Skocz do zawartości

Zdjęcie

Inseminacja krow

61 odpowiedzi na ten temat

#21 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1390 postów

Napisany 15 luty 2012 - 08:32

Inseminacja krow jezeli pierwszego dnia po zabiegu krwawi to raczej oznacza ze za pozno została pokryta najczesciej krwawia na 2-3 dzien i to normalne gorzej jak ma ruje a nie krwawi wtedy taka krowe trzeba zbadac bo niektorzy twierdza ze to oznacza ze nie pękł pęcherzyk i tworzy sie torbiel aczkolwiek roznie to bywa u nas weterynarz przyjechal 3 dni po zabiegiu i mowi ze jest torbiel rozmasował i krowa była cielna a czasem sie zacieli i nie krwawi tez ale ja jezeli krowa miała oznaki rui i nie krwawi zawsze badam lepiej zapłacic 5zł za zbadanie niz kryc kolejny raz i tracic ponad 100 i kolejne 21 dni Zazwyczaj jednak staramy sie badac przed kryciem i wtedy jest juz pewnosc ze jest wszystko w porzadku

Edytowany przez komodo, 15 luty 2012 - 08:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Inseminacja krow Dzisiaj, 08:18
  •  

#22 Share bonzoo1224

bonzoo1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 15 luty 2012 - 10:47

Inseminacja krow ja mam swojego buhaja 100%hf,kupiłem go ze stada hodowlanego. ma wyrobione papiery i mogę go spokojnie wpisywać jako ojca,na karcie jałóweczki też będzie widniał jako ojciec,ale tylko u mnie, bo jesli bym puścił go np.na krowę sąsiada to pomimo,że jest pod kontrolą to u niego już nie bedzie mógł być wpisany w kartę jako ojciec

#23 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2012 - 14:41

Inseminacja krow q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 19:06.

#24 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 21:16

Inseminacja krow Jeśli ktoś się nastawia na dobre jałówki to buhaj to słaba sprawa, jeżeli chodzi o to żeby cielak poszedł na rzeź to dobra sprawa chociaż bez straty czasu( skuteczność nie porównywalna do sztucznej inseminacji). Ja miałem takiego byka który nie miał pojęcia o takich rzeczach nie wiem czy jakiś homosexualista się trafił czy co i od tej pory nie trzymam buhajków. Grunt, że zasoby paszowe mi na to też raczej nie pozwalają a kupując paszę to raczej dużo nie zarobie na takim byczku, bo żeby był przyrost szczególnie przy HF on musi swoje zjeść.

#25 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2012 - 11:53

Inseminacja krow q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 19:05.

#26 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 09 maj 2013 - 17:40

Inseminacja krow Panowie mam pytanie jestem świerzo po kursie inseminacji bydła i trzody chlewnej i miałem spytać lekarza gdzie można nabyc kateter do inseminacji bydła, ale zapomniałem, a więc wiecie może gdzie takie coś moge nabyć ?

#27 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2013 - 17:59

Inseminacja krow q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 19:05.

#28 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 10 maj 2013 - 14:28

Inseminacja krow Czyli przez internet by trzeba było zamówić, a na wystawach hodowlanych np. w Lubaniu w PFHBiPM dostałbym coś takiego albo w Ph Konrad ?

#29 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 13 maj 2013 - 22:12

Inseminacja krow zadzwoń do jakiejś firmy jak kolega wypisał i wszystko ci powiedza.. wybierz dobrze zebys nie kupił g***a

#30 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 14 maj 2013 - 12:27

Inseminacja krow http://www.phkonrad....nseminacji.html - ja używam tego w środku i nie zamieniłbym go na żaden inny :) - koszt około 140pln brutto
"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 14 maj 2013 - 12:34

Inseminacja krow a orientujesz sie jakiej jest on produkcji? mysle tu o kraju pochodzenia

#32 Share nester

nester

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 maj 2013 - 15:56

Inseminacja krow siema dentka 17. jestes po kursie inseminacji więc powiedz mi jak to jest z zakładaniem słomki na pistolet ? : odcinam zgrzany koniec słomki i tą odcientą końcówką nakładam na pistolet ??????? no a pożniej osłonka na pistolet i do dzieła. napisz czy tak jest ok bo po początkowych wynikach inseminacji w swoim stadzie mam wrażenie że robie coś nie tak

#33 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 25 maj 2013 - 16:05

Inseminacja krow

http://www.phkonrad....nseminacji.html - ja używam tego w środku i nie zamieniłbym go na żaden inny :) - koszt około 140pln brutto

Też taki użuwam pistolet jak kolega i pasuje na słomki cięte i cale. Mam też drugi pistolet na całe słomki i mogę odsprzedać jak równierz rozmrażarkę do nasienia na zapalniczkę samochodową. Info na priv

#34 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3242 postów

Napisany 25 maj 2013 - 18:00

Inseminacja krow

jak to jest z zakładaniem słomki na pistolet ? : odcinam zgrzany koniec słomki i tą odcientą końcówką nakładam na pistolet ?

odcinasz zgrzany koniec i zakładasz na pistolet ale ta strona gdzie jest korek w dół a ta obcięta strona do góry. Potem na to osłonka. Ten korek w slomce jest po to żeby wypchnąć z niej nasienie.

Edytowany przez damian40000, 25 maj 2013 - 18:03.

#35 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 25 maj 2013 - 23:52

Inseminacja krow Najpierw mnie taka pani uczyła ze najpierw słome zakładaliśmy na katater a potem odcinaliśmy a potem zootechnik mówił ze można napierw odciąć potem wkładać na katater. No i masz na dole taki biały koreczek no i tam gdzie jest ten korek to wsuwasz na kateter i to jakby wpada do środka no i na to osłonka tylko pamiętaj zeby dobrze docisnąć do końca ! no i do dzieła. Sorry że tak póżno odpisuje. damian 40000 dobrze mówi :D
@kalar my na kursie też mieliśmy te w środku i mówili że one kosztują ok 120 zł :) i mówicie koledzy ze przez tą strone można zamówić ta ? :D

Edytowany przez dentka17, 25 maj 2013 - 23:57.

#36 Share nester

nester

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 maj 2013 - 08:14

Inseminacja krow dzięki chłopaki. tyle roboty w d*pie i wszystko na marne :wacko:

#37 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 30 maj 2013 - 08:04

Inseminacja krow No spoko spoko, a wiecie może ile w waszych stronach kasuje inseminator za unasienianie lochy i krowy ? I czy wy kupujecie nasienie czy insemiantor przywozi swoje ? :)

#38 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 30 maj 2013 - 08:16

Inseminacja krow u mnie w okolicy to za usługę kasuja 25/30 od zabiegu..mówię tu o inseminacji krowy..nasienie najczęściej zakupione przeze mnie chociaż dość często przyzwozi swoje jak ma jakiegoś ciekawego byka akurat w ofercie

#39 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 31 maj 2013 - 22:04

Inseminacja krow Ok dzięki, a u cb to znaczy gdzie ? Tak + -

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 14:27

Inseminacja krow Panowie jak zacieliłem jałówkę sztucznie i niby ( bo nie jestem pewny czy powtarzała czy nie bo stoi na łańcuchu i ciężko widać, ale jak kładłem rękę na nią to ogon do góry podnosiła i myślałem ze chce do byka) i pościłem swojego to poszedł po niej raz a za druga raza to uciekała nie samowicie :) i jak teraz się dowiedzieć którym terminem będzie cielna ? powtórzyła niby po 21 dniach ale jest tłusta i może dlatego ten ogon podnosiła, nie mam pojęcia ;(