dzięki chłopaki. tyle roboty w d*pie i wszystko na marne :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

No spoko spoko, a wiecie może ile w waszych stronach kasuje inseminator za unasienianie lochy i krowy ? I czy wy kupujecie nasienie czy insemiantor przywozi swoje ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

u mnie w okolicy to za usługę kasuja 25/30 od zabiegu..mówię tu o inseminacji krowy..nasienie najczęściej zakupione przeze mnie chociaż dość często przyzwozi swoje jak ma jakiegoś ciekawego byka akurat w ofercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

Panowie jak zacieliłem jałówkę sztucznie i niby ( bo nie jestem pewny czy powtarzała czy nie bo stoi na łańcuchu i ciężko widać, ale jak kładłem rękę na nią to ogon do góry podnosiła i myślałem ze chce do byka) i pościłem swojego to poszedł po niej raz a za druga raza to uciekała nie samowicie :) i jak teraz się dowiedzieć którym terminem będzie cielna ? powtórzyła niby po 21 dniach ale jest tłusta i może dlatego ten ogon podnosiła, nie mam pojęcia ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matt93    49

jałówka to nie krowa, że trzeba bedzie zasuszać przed ocieleniem... wiec jak bedzie cielna po którymś z tych byków to na pewno się ocieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

Zabieg gdy hodowca ma swoje nasienie (ale zazwyczaj to ja je trzymam u siebie w kontenerze) kosztuje w mojej firmie 30 pln bez względu na kolejność zabiegu już z dojazdem.

Gdy robię swoim nasieniem to ceny zaczynają się od 54 pln za 1 zabieg i 33 za powtórkowy (wszystkie mięsne i podstawowe HF) i kończą na 190/170 za sexowane (oczywiście w cenie jest usługa, nasienie, dojazd i pieprzony VAT).

Zapomniałem o świnkach - tak jak kolega poniżej napisał locha po raz 1 to wydatek 50pln, reinseminacja i ewentualne powtórki - 30

Edytowano przez kalar

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woodchuck91    0

Za inseminację krowy ceny od 50 do 70zł za podstawowe buhaje cena z nasieniem i dojazdem. A lochy około 50zł za zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

@ kalar mógłbyś mi przypomnieć co to była ta reinseminacja ?

Za loche duzo bierzecie ale w to już jest nasienie wliczone tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj